Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej Janisz komentował już wcześniej na sportowych antenach Polsatu. To było ja Polsat posiadał prawa telewizyjne do UEFA Europa League. W 1. kolejce European Qualifiers komentował choćby spotkanie ger.pngGER-SCO sco.png.

 

Trener Andrzej Strejlau współkomentuje w różnych telewizjach. Eurosport, TVP, w Polsacie już wcześniej też komentował z Bożydarem Iwanowem np. mecz cze.pngCZE-NED ned.png, również w ramach 1. kolejki European Qualifiers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ostatnio Polsat. To kanał, dla którego siatkówka jest niby priorytetowa. Tymczasem wczoraj w ogóle nie było transmisji meczu siatkarek na MŚ (Rosja-USA). Na każdym z trzech kanałów Polsatu leciały wieczorem eliminacje piłkarskiego Euro. Wiem, że piłka nożna to bardzo popularny sport, ale eliminacje do ME są dopiero w fazie początkowej, natomiast MŚ siatkarek są na etapie najważniejszych rozstrzygnięć, do tego mecze Rosji z USA zawsze mają dodatkowy smaczek, a tym razem mogło się skończyć na wyeliminowaniu Stanów z turnieju. Czy np. mecz Ukraina-Białoruś to aż takie wydarzenie, by "wygrać" z topowym spotkaniem siatkarek? Podobnie będzie dzisiaj: Polsat Sport pokaże tylko mecz o 17.30 na siatkarskich MŚ, natomiast wieczorem będą trzy mecze piłkarskie, w tym Holandia-Kazachstan, gdzie w zasadzie jedyną niewiadomą jest to, jak wysoko Holandia wygra... Tymczasem na siatkarskich MŚ jest mecz Włochy-Rosja o awans do półfinału.

Naprawdę można byłoby sobie darować jedno ze spotkań piłkarskich.

Taka polityka stacji jest dla mnie tym bardziej absurdalna, że przecież Polsat pokazywał wszystkie nawet najmniej istotne spotkania grupowe mistrzostw siatkarek, a decydującą fazę turnieju traktuje po macoszemu. Absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener Andrzej Strejlau współkomentuje w różnych telewizjach. Eurosport, TVP, w Polsacie już wcześniej też komentował z Bożydarem Iwanowem np. mecz cze.pngCZE-NED ned.png, również w ramach 1. kolejki European Qualifiers.

Strejlaua lubię, gdy komentuje, bo robi to w fajny sposób i zna się na piłce, ale jak z uporem mówił "PilaR", "KolaR" to aż zęby bolały. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o Wojciecha Kowalczyka.

Kowal nie gada przez nos, tylko ma przepity głos :P więc na pewno rozchodzi się o Cezarego z Pazurem.

 

Kiedyś czytałem bodajże w "Angorze", że w PRL przez jakiś czas działała taka komisja która weryfikowała komentatorów/dziennikarzy pod kątem tego czy nadają się do zawodu czy się nie nadają. Sprawdzali takie podstawowe sprawy jak m.in. barwę głosu i myślę, że w tamtych czasach Kowalski nie przeszedłby pozytywnie takowej weryfikacji.

 

Nurtuje mnie jedno pytanie - dlaczego mecz Hiszpania - Słowacja komentuje człowiek który mówi nie wyrażnie, jakby przez nos?

Takiego człowieka na najlepszy mecz dać... Totalne nieporozumienie.

Bo ten człowiek to nie jest zawodowy komentator tylko dziennikarz prasowy. Ot, taka polska rzeczywistość. Pozdrawiam.

 

Poza tym wczorjaszy mecz BLR-UKR współkomentował Robert Zieliński(moim zdaniem ciekawie)

Ten co pracował w Życiu Warszawy?

 

Jeśli tak to ja tego gościa też lubię. Przy okazji studia mundialowego TVP w 2006 roku był to jeden z nielicznych ludzi, który miał pojęcie o czym gada.

 

Janisz też komentował Bundesligę jak ją posiadał Polsat Sport.

W Sport Klubie chyba też coś tam działał w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem bodajże w "Angorze", że w PRL przez jakiś czas działała taka komisja która weryfikowała komentatorów/dziennikarzy pod kątem tego czy nadają się do zawodu czy się nie nadają. Sprawdzali takie podstawowe sprawy jak m.in. barwę głosu i myślę, że w tamtych czasach Kowalski nie przeszedłby pozytywnie takowej weryfikacji.

 

Jeśli się nie mylę, to w TVP nadal jest coś takiego i nazywa się Karta Ekranowa - trzeba przejść normalny egzamin pod kątem dykcji, barwy głosu, poprawności językowej etc. A przynajmniej było jeszcze niedawno, bo pamiętam, jak opowiadał o tym w którymś wywiadzie Michał Zawacki.

 

Cóż, niektórym na pewno wyszłoby to na zdrowie. Inna sprawa, że takich testów zapewne nie miałby szans przejść imho najlepszy komentator piłki nożnej w tym kraju czyli Andrzej Twarowski :P

 

Co do Czarka z pazurem, to jest to dla mnie jakiś fenomen. Nie lubię doszukiwać się spisków, ale chyba ma jakieś fory u Mariana Kmity. Praktycznie od odejścia Przemka Pełki do nc+ jest kreowany na komentatorski nr 3 po Borku i Iwanowie. A predyspozycji ku temu nie ma. Zna się na piłce, ma niezłe felietony w Cafe Futbol, miło się go słucha w studio, ale komentarz to zupełnie inna para kaloszy, tu trzeba głosu i jakiejś dynamiki komentarza (tę CK ma na poziomie takich asów TVP jak Jasina czy Jońca). Dużo lepsi są Tomasz Włodarczyk, Marcin Lepa czy nawet Piotr Przybysz, a dostają ochłapy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niektórym na pewno wyszłoby to na zdrowie. Inna sprawa, że takich testów zapewne nie miałby szans przejść imho najlepszy komentator piłki nożnej w tym kraju czyli Andrzej Twarowski :P

