Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Tego nie możesz wiedzieć. To że wykorzystano materiały SB w reportażu jako jedne z wielu, nie oznacza że tezy oparto na fałszywych dokumentach. W archiwum IPN jest wiele teczek i wyciągano je także wobec innych, jak choćby wspominany już Wałęsa. Wtedy nikt nie mówił o fałszywych dokumentach.

To ustalono bezsprzecznie. Nie chcesz przyjąć faktów to twoj nie mój problem. https://www.google.com/amp/s/www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2023-03-29/watpliwe-dowody-obciazajace-kard-adama-sapiehe-media-zostaly-sfalszowane/

Wrzucanie Wałęsy typowy zabieg odwracajacy uwagę od istoty sprawy, to sprawę tez badano, kazda sprawa jest indywidualna, rozmowa dotyczy konkretnego dokumentu - reportazu TVN24, gdzie przedstawiono konkretne sprawy. Nie bylo tam o Wałęsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem jest to że nie przyjmujesz niczego ponad to co wygłosiłeś od samego początku, zanim obejