Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

te 40 cos kamer to chyba stare z tasmami VHS bo niezbyt wyraxnie to wygląda...

Umiesz przekazywać obraz na żywo poprzez taśmę VHS? Jesteś jakimś ewenementem. Brawo! Ale skoro to umiesz, to pewnie swoje posty też przepuszczasz przez takie coś, dlatego żal je potem czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Inga była niezbyt wyraźna, jakieś paski na niej było widać. ;)

Przecież to celowy efekt, kolejny filtr nałożony na obraz, żeby pokazać że to "teleportacja"! :] Gdyby zrobili to porządnie, połowa ludzisk nawet by się nie zorientowała, że jej tam nie ma naprawdę. I jeszcze ten biały pierścień pod jej nogami - zrobili z niej coś na wzór Sima z The Sims. :lol:

 

A tak w ogóle nie rozumiem zachwytu nad tą technologią - czym się to różni od "teleportacji" pogodynki na tło z mapą kraju? Osoba staje na niebieskim albo zielonym tle i wycina się ją, a potem przenosi na obraz ze studia. Można ją filmować z kilku ujęć jednocześnie, aby podczas "teleportacji" zmieniać ujęcia. A jeśli cały efekt polega na tym, że podczas tej teleportacji kamera jest w ruchu, to wystarczy przecież zsynchronizować obydwie kamery, by jednocześnie zoomowały i poruszały się - a to chyba nie jest nic nadzwyczajnego w dzisiejszych zaawansowanych technologicznie czasach.

 

Edycja z 20 czerwca:

Wybaczcie, że dopiero teraz to zauważam, ale dlaczego obraz z Błękitnego 24 jest w 4/3? O ile jeszcze mogę zrozumieć, że kamera na ogonie czy wewnątrz kabiny nadaje tylko w tym formacie (a jeszcze nie mieli kiedy ich zmienić - co wydaje mi się wręcz dziwne), to kompletnie nie rozumiem obrazu spod śmigłowca! Oglądałem kiedyś na TVN Turbo "Jak to ruszyć", w którym pokazywano właśnie Błękitnego 24. Pewien pan opowiadał o jego budowie i mówił, że kamera umieszczona pod nim nagrywa obraz w HD! Jeśli byłaby to prawda, to nadawaliby obraz w 16/9 SD! Czyżby więc okłamał widzów, wciskając im kit? Dodatkowo mówił, że obraz ze śmigłowca przesyłany bezprzewodowo jest kodowany i nikt postronny nie może go odebrać. Jednak podczas dzisiejszych problemów technicznych, na całym ekranie pojawiały się analogowe zakłócenia. Wątpię, żeby obraz był zamieniany z analogowego na cyfrowy już w śmigłowcu, więc pewnie w formie analogowej jest przesyłany do PKiN (tam podobno jest antena odbiorcza). Po wpadce z "kamerą HD", teraz też zastanawiam się, czy to nie kolejny pic i dla zorientowanych w temacie jest to możliwe? A wracając do Błękitnego 24 - jest to "największy" atut TVN24, na który wyłożyli mnóstwo kasy, aby być o krok przed konkurencją. Czemu więc nie zadbają o to, by obraz z niego był panoramiczny? Dla mnie jest to śmieszne! Wymiana kamer to zapewne ułamek kosztów samego śmigłowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Peter Parker

W ostatnim czasie potaniały pakiety internetowej transmisji TVN24. Teraz ceny przedstawiają się następująco:

Płatność SMSem:

dzienny: 2,44 PLN (wcześniej 3,66)

trzydniowy: 4,88 PLN (wcześniej 10,98)

tygodniowy: 7,32 PLN

miesięczny: 23,18 PLN

Płatność kartą kredytową, przelewem lub przekazem pocztowym:

miesięczny: 23,18 PLN

kwartalny: 59,90 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I znowu TVN24 dało ciała.. ARD i BBC World nadają w pełnym 16:9 a TVN24 w kochanym 4:3. Po co przechodzili na 16:9 skoro transmisji z wydarzeń nie potrafią kupić/załatwić w 16:9. Chodzi mi o transmisję z pożegnania Michaela Jacksona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
I znowu TVN24 dało ciała.. ARD i BBC World nadają w pełnym 16:9 a TVN24 w kochanym 4:3. Po co przechodzili na 16:9 skoro transmisji z wydarzeń nie potrafią kupić/załatwić w 16:9. Chodzi mi o transmisję z pożegnania Michaela Jacksona.

Bardzo pięknie zakryli letterbox paskami, paseczkami i belkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu TVN24 dało ciała.. ARD i BBC World nadają w pełnym 16:9 a TVN24 w kochanym 4:3. Po co przechodzili na 16:9 skoro transmisji z wydarzeń nie potrafią kupić/załatwić w 16:9. Chodzi mi o transmisję z pożegnania Michaela Jacksona.

Dopiero w końcówce transmisji przełączyli na 16/9. Ciekawe skąd TVN24 bierze te transmisje? Z newsa na SK (https://satkurier.pl/news/48007/intelsat ... ksona.html) wynika, że wszystkie transmisje prowadzone były w 16/9! Czyżby TVN24 nie miał anteny skierowanej na 24,5W i korzystał z jakiś pośrednich kopii na innych satelitach? Już nie pierwszy raz wycinają taki numer. Kiedyś też TVP Info puszczało coś w letterboxie, a TVN24 w pillarboxie. Katastrofa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wypadałoby sprostować, hm?

 

Później również na TVN 24 można było oglądać pożegnanie MJ w 16/9. Niestety, nadal w żałosnej jakości obrazu i beznadziejnym tłumaczem. Serio, dawno się tak nie zawiodłem, TVP o wiele lepiej poradziła sobie z realizacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Myślałem, że na TVN 24 będzie w 16:9, ale to co zobaczyłem zaskoczyło mnie totalnie. :shock: Nie to co PN... Na Info chociaż raz do czegoś przydały się czarne pasy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku oglądałem przekaz na 24,5W i mogę zapewnić - cały czas był w 16/9! Nie wiem więc, skąd TVN24 brał sygnał, ale na pewno nie stamtąd. Straszne cyrki dzieją się w tej stacji ostatnio, Błękitny 24 też nadawał obraz w 4/3, dopiero niedawno znowu w 16/9. Pytanie czy to prawdziwe 16/9, czy obcięte lub naciągnięte 4/3. W każdym razie z pogrzebem MJ to totalna porażka. Tłumacze (bo było ich kilku, chyba zmieniali się, gdy któryś szedł do ubikacji) też byli kiepscy, połowę kwestii pomijali lub zasypiali na stanowisku, tłumacząc dopiero od 10 zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...