Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Od 12 lipca 2010 roku w ramówce stacji pojawi się nowy program publicystyczny.

Zmiany dotyczą przede wszystkim pasma między 21.20 a 22.00, w którym do tej pory emitowana była "Rozmowa Rymanowskiego". Od 12 do 23 lipca o tej porze będzie nadawany program "Rozmowa bardzo polityczna" prowadzony przez Andrzeja Morozowskiego. Z kolei w sierpniu jego miejsce zajmie ulubieniec widzów z porannych programów - Jarosław Kuźniar.

 

zrodlo: media2.pl

 

Jak dla mnie bardzo fajnia zmiana, ci co nie maja swojego programu lub sa pokazywani rzadko to pokaza sie w ofercie wakacyjnej, np.Andrzej Morozowski. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co teraz z "Rozmową Rymanowskiego"? Mam nadzieje, że nie zniknie całkowicie z anteny tylko zostanie przesunięta na inną godzinę.

 

@patryk691, wydaje mi się, że nie chodzi tutaj o ofertę wakacyjną, a będzie to zmiana na stałe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Program będzie emitowany na antenie TVN do wakacji 2010. Możliwe jest, że nowa seria programu ukaże się we wrześniu 2010, ale już tylko w TVN24 pod warunkiem, że zostanie znacząco zmieniona jego formuła. Jak wynika z wszelkich wyników prowadzonych na zlecenie grupy ITI stacji TVN nie opłaca się kontynuować formatu, który systematycznie traci oglądalność.

 

Jak wynika z cytatu Teraz My ma byc od wrzenia na TVN24 ale jeszcze do konca nie wiadomo czy bedzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypier*alacie się do TVN24, a trzeba było pooglądać TVP żeby zobaczyć komu kibicowała. Praktycznie w każdym wydaniu "Wiadomości" materiały były konstruowane tak, aby niebezpośrednio uderzyć w polityków PO, a PiS i Jarosława Kaczyńskiego wychwalić. Jeśli TVN24 jest nieobiektywna, to niech będzie - nie płacę za nią abonamentu. A TVP może zbankrutować i szczerze... wisi mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol - podziwiam że chce ci się dyskutować.

 

hejterzy tvn24 i fani pisu już tak mają. nie widzą tvp, gazety polskiej, rzepy, radio maryja, itp, widzą tylko tvn24, wyborczą, czy zet.

 

inna sprawa że już abstra[beep]ąc od mojego zdania - tvn24 jest obiektywna - to tvn24, czy polsat news to stacje prywatne i mogą prezentować dowolne poglądy. Natomiast telewizja PUBLICZNA musi mieć jakiś standard, vide BBC i zasada bezstronny materiał, autorski komentarz. Ale po co ja się produkuje. 50% to kuma, drugie głosuje na Kaczyńskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To, że ktoś wypowiada się krytycznie na temat TVN 24 nie musi być od razu zwolennikiem Jarosława Kaczyńskiego czy ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Jedno co jest pewne to, to że TVN 24 ośmiesza się np. takimi typami jak Kuźniar. Przecież poranek prowadzony przez tego Pana to jakaś farsa. Tak samo robienie wielkiego halo z tego, że w Warszawie spadło 0,5 cm śniegu i co po wyjściu z domu należy zrobić, aby dojść do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ogladalem wieczor wyborczy i nie widzialem nic stronniczego w wypowiedziach czy to Pani Olejnik czy to Pana Morozowskiego, poprostu macie alergie na TVN 24 i tyle. Podgladalem tez TVP info bardzo bezstronna i opiniotworcza telewizje i widzialem tam Pana Jana Olszewskiego, ktory strasznie bezstronnie jechal po nowo wybranym prezydencie RP i jego ugrupowaniu politycznym.

@ eMTi chcialbym ci przypomniec, ze ten typ jak go nazwales został laureatem Wiktora w kategorii odkrycie roku w 2009 i Media Torow. Wprowadzil bardzo ciekawy luzny styl prowadzenia programu, ktory mi bardzo przypadl do gustu pozniewaz czuje sie, ze rozmawia z widzem a nie do niego mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tobie Kuźniar odpowiada, a mi nie. Według mnie dzięki takim ludziom jak Kuźniar i przede wszystkim Miecugow TVN 24 uległ degrengoladzie. Dodam tylko, że Maciej Kurzajewski został najlepszym komentatorem według plebiscytu Tele Tygodnia, więc jakieś tam nagrody mnie nie ruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście dziennikarstwo prezentowane przez pana Rymanowskiego odpowiada, nie wyczuwam u niego zdolności pogrążania którejś ze stron dyskursu politycznego.

