Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z kanałami z HB - powyżej 11681


piotr-ek
 Udostępnij

Pytanie

Od jakiegoś czasu mój FP9600USB nie odbiera (po ręcznym dodaniu) i nie wyszukuje kanałów takich jak np.:

TVS - 12303, Tele5 - 12558, Polonia1 - j.w., Edusat - j.w., LuxeTV - jw., Podróże TV - 12476, Trace TV - 12322

Od częstotliwości 11747 już nie odbiera nic. Poziom sygnału skacze między 0/0, a 94/98. Ostatnią odbieraną częstotliwością jest 11681. Żadne programowanie jak i dopisywanie kanałów nie pomaga. Czyżby konwerter padł? Może ustawienia skopałem, ale kurka nic nie kombinowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To jak już jest konieczność wymiany konwertera to czy jest sens do anteny 64 cm (spadek po śp. WizjaTV) na południu PL między Katowicami, a Krakowem stosować jakiś konwerter twin, co by Astrę i HB oglądać. Wyjdzie coś z tego na ekranie telewizora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepiej kup większą antenę i monoblocka (on służy do odbioru dwóch pozycji), albo zamontuj zeza. Nie ma sensy do tak małej anteny montować konwertera do innych satelitów, bo jakość sygnału będzie niska i odbiór może nie być możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mylnęło mi się. Miałem na myśli monoblocka. Ale skoro nie ma sensu na sześćdziesiątce montować monoblocka to sobie raczej odpuszczę. Aż takim satmiłośnikiem to ja nie jestem. Ot poprostu pomyślałem sobie, że skoro będę konwerter i tak wymieniał to może zaszaleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zez złożony z dwóch konwerterów możesz dokładnie ustawić, a w monoblocku masz sam plastik, którego przecież nie rozerwiesz, żeby powiększyć "dziurę" między jednym a drugim konwerterem, albo jej nie zmniejszysz, a w osobnych konwerterach możesz tak zrobić i to jest lepsze, da się dokładniej ustawić i uzyskać lepszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monoblock jest zaprojektowany do anten o określonej wielkości, na mniejszej antenie będzie miał większy kąt widzenia (zamiast zezować o 6 stopni, będzie to jakieś 9 stopni), a przy większej antenie odwrotnie. Przy antenie ~90 cm. odstęp między środkami konwerterów (główny, a zez) wynosi ~6 cm. natomiast na antenie 60 cm. ~ 5 - 5,5 cm.

Pomijam już tu jakość sygnału z zeza na antenie 60 cm.

Zakładając Monoblocka na antenę 60 cm. jest prawdopodobieństwo odebrania Astry na 23,5 E (podkreślam, można ale niekoniecznie ;) ).

 

Wracając do problemu z odbiorem, ja również obstawiam konwerter (padł "generator" 22 kHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja mam podobny problem tylko, że z kanałami z astry powyżej tej częstotliwości. Kanały np sat1, pro7 odbierają o określonych godzinach np. do południa i wieczorem, a np kanał nrj hits 'zamilkł" , czy to konwenter padł czy jeszcze warto sprawdzić ustawienia zeza-pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo DiSEqC się psuje. Odłącz przełącznik i podłącz konwerter od Astry bezpośrednio pod tuner. Jeżeli nadal będzie podobnie, to pewnie konwerter, jeszcze pozostaje zamienić miejscami w uchwytach - problem powinien się przelać na HotBird. Oczywiście nie wykluczam opcji, że "zez" jest źle ustawiony - bo nie wiem, czy wszystko zostało zamontowane w ostatnim czasie "na świeżo" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kanały np sat1, pro7 odbierają o określonych godzinach np. do południa i wieczorem

 

Miałem jesienią to samo z pewnymi kanałami na HB. Rano zacięcia, w południe ideał, wieczorem zero odbioru! I to bez względu na pogodę. Konwerter wymieniłem i pomogło.

A tak swoją drogą, to coraz marniejsze te konwertery. Drugi (pierwszy wymieniłem po 3 latach jak jak phila 3010 na 6010 wymieniałem) wytrzymał 5 lat (co C+ dołączany był kiedyś), a trzeci już tylko 3 (od brata wziąłem jak quada zamontował). Na dniach kupię kolejny. Zobaczymy ile pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wcale się nie dziwię, dzisiaj ceny konwerterów są tak śmiesznie niskie, że ich producentom nie opłaca się produkować z taką samą jakością, co kiedyś były wytwarzane. Mam tutaj na myśli stosowany dzisiaj materiał,który był już wtórnie przetwarzany, pochodzący często z odzysku.

 

Też byłem w posiadaniu konwertera, który w sumie 6 lat mi służył, sam wreszcie go dobiłem bo już nie mogłem patrzeć się na jego obudowę (wypalona przez słońce - była niebieska, a teraz zgniły zielony :lol: ), znajdujący się w środku fallowód był pokryty rdzą. Mimo, że już grubo trzy lata pokrywa od promiennika była uszczelniona silikonem, to jednak działał i nie sprawiał problemów. Fakt, w szafie gdzieś się jeszcze wala, będę w wakacje próbował nim odebrać przekazy z polaryzacji kołowych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...