Skocz do zawartości
  • 0

Nie mogę złapać es'hail'a


luki84
 Udostępnij

Pytanie

Cześć wszystkim, chciałbym prosić o poradę, próbuję i jakoś mi nie wychodzi złapać ww satelitę, nie wiem co źle robię, może mam za małą czaszę? (jest to chyba od internetu 60x90cm) bez problemu łapię astrę 19.2E full sygnał potem astrę 2d 28.2E bez problemu, i próbowałem bardzo delikatnie cofnąć do 26E na es'haila i nic, czy ten oto osobnik jest tak ciężki do złapania? ustawiam miernikiem, jak wchodzę na 19.2 lub na 28.2 sygnał się pojawia na maksa a na tego satelitę nie mogę trafić. Chciałbym coś porobić z odbiorem amatorskich transponderów ale to potem, najpierw muszę go złapać najzwyczajniej żeby kanały chodziły, wtedy będę pewien że go mam, ale ani miernikiem nie mogę ani po wprowadzeniu transponderów żaden sygnał się nie pojawia, próbowałem z tymi parametrami z tej strony https://pl.kingofsat.net/sat-eshail2.php

żeby poszło coś z FTA i nie mogę, prośba o poradę gdzie mogę robić błąd. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Cytat

Cześć wszystkim, chciałbym prosić o poradę, próbuję i jakoś mi nie wychodzi złapać ww satelitę, nie wiem co źle robię, może mam za małą czaszę? (jest to chyba od internetu 60x90cm)

Antena mała, ale możesz próbować odebrać  satelitę  Badr 4.

Najmocniejsze transpondery są do odebrania na antenie  od 90 cm w PL, oraz Badr 7 (MBC2 ,MBC, Action , MBC MAX), który lata już na antenach  od 120 cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, maniek357 napisał:

Zobacz mapkę pokrycia. Bez szans na złapanie tego w Polsce.

 

https://www.satbeams.com/satellites?norad=43700

Ok troszkę mi rozjaśniliście, chciałem trafić w niego przy pomocy zwykłego sygnału telewizyjnego którego nie nadają na Europę, ale amatorskie transpondery obejmują pół świata, muszę od razu próbować to co potrzebuję osiągnąć, a ja chciałem pójść na łatwiznę, trafić sobie w niego przy pomocy tunera sat a potem szukać amatorskich transmisji. Ok jeszcze raz dzięki za rozjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...