Skocz do zawartości
  • 0

Słaby sygnał na kilku kanałach


Ron_K
 Udostępnij

Pytanie

Od kilku lat ma dekoder CP EvoBox podłączony do anteny 90 z konwerterem Inverto. Wszystko hulało bardzo dobrze ale od kilku tygodni mam problem na kilku programach i tylko na nich. Nie wiem czy to wina dekodera czy konwertera. Próby dostrojenia anteny czy konwertera nic nie dają. Wymieniłem kabel i złączki bez efektu. COK twierdzi że winna jest antena tylko dlaczego dotyczy to kilku programów.

Kilka przykładów przy słonecznej pogodzie:

Polsat HD: Siła sygnału - 100%; Jakość sygnału - 100%; SNR - 16dB; Polaryzacja V - bez problemów

TVP1 HD: Siła sygnału - 95%; Jakość sygnału - 70%; SNR - 12,4dB; Polaryzacja H - bez problemów

TVP2 HD: Siła sygnału - 96%; Jakość sygnału - 30%; SNR - 8,7dB; Polaryzacja V - z problemem

Polsat Sport HD: Siła sygnału - 100%; Jakość sygnału - 30%; SNR - 8,6dB; Polaryzacja V - z problemem

Polsat Sport Extra HD: Siła sygnału - 100%; Jakość sygnału - 36%; SNR - 9,2dB; Polaryzacja V - z problemem

Polsat Sport News HD: Siła sygnału - 96%; Jakość sygnału - 100%; SNR - 15,2dB; Polaryzacja H - bez problemów

CI Polsat HD: Siła sygnału - 96%; Jakość sygnału - 30%; SNR - 8,8dB; Polaryzacja V - z problemem

Cinemax HD: Siła sygnału - 100%; Jakość sygnału - 100%; SNR - 15,2dB; Polaryzacja V - bez problemów

Cinemax2 HD: Siła sygnału - 92%; Jakość sygnału - 52%; SNR - 10,6dB; Polaryzacja V - z problemem

AXN HD: Siła sygnału - 94%; Jakość sygnału - 46%; SNR - 10,2dB; Polaryzacja V - z problemem

FOX Comedy HD: Siła sygnału - 100%; Jakość sygnału - 46%; SNR - 10,2dB; Polaryzacja V - z problemem

ID HD: Siła sygnału - 92%; Jakość sygnału - 77%; SNR - 12,9dB; Polaryzacja H - bez problemów

 

Generalnie myślę że 90% programów ma sygnał prawidłowy względnie zadowalający, pozostałe stwarzają problem tzn. da się oglądać przy dobrej pogodzie jak jest pochmurno brak odbioru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wszystkie "czerwone" kanały nadawane są z tej samej częstotliwości - 12265 V. Dziwne zatem że różnią się parametrami.

Przyczyn może być kilka - m.in. wnikające do instalacji lub dekodera zakłócenia zewnętrzne. Na próbę wyłącz wszystkie pobliskie urządzenia bezprzewodowe (router, smartfon, tablet, itp).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedyne urządzenie w pobliżu to router do internetu ale stoi tam od kilku lat i nigdy nie było takiego efektu. Na próbę go wyłączyłem i oczywiście nic to nie zmieniło. Dekodera na podmiankę niestety nie mam i nie mam skąd wziąć. Ja jednak obstawiał bym konwerter narażony na zmienne warunki atmosferyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdziłem wszystkie i wyglądają podobnie:

TNT HD: Siła sygnału - 95%; Jakość sygnału - 100%; SNR - 15,7dB; Polaryzacja H - bez problemów

Polsat Sport Fight HD: Siła sygnału - 95%; Jakość sygnału - 100%; SNR - 15,9dB; Polaryzacja H - bez problemów

HBO HD: Siła sygnału - 95%; Jakość sygnału - 100%; SNR - 15,9dB; Polaryzacja H - bez problemów

Pogoda dziś fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...