Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że abonenci CP troszeczkę zazdroszczą że nie mogą mieć na swojej platformie takiego kanału jak Canal + Sport .

 

 

ja nie mam czego zazdrościć... lig zagranicznych w piłkę nie lubię oglądać, to znaczy całych meczów - mi wystarczą tylko same gole...

Na polską kopaninę nie mogę aż patrzeć bo mnie mdli....

 

Mnie wystarczy PLS - a resztę mam w du.... gdzieś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchester vs Europa w Polsacie Sport

We wtorek wieczorem Polsat Sport pokaże na żywo mecz piłki nożnej, w którym na przeciw siebie staną Manchester United i reprezentacja Europy. Spotkanie zostanie rozegrane z okazji pięćdziesięciolecia integracji europejskiej.

 

Drużyna Europe XI będzie na Old Traford przeciwnikiem Manchesteru United, a w jej składzie zobaczymy m.in. takie gwiazdy, jak David Beckham, Ronaldinho, Steven Gerrard, Grégory Coupet, Juninho Pernambucano, Gianluca Zambrotta, Lilian Thuram, Carles Puyol czy Eric Abidal.

 

Mecz będzie miał charakter charytatywny - wszelkie dochody z meczu zasilą konto fundacji klubu Manchester United. The Manchester United Foundation wspiera liczne projekty dla młodzieży w dziedzinie piłki nożnej, edukacji oraz rozwoju osobistego. Działa na szczeblu lokalnym w Manchesterze, krajowym w Wielkiej Brytanii oraz międzynarodowym wraz z UNICEF.

 

Żródło: TVPOLSAT.INFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcello Lippi odsłonił swoje Gwiazdy - błysną dziś wieczorem na żywo na Old Trafford: bramki MU bronić będzie Kuszczak!?

 

Znamy skład zespołu Gwiazd Europy, który we wtorkowy wieczór wystąpi na Old Trafford przeciwko MU w specjalnym jubileuszowym meczu. Zapewne strzałów Ronaldo i Ronaldinho bronić będzie Tomasz Kuszczak!

 

Gwiazdorski zespół XI Europe poprowadzi Marcello Lippi. Na drugiej ławce trenerskiej usiądzie oczywiście sir Alex Fergusson, który zapowiedział, że wystawi najsilniejszą, możliwą jedenastkę. Wobec lekkiej kontuzji Edwina van der Saara w bramce Manchesteru zapewne stanie w tym wyjątkowym meczu Tomasz Kuszczak (na zdj., fot. http://www.manutd.com)!

 

Kadra reprezentacji Europy (początek bezpośredniej transmisji o godz. 20.55 w Polsacie Sport) :

 

Bramkarze: Oliver Kahn, Grégory Coupet, Iker Casillas

 

Obrońcy: Paolo Maldini, Jamie Carragher, Eric Abidal, Lilian Thuram, Carles Puyol, Marco Materazzi, Fabio Grosso

 

Pomocnicy: Gianluca Zambrotta, Steven Gerrard, Juninho Pernambucano, Florent Malouda, Luis Miguel, Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo

 

Napastnicy: Ronaldinho, Ronaldo, Alessandro Mancini, Zlatan Ibrahimovic, Henrik Larsson

 

*

 

Przypomnijmy, że dzisiejsze wydarzenie w Manchesterze jest prezentem urodzinowym dla Unii Europejskiej. Mecz organizowany przez MU uświetni obchody pięćdziesięciolecia integracji europejskiej. Nieprzypadkowo wybrano w tym celu sport numer jeden w Europie. Wspólną historię integracji europejskiej i piłki nożnej ukształtował nie tylko zbieg okoliczności i zbieżność dat.

 

Z okazji pięćdziesiątej rocznicy podpisania Traktatu Rzymskiego na jednym z najbardziej prestiżowych stadionów świata, Old Trafford, rozegrany zostanie specjalny mecz pomiędzy Manchester United a Europe XI, drużyną złożoną z najlepszych europejskich graczy. Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso powiedział o tym wydarzeniu: "To bardzo piękny sposób, aby uświetnić pięćdziesiątą rocznicę powstania UE, bowiem piłka nożna to sport, który inspiruje Europejczyków jak żaden inny, to wspólna pasja i wspólny język."

 

13 marca 1957 r. Manchester United jako pierwszy klub angielski w historii wziął udział w europejskich rozgrywkach klubowych organizowanych przez Europejską Federację Piłki Nożnej (UEFA). Kilka dni później, 25 marca, podpisano Traktaty Rzymskie, kładąc podwaliny pod budowę Wspólnot Europejskich.

 

Te dwa symboliczne wydarzenia dały początek dwóm równoległym procesom, które, choć ich drogi nigdy się nie zeszły, równolegle przyczyniały się do budowania poczucia przynależności do Europy.

 

W ciągu minionego pięćdziesięciolecia, podobnie jak Unia Europejska, rozwijała się także europejska piłka nożna. Rosła ona w siłę, a granice traciły na znaczeniu. Pięćdziesiąt lat temu piłka nożna miała przede wszystkim wymiar krajowy. Dzisiaj ma wymiar europejski. Zwycięstwa drużyn włoskich, hiszpańskich czy angielskich świętuje się na całym kontynencie. Europejskie stadiony to scena, na której pojawiają się zarówno gracze, jak i kibice wszelkich narodowości. Podobnie jak piłce nożnej, integracji europejskiej we wszystkich jej wymiarach przyświecał będzie zawsze ideał jedności, różnorodności i mobilności.

 

Wszystkie dochody z meczu zasilą konto fundacji Manchesteru United.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...