Skocz do zawartości

Polsat Box - dyskusja ogólna


Gość Vsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem małe przeboje z Polsat. Ponad rok temu wziąłem na próbę dekoder 4K lite na łączu Vectra (tv internetowa). Generalnie problemów nie było, choć to na czym mi zależało, czyli catchup działał różnie. Nie wiedzieć czemu jak była jakaś gala bokserska w nocy nie zawsze mogłem odtworzyć, czasami wyrzucało błąd. Minął rok i zainstalowałem satelitę, byłem przekonany, że dekoder będzie mi działał również na satelicie. Okazało się, że co innego umowa na tv internetową (OTT), a co innego umowa satelita + internet, czy w moim przypadku światłowód (bo zmieniłem dostawcę internetu na Orange). Co ciekawe dopiero, któryś z kolei konsultant wytłumaczył mi w czym rzecz, bo paru z nich nadawało mi uprawnienia na satelitę, a kanały nie działały. Byłem przekonany, że mając umowę tv internetową mogę podłączyć pod dekoder satelitę i będzie mi działać. W końcu wziąłem nową umowę na satelitę i dekoder Evobox lite najtańsza opcja, bo resztę mam na C+.

Ostatnio z ciekawości podłączyłem dwa dekodery, żeby porównać obraz: Evobox lite z satelity i 4K lite obraz po światłowodzie Orange 1GB. Oczywiście górą satelita, po światłowodzie nie ma się do czego przyczepić, ale z bliższej odległości  przy logo polsat sport widoczna pikseloza, nie mówiąc oczywiście o opóźnieniu kilkusekundowym.

Tak kończąc, wiem, że to nie wątek o internecie, ale... Vectra łącze 600, niby wszystko działało, ale Xbox u dziecka, co jakiś czas lagi, sprawdzałem prędkość 600, utrata pakietów 5%. Teraz Orange 1GB, router Funbox 6, łącze nieco ponad 1GB po wifi, utrata pakietów 0%. Żałuje bardzo, że 6 przez lat miałem internet z Vectry, a na pewno ostatnie 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego PB 4K Lite sprawdzałem na łączu Orange i też wszystko świetnie działało bez anteny satelitarnej ale tak jak piszesz jakość obrazu była nieco inna niż przez satelitę. A na tym mi właśnie zależy bo w niedalekiej przyszłości nie będę miał możliwości posiadania anteny satelitarnej więc szukałem telewizji działającej przez internet.

Tak w ogóle to dobrze że jest to forum bo gdyby nie one to nawet nie wiedział bym o funkcji DUO w PB, pani w salonie gdy jej zadałem pytanie o działaniu dekodera tylko przez internet zrobiła takie oczy i nie umiała mi nic powiedzieć. Jeśli sprzedaje się jakiś produkt to warto było by mieć chociaż minimalną wiedzę o jego możliwościach.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati06najlepiej mieć to i to ;) przez satke na pewno jest lepszy obraz ale jak są fatalne warunki atmosferyczne to czasem jest lipa np jak mokry śnieg leży na konwerterze ale wtedy można oglądać tv przez neta więc jakoś to się zazębia  😉

Edytowane przez Gizior89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati06

Obraz przez SAT wydaje się lepszy ale przez IPTV również jest oki ale widać że jest trochę gorzej. Różnice szczególnie widać przy przełączaniu kanałów, wtedy obraz jest zdecydowanie gorszy a dopiero po chwili wskakuje jakość taka jak być powinna to trwa oczywiście kilka sekund ale da się zauważyć. Kanałów sportowych nie sprawdzałem bo mnie nie interesują.

PS. Żona nie widziała żadnej różnicy więc może jestem zbyt drobiazgowy i się czepiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gizior89 napisał(a):

@Mati06najlepiej mieć to i to ;) przez satke na pewno jest lepszy obraz ale jak są fatalne warunki atmosferyczne to czasem jest lipa np jak mokry śnieg leży na konwerterze ale wtedy można oglądać tv przez neta więc jakoś to się zazębia  😉

No faktycznie ostatnimi czasy są takie opady śniego zimą że jest to częsty przypadek😂 A nie lepiej usunąć ten śnieg niz ogladać przez internet🤣 Kupić odpowiednia antenę dobrze ustawić i przypadki zaniku sygnału to raz w roku albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czerstwy napisał(a):

No faktycznie ostatnimi czasy są takie opady śniego zimą że jest to częsty przypadek😂 A nie lepiej usunąć ten śnieg niz ogladać przez internet🤣 Kupić odpowiednia antenę dobrze ustawić i przypadki zaniku sygnału to raz w roku albo i nie.

Wszystko zależy gdzie mieszkasz forumowy szyderco ;) . We Wielkopolsce to faktycznie jest jak piszesz ale jak mieszkałem we wiosce pod Nowym Wiśniczem to tam takich opadów zimą nie brakowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gizior89Ten nowy Wiśnicz w bocheńskm? Mistrzostwo świata sam bym nie wpadł na to określenie. 🤣

Nie każdy ma łatwy dostęp do anteny, zwłaszcza nie każdy da radę samodzielnie sobie poradzić. 

Co do jakości to na sat kanały HD z trudem osiągają 8 MB gdzie przez sieć pokazuje w porywach ponad 20 MB jest różnica jest? 

😊 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mati06 napisał(a):

Ten nowy Wiśnicz w bocheńskm?

a dokładnie to wieś Królówka aż tak niedaleko twojej Limanowej. Jak przychodziły śnieżyce to nawet 2-3 dni prądu nie było ;) poza tym komu w nocy chciałoby się usuwać śnieg z konwertera skoro można tv przez neta obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gizior89 napisał(a):

Wszystko zależy gdzie mieszkasz forumowy szyderco ;) . We Wielkopolsce to faktycznie jest jak piszesz ale jak mieszkałem we wiosce pod Nowym Wiśniczem to tam takich opadów zimą nie brakowało. 

Jak mam satelitę ok 30 lat to nie wiem czy miałem 5 razy przypadek oblepienia konwertera. Więc to taki problem wymyślany na siłę. Kolejna sprawa że ja zawsze miałem antene 120 gdzie jej właściwy wymiar to praktycznie 130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 17:14, Gizior89 napisał(a):

Większość kanałów sportowych w 25fps

 

No niestety tak jest, w tej kwestii Polsat drwi z klientów 

 

Ani jeden kanał sportowy nie jest w 25fps  (w największym bitrate).  (I bez żadnych dyskusji że 1080/50i  to 25fps.)

7 godzin temu, Mati06 napisał(a):

 

Co do jakości to na sat kanały HD z trudem osiągają 8 MB gdzie przez sieć pokazuje w porywach ponad 20 MB jest różnica jest? 

 

Na sat kanały HD są z variable bitrate, z multipleksacją statystyczną więc pływa od nawet 2 do 8Mbit i więcej   (jeśli ktoś obserwuje 8Mbit/s niech bedzie 8).

Na IP jest równo 4,76 Mbps video H.264 w najwiekszym bitrate + 128k audio w DD+ 2.0.  (Polsat Sport Premiumy mają po 8Mbps video)

Dla kanałów 4k największy bitrate to 14.3 Mbps w HEVC, audio to samo; oczko niższy bitrate to 4.76 Mbps też w HEVC ale rozdzielczość spada do 1080/50p co jest i tak mega lepiej niż ten sam bitrate dla HD w H.264.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czerstwy napisał(a):

Więc to taki problem wymyślany na siłę. 

 Jak pada mokry klejący śnieg, to posiadacze anten typu parabola zawsze będą mieli problem. Co innego jak masz offsetową. Mieszkam w południowej PL i nieraz musiałem późnym wieczorem lub nocą "zamiatać" czaszę 95x85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem i nie mam paraboli. Obecnie posiadam  https://hollex.pl/antena-laminas-ofc-1200-ae-wzmocniona-p-395.html  taka tylko wersje której juz nie ma w sprzedaży PM z zawieszeniem biegunowym a nie stałym. Przy paraboli to raczej będzie problem z oblepienierm się czaszy a nie konwertera. Ale jedno i drugie doprowadzi do zaniku sygnału. Wiadomo że czym mniejsza antena to problemy moga występować częściej. Tylko ile ostatnio było problemów z PB,PC+ czy Viaplay ostatnimi czasy w wersjach przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czerstwy napisał(a):

Więc to taki problem wymyślany na siłę.

Ja podałem tylko przykład który doświadczyłem kiedy był zanik sygnału na satce a ty to wyśmiałeś. No i trzeba wiedzieć,  że inaczej jest na nizinach a inaczej w górach. Oczywiście że teraz zimy są nieco łagodniejsze niż kiedyś ale no zdarzyć się może to oblepienie śniegiem dlatego warto mieć opcję duo sat+net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...