Skocz do zawartości

Wasza kolekcja gazet z programem TV


Tapcel2020
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Kirk Może będziesz pożyczał stopniowo @gameworld1 po jeden karton = jedną partię gazet i czasopism i on to za Ciebie zrobi skoro nie masz na to czasu. W końcu się znacie i on ma czas na skany. Opowiadał na ostatnich przeglądach gazet z programem TV, że udało mu się pozyskać skaner, że zeskanuje np. Tele Tygodnie z 2009 roku, Tele Magazyny z 2003 roku. Rudak udostępni skany tych gazet i czasopism w formie pliku PDF na archive.org. W końcu mieszkasz w jego okolicach. Mi też udało się pozyskać skaner, więc już trochę gazet zeskanowałem, np. Program TV z Super Nowości z 2022 roku czy Program TV z 2001 roku.

 

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem ci, kiedy będziesz miał czas. Np. można będzie dużo poskanować całych gazet na archive.org w święta wielkanocne albo w inne święta wolne od pracy.

Odpoczniesz wtedy od pracy, jaką jest u Ciebie bycie politologiem. Sobie zobacz, kiedy będziesz miał urlop od pracy. Możesz sobie wydłużyć to zyskasz więcej czasu na skany całych gazet na archive.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk Jak będziesz miał chęci to dobrze, bo trzeba działać. Ja zeskanowałem już (na archive.org) już z 13 gazet TV, np. Tele Tydzień z 2011 roku, tak więc warto się zmotywować i zeskanować swoją kolekcję gazet na archive.org. To może zanim zabierzesz się za skany to opisz tak jak mówiłem. Jakie masz tytuły i jakie roczniki, ewentualnie dokładny okres.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend poskanowałem cztery gazety z programami TV.

- Kropka TV z 2022 roku

- To i Owo TV z tego samego roku

- Program TV z 2016 roku

- Tele Max z 2007 roku.

Zobaczcie sobie na moim koncie na Internet Archive. Nazywa się ono Z kamerą wśród potraw, bo tamte dwa mi usunęli. Będzie skanów tych gazet więcej.

Wiemy, że @Kirk ma np. Tele Gazetę z Pomorskiej z 1993 roku czy dwa numery TV Lewiatańczyka.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

8 marca 2023 roku doszło mi 19 gazet z programem TV. Najstarsza pochodzi z początku września 1999 roku, a najmłodsza z 2000 roku. Wciąż mi się nie trafiła żadna gazeta z programem TV z Wielkanocy 2000 ani Bożego Narodzenia 2000. Wciąż nie posiadam gazety z programami TV ze Świąt Bożego Narodzenia 1999 ani przełomu 1999/2000.

Jak będę miał czas to więcej poskanuję gazet, ale na razie zajmuję się zadaniem domowym ze szkoły niezwiązanym z forum.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Kirk Będą kolejne skany gazet TV? Chcę Cię do tego zachęcić, tak jak mnie inni zachęcają do kanału o innej tematyce niż ta na forum.satkurier.pl z pewnego powodu. Na pewno wiesz o tym, że gazety się niszczą, więc mam dla Ciebie prośbę. Dokładniej tak się dzieje po kilkunastu/kilkudziesięciu latach, dlatego warto założyć konto na archive.org tak jak Rudak i ja, jak najszybciej poskanować swoje zbiory w całości i udostępnić je na tym koncie. Chętnie byśmy zobaczyli. Ja na archive.org zeskanowałem np. Ekran TV z 2009 roku czy Dodatek Telewizyjny do Twojej Gazety z 2021 roku.

 

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw mi zwolnienie z pracy na kilka miesięcy przy jednoczesnym utrzymaniu mojej obecnej pensji, tak abym mógł mieć pieniądze bez obowiązków, to możemy pogadać :D

A tak serio - najpierw to muszę mieć czas, by to zeskanować, a tego zbytnio nie mam. Zaś gazety dobrze przechowywane się nie niszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...