Skocz do zawartości

Wymiana dekodera


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem abonentem telewizji sieci kablowej, której nazwy nie wymienię ;). Operator udostępnia mi odpłatnie dekoder na czas umowy, który posiada wyjście SCART i HDMI. Po podłączeniu przewodem HDMI telewizor (starszy model) wyświetla komunikat HDCP. Obecnie oglądam telewizję przez SCART. Chciałbym korzystać z jakości obrazu HD ponieważ telewizor posiada również wejście component video. Wymiana dekodera jest dodatkowo płatna i nikt nie daje mi gwarancji, że zadziała. Nie chciał bym się wiązać umową na kolejne lata przed sprawdzeniem dlatego chciałbym kupić używany dekoder z rynku wtórnego z możliwością zwrotu. Pomijając kwestie prawne, czy taki dekoder może być w jakiś sposób zabezpieczony albo przypisany do abonenta? 

Rozdzielczość telewizora to 1366 x 768. Teoretycznie HD Ready. W dekoderze mogę wybrać: 576p 576i 720p, 1080p, 1080i.

Próbowałem różnych przewodów, korzystałem z konwertera HDMI-component, splittera HDMI, jedyne co udało się osiągnąć to obraz poza zasięgiem lub jego brak oraz brak komunikatu HDCP.

Edytowane przez mazee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery operatorów mają zabezpieczenie HDCP. Możesz je ominąć kupując tzw. inteligentny przewód HDMI, który pomija ten protokół.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolego wypróbuj markowy kabel HDMI. Po drugie aktualizacja oprogramowania w dekoderze i telewizorze. Powinny być do tego stosowne opcje w menu. Przy komunikacie o HDCP spróbuj zaczekać chwilę czy to coś pomoże. Gdy miałem dekodery to taki komunikat pojawiał się chwilowo szczególnie przy świeżym włączeniu sprzętu. Jeśli kabel HDMi jest marketowy to może powodować problemy. Niezaktualizowane oprogramowanie również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...