 

Akurat ogladalem wieczor wyborczy i nie widzialem nic stronniczego w wypowiedziach czy to Pani Olejnik czy to Pana Morozowskiego, poprostu macie alergie na TVN 24 i tyle...

 

No niestety, można po kilku wypowiedziach wyrobić sobie zdanie jakie sympatie polityczne mają państwo redaktorzy, oczywiście wolno im, tylko czy na tym polega rola dziennikarza żeby można było wyczuć jakiej opcji dany dziennikarz patronuje?

 

...Jedno co jest pewne to, to że TVN 24 ośmiesza się np. takimi typami jak Kuźniar. Przecież poranek prowadzony przez tego Pana to jakaś farsa. Tak samo robienie wielkiego halo z tego, że w Warszawie spadło 0,5 cm śniegu i co po wyjściu z domu należy zrobić, aby dojść do pracy.

 

Jeżeli chodzi o pana Kuźniara, to uważam że jest dobrze zapowiadającym się młodym dziennikarzem. Czy w telewizji informacyjnej nie może być trochę luzu? Czy tylko bieżąca polityka, zwłaszcza rano? Bardzo dobrze że szefostwo TVN 24 zdecydowało się wypuścić go na ''szerokie wody''.

 

...hejterzy tvn24 i fani pisu już tak mają. nie widzą tvp, gazety polskiej, rzepy, radio maryja, itp, widzą tylko tvn24, wyborczą, czy zet...

 

Niektórzy piszą że jeżeli się ocenia TVN 24 to się jest zwolennikiem PIS-u, nie rozumiem takiego argumentu, oceniam stacje telewizyjną, i pracujących w nich dziennikarzy a nie polityka.

Pisałem kiedyś że nie ma telewizji obiektywnej, każda telewizja niesie z sobą jakieś sympatie i antypatie, żeby wyrobić sobie zdanie należy oglądać (niby) telewizję publiczną, telewizję Trwam, Superstację.

 

Przypier*alacie się do TVN24...

 

Może jestem nie nowoczesny, nie przystający do otaczających realiów, ale nigdy jeszcze nawet nie próbowałem nikogo obrazić, ani wypowiadać słów uważane powszechnie za obraźliwe – niecenzuralne, a widzę że niektórzy piszący mają taką tendencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą że jeżeli się ocenia TVN 24 to się jest zwolennikiem PIS-u, nie rozumiem takiego argumentu, oceniam stacje telewizyjną, i pracujących w nich dziennikarzy a nie polityka.

Pisałem kiedyś że nie ma telewizji obiektywnej, każda telewizja niesie z sobą jakieś sympatie i antypatie, żeby wyrobić sobie zdanie należy oglądać (niby) telewizję publiczną, telewizję Trwam, Superstację.

 

Nie mam nic przeciw, jeśli stacja wykonuje swoją pracę wg rzemiosła (3 raz cytuję):

zasada 5W (What? When? Where? Who? Why?), którą szybko streszczę, a wy sprawdźcie jak to się ma do tego co TVN24 (i nie tylko) zwyczajowo serwuje swoim widzom:

 

1W. Po pierwsze poinformować co (what) się wydarzyło, czyli opisać zaistniałe wypadki.

2W. Koniecznie też należy poinformować kiedy (when) zdarzenie miało miejsce. Bez podania daty odbiorca nie będzie wiedział, czy słucha/czyta o aktualnych wydarzeniach, czy o odległej przeszłości.

3W. W newsie musi pojawić się też miejsce (where) zdarzenia, możliwie precyzyjnie określone.

4W. Warto też podać kto (who) brał udział w zdarzeniu, inaczej cała nasza praca straci sens.

5W. I na koniec próbujemy odpowiedzieć dlaczego (why) coś się wydarzyło. Czasem możemy mieć problem ze spełnieniem tego warunku, nie zawsze posiadamy wszystkie niezbędne po temu informacje.

Przepraszam, ale uchodząca za ultra stronniczą Fox News wyrabia się w tych ramach, a na naszym podwórku PN, a od ponad 5 lat ma z tym problem TVN 24. :roll: Dziennikarzom sodówka strzeliła do głowy, bo władze tv i spółki takich rzeczy nie robią bez rozmysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie stacja tvn24 jest dobrą stacją telewizyjną, ALE jest dośc stronnicza.

Bardzo nie lubię pana DURCZOKA, wszechmogącego dyrektora FAKTÓW. Poprzewracało mu się kompletnie jak przeszedł do tvn-u. Kiedy prowadzi FAKTY PO FAKTACH jest bardzo napastliwy w stosunku do innych posłów którzy nie należą do najlepszej partii w Polsce (mowa o PO).

