Skocz do zawartości

Telewizja satelitarna. Jak rozdzielić sygnał na dwa TV?


Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie Was proszę o pomoc w powyższym zakresie.

 

Na budynku jest jedna satelita z jednym konwerterem, z której rodzice na dole odbierają platformę CANAL+.

 

W jaki sposób mógłbym się podpiąć pod ich antenę. Chodzi mi głównie o odbieranie niekodowanych kanałów TV SAT, w tym tych z telewizji naziemnej, bo wiadomo że nie można ich pakietu bo jest to nielegalne i nie idzie tak zrobić. A nie chcę płacić za multirooma. Poza tym u mnie jest bardzo słaba jakoś sygnału z anteny naziemnej. Dlatego chciałbym odbierać te kanały z satelity.

 

Jestem w tym zupełnym laikiem, przeczytałem forum ale nie wiem co dokładnie powinienem kupić. Domyślam się, że powinien być podwójny konwerter - tylko jaki? Bo jest ich mnóstwo a nie chce kupować chińskiego bubla. Jaki kabel? Jakie przyłącza? Coś jeszcze?

 

Uprzejmie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maniek357 napisał:

A masz dekoder TV SAT ? Druga sprawa - to, co masz w naziemnej niekodowane, na satelicie jest w zdecydowanej większości zakodowane. Więc i tak potrzebujesz jakiejś formy płatnej telewizji. Może jednak lepiej zainwestować w porządną antenę naziemną ?

Mam telewizor z tunerem TV SAT.

 

Myślałem, że na satelicie c+ wszystkie kanały z naziemnej też są odkodowane...

 

Mam antenę kierunkową, jednak mieszkam w lesie i pewnie to powoduje, że sygnał jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kanałów dostępnych naziemnie, na satelicie niekodowany masz tylko TVP Info. Także te kilka-kilkanaście zł miesięcznie za multiroom (nie znam dokładnych cen) to by była chyba najlepsza i najtańsza opcja na odbiór kanałów z satelity. 

 

Konwerter Televes lub Inverto. Kabel Triset, na zewnątrz najlepiej czarny. Wszystko jest na forum, wystarczy poszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy nadal faktycznie istnieje taki problem tak jak w tym opisie:

https://satkurier.pl/news/3079/2-tunery-diseqc-i-2-lnb-twin.html#google_vignette

A jeśli tak jest, to czemu tak się dzieje..???

 

Corab > HB - Twin  oraz  Astra, Astra2 i Thor  pojedyncze podłączony do diseqc 4/1 .

Z twina leci  do drugiego tunera w innym miejscu i działa bez problemów ze trzy lata.

Planuję z Astry zmienić również na podwójny a może również z thora i dodać drugi diseqc 4/1 za czaszą ( bo takie dwa mi lezą )

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...