 

Co do Czarka z pazurem, to jest to dla mnie jakiś fenomen. Nie lubię doszukiwać się spisków, ale chyba ma jakieś fory u Mariana Kmity. Praktycznie od odejścia Przemka Pełki do nc+ jest kreowany na komentatorski nr 3 po Borku i Iwanowie. A predyspozycji ku temu nie ma. Zna się na piłce, ma niezłe felietony w Cafe Futbol, miło się go słucha w studio, ale komentarz to zupełnie inna para kaloszy, tu trzeba głosu i jakiejś dynamiki komentarza (tę CK ma na poziomie takich asów TVP jak Jasina czy Jońca). Dużo lepsi są Tomasz Włodarczyk, Marcin Lepa czy nawet Piotr Przybysz, a dostają ochłapy....

Dynamiki - właśnie tego słowa mi brakowało - dzięki.

 

Otóż właśnie o dynamikę się tutaj rozchodzi. Twarowski to ma, Cezary z Pazurem tego nie ma. Przez co ten komentarz w jego wykonaniu staje się taki ociężały, nudny, wlecze się jak flaki z olejem. W połączeniu z meczem, który nie porywa staje się to katorgą dla telewidza.

 

Co ciekawe Kowalski wypada lepiej ze współkomentatorem. Choćby najgorszym, byleby tylko taki był. W pojedynkę to naprawdę męczarnia.

 

Ja podziwiam tego gościa co dziś komentował mecz Litwy z Estonią. Facet to dla mnie fenomen. Dostaje zawsze najmniej atrakcyjne mecze i nie narzeka, zawsze się fajnie przygotuje i potem opowiada o gościach o których niedzielny kibic nie ma bladego pojęcia, opowiada o karierach kompletnie anonimowych graczy. Wali tekstami typu: Zaczynał swoją przygodę w akademii Astany, później przeniósł się do Irtyszu by chwile później przenieść się do Nowosybirska. Tam się jednak nie sprawdził i nieoczekiwanie przeniósł się ligi łotewskiej :lol2: Co za typ. Kto jak kto, ale ten komentator zawsze ma u mnie fory. Jego jakoś niespecjalnie chce mi się oceniać przez pryzmat dokonań Borka czy Twarowskiego. Dla mnie to hipster, który komentuje mecze dla hipsterów. Wczoraj użyłem tego słowa w odniesieniu do ligi indyjskiej i pasuje ono jak ulał do działalności tego komentatora.

 

Często go słyszę przy okazji meczów ukraińskiej ekstraklasy gdy jakiś Krzywy Róg gra z Tawriją :lol2: Ciągle zapominam jak on się nazywa? Kowalczuk?

 

Ciekawe tylko czy to jego wybór czy koledzy z redakcji tak go urządzili, przyszyli mu taką łatkę? :)

 

Tak sobie czasem wyobrażam jak musi wyglądać takie desygnowanie komentatorów do relacjonowania ligi ukraińskiej. Kto chciałby skomentować mecz Metalurga Zaporoże z Zorią Ługańsk? Cisza... tylko jedna rączka się podnosi :lol2:

 

A może ten gość to hazardzista. Znalazł sobie niszę i przy korzystnych wiatrach za 10 lat liga ukraińska stanie się tą najbardziej atrakcyjną i wtedy to on! Nie Borek, nie Twarowski, nie Szpakowski będzie uchodzić za komentatora i eksperta numer 1 od Ukraińskiej Premier Lihy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Słowacji z Hiszpanią komentowali Cezary Kowalczyk i W. Kowalczyk.

 

Aaa, ja mówie o Bialorus-Slowacja :D

 

@Alf, oni maja chyba 'specjalistów' od lig. Zazwyczaj takie mecze robia Grzegorz Michalewski, Marek Kleitz i Szymon Rojek. Ten drugi to taki Edward Durda, nigdy nie jest zapowiadany, a sie wprasza na zastepstwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Michalewski

To ten^^ :jupi: właśnie jego miałem na myśli.

 

Co za gość.

 

PS. Jak tam wrażenia po wczorajszym? Następna seria gier i znowu niespodzianki, sensacje, a miało być tak nudno :) Przydałaby się jeszcze jedna antena, ale to już mówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to akurat jest wielkim fanem rosyjskiej ligi, najlepszy ekspert w Polsce. I chyba jeden z nielicznych. Jak go słucham, to czuje, ze wie wszystko i mi to przekazuje. Ruskich czasem oglądam, bo grają po 10, a wtedy można sobie zrobić przedsmak Premier League czy coś :D

 

A mecze? Holandia zagrała jeden z dziwniejszych spotkań, ppsiadanie piłki około 85%, a tyle niewykorzystanych okazji i jeszcze przegrywali przez pół meczu ; D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Grzegorzu Michalewskim

On to akurat jest wielkim fanem rosyjskiej ligi, najlepszy ekspert w Polsce. I chyba jeden z nielicznych. Jak go słucham, to czuje, ze wie wszystko i mi to przekazuje.

Pełna zgoda, a Kleitz emocjonuje się ligą ukraińską.

..................................

Tymczasem jak na razie z ramówek stacji sportowych Polsatu wynika,że meczów półfinałowych oraz meczu o trzecie miejsce MŚ siatkarek nie będzie w przekazie bezpośrednim.Polsat delikatnie mówiąc się nie popisał.

Własnie leci mecz siatkarek jako premiera Włochy-Rosja, a połfinały będą tranmsitowane na żywo na polsatsport.pl. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...