Do innych nic nie mam. Ostatnio przekonałem się do Pani Olejnik, której kiedyś bardzo nie lubiłem. Uważam że nie jest ona stronnicza, jedzie po wszystkich po kolei, jak jej pasuje. Pozytywnie oceniam też Pana Rymanowskiego.

 

"Niektórzy piszą że jeżeli się ocenia TVN 24 to się jest zwolennikiem PIS-u..."

HMmm po części zgadzam się z tym zdaniem. Zwolennicy PIS-u jak i innych opcji politycznych (SLD,PSL) są jedynie wstanie skrytykować działania tej stacji. A tym którzy są za pan brat z PO, to ta "płukanka" medialna która ma miejsce w tvn24 im odpowiada, a więc nie będą ich krytykować. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie stacja tvn24 jest dobrą stacją telewizyjną, ALE jest dośc stronnicza.
:sciana::sciana::sciana:

Jedno drugie wyklucza.

 

Zwolennicy PIS-u jak i innych opcji politycznych (SLD,PSL) są jedynie wstanie skrytykować działania tej stacji. A tym którzy są za pan brat z PO, to ta "płukanka" medialna która ma miejsce w tvn24 im odpowiada, a więc nie będą ich krytykować.

Nawet POwcy o rozwiniętym intelekcie to zauważają, reszta to ta sama gawiedź co [beep]ry i stare postkomuchy - otępiałe osobniki o nikłych lub żadnych umiejętnościach analizy krytycznej przekazu, a przez to ślepo oddane tzw "sprawie". Tak jak elektorat PiS onanizuje się przekazem partii pt "Wybrańcy narodu - prawdziwy polscy patrioci", tak PO łechta ego swoich wyborców hasłami intelektualnej wyższości. Jedno i drugie zaś to jedna wielka :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Andrzej Morozowski "wybitnie" mi podpadł. Miałem o nim zdanie jak najbardziej poprawne - ale w programie "Czas decyzji" przeszedł sam siebie. To smutne, że występując bez Tomasza Sekielskiego, tak bardzo chciał błyszczeć! A okazał się bezbarwny! - Wścibski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem nie nowoczesny, nie przystający do otaczających realiów, ale nigdy jeszcze nawet nie próbowałem nikogo obrazić, ani wypowiadać słów uważane powszechnie za obraźliwe – niecenzuralne, a widzę że niektórzy piszący mają taką tendencję.

Obraźliwe są z reguły stwierdzenia, które bezpośrednio kogoś dotykają, nazywają czy oczerniają. Tutaj stwierdzam fakt, że co okazja, to krytykujecie TVN24. Oczywiście, macie do tego prawo. Nie rozumiem tylko czemu co niektórzy uczepili się pana Kuźniara czy Moniki Olejnik, mimo, że szczególnie ta druga dysponuje większą znajomością polityki oraz doświadczeniem dziennikarskim niż my wszyscy razem wzięci. Szkoda tylko, że nie widzicie tego samego w TVP i politycznej tubie PiSu ukazującej się codziennie pt. "Wiadomości".

 

Jednego nie rozumiem. Gdy jechaliście po TVP, z miejsca pojawiało się stwierdzenie, że nie ma sensu płacić abonamentu, nie oglądać, bo to tamto sramto. Za TVN24 płacicie co najwyżej 50-60 groszy miesięcznie, a wymagania macie nieziemskie. Tylko skoro jest takie złe to czemu tą stację ogląda coraz więcej widzów?

 

Nielsen Media Research:

28.06.2010 - 04.07.2010 - 4,68%

21.06.2010 - 27.06.2010 - 3,96%

14.06.2010 - 20.06.2010 - 3,76%

 

W ub. r.:

22.06.2009 - 28.06.2009 - 3,19%

15.06.2009 - 21.06.2009 - 2,62%

 

Polsat News, który pewnie uważny jest na ideał profesjonalizmu i obiektywizmu, swoimi cechami póki co może powalczyć o widza z MiniMini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczającym argumentem, az do bólu rzeczywistym a nie wydumanym, za większą wiarygodnością TVP jest prawdziwośc sondaży wyborczych. Także w II turze TVP trafiła idealnie, podczas gdy w TVN mimo badań exit poll na 50tys. wyborcach była rozbieżność. Niech sobie zmienią wykonawcę sondaży skoro robi błędy a nie zwala na niego winę. A może to zaprzyjaźniona firma prezesa? W każdej sprawie mogą sie tak samo "pomylić", tylko że wtedy się nigdy o tym nie dowiemy. A tu wyszło szydło z wora.

A czcze gadanie kto jest stronniczy a kto nie, to zależy tylko od poglądów politycznych oceniającego. Tu jest prawie pół na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pozwolę sobie powtórzyć że nie ma telewizji obiektywnej, ani TVN 24, jak również TVP nie są obiektywne, i nigdy nie będą, bo tam pracują ludzie, ludzie mają poglądy i to jest naturalne, chodzi o to żeby drugą stronę nie ośmieszać, ani nie stawiać do narożnika, a niestety pani Olejnik w ten sposób uprawia dziennikarstwo. Co z tego że ma dużą wiedzę, tego nikt nie morze kwestionować, bo ma wiedzę, ale mając wiedzę ma tendencje do zbyt dużej napastliwości, czy na tym ma polegać dziennikarstwo? Moim zdaniem nie.

 

Sondaże , sondaże... zdarzyło się im wpadka i nie ma co dalej tego roztrząsać. Przy drugiej turze postąpili profesjonalnie podając sondaż z dwóch ośrodków badawczych i tak powinno być zawsze.

 

Co do oglądalności, pisałem już tutaj raz że pod względem technicznym, socjotechnicznym i marketingowym jest to super prowadzona stacja i powinni inni się wzorować na nich, w tym między innymi tkwi wysoka oglądalność. Również mają dobrych dziennikarzy przykład? Pan Rymanowski, pan Kuźniar i paru jeszcze innych .

 

Czy uważacie że teraz po ewentualnej zmianie zarządu TVP będzie bardziej obiektywna? Śmiem w to wątpić, Teraz jaką ''tubą'' będzie? Dalej będzie narzucała określone poglądy tyle że drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj od kilkunastu dni już przeważają negatywne komentarze n.t. TVN24. Ciekawe, tylko dlaczego akurat aż tak dużo stron z postami znajduje się w temacie o TVN24 (70 stron), a nie np. w temacie z Polsatem News albo TVP Info. To świadczy o tym, jak bardzo popularny jest TVN24. Czyli inne media to są obiektywne, tylko TVN24 nie jest, czy po prostu się uwzięliście? Bo jakoś tematy dotyczące innych stacji informacyjnych nie mają 3 nowych postów każdego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo założenie jest proste. Trzeba jechać po TVN24, która mimo wszystko jest liderem kanałów tematycznych w Polsce - wyłączając TVP Info, które dostępne jest także drogą naziemną. Chociaż i w tym przypadku różnica pomiędzy obiema stacjami jest mała. I nie mówię tego przez wzgląd na to, że włączając telewizor wybieram TVN24, lecz stwierdzam niezbite fakty podparte danymi z Nielsen Media Research.

 

Po raz kolejny śmiem wspomnieć, że szczególne ataki na TVN24 rozpoczęły się już gdy zapowiedziano start Polsat News. Kanał był zaje*isty już w momencie złożenia wniosku o koncesję. Szkoda tylko, że tyle ciepłych słów nie popłynęło w jego kierunku już po starcie, a w ostatnim czasie komentuje się jedynie rzeczy oczywiste, np. "o PN miał wieczór wyborczy", "o nowa mapka pogody", o coś tam... TVN24 musi przedstawiać politykę odmienną od konkurencji, bo jakby to wyglądało, gdybyśmy na ekranie mieli same gadające głowy, nie mogące wyrażać własnego zdania czy sugerować (czasem wręcz wyłudzając) wypowiedzi od polityków.

 

Mam wrażenie, że co niektórzy chcieliby wrócić do czasów Dziennika Telewizyjnego, gdzie sposób prezentowania informacji był tak sztywny, że lektor w All Playerze wyraża głosem więcej uczuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Stacja ta nie jest tak oglądana, bo jest dobra. Ludzie oglądają, bo widzą, że inni robią to samo. Większość nie patrzy czy jest obiektywna, ale ładna, kolorowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja ta nie jest tak oglądana, bo jest dobra. Ludzie oglądają, bo widzą, że inni robią to samo. Większość nie patrzy czy jest obiektywna, ale ładna, kolorowa.

 

Co wy się tak czepiacie tego obiektywizmu? Tak na prawdę żadna stacja nie jest obiektywna w pełni.

O ile dana telewizja nie jest telewizją publiczną to nie mam nic przeciwko temu, aby sprzyjała jakimś konkretnym poglądom.

Zwłaszcza, że wielu ludzi MA przecież swoje określone poglądy polityczne i odpowiada im oglądanie telewizji, która prezentuje takie same lub podobne. Dlatego mi osobiście TVN 24 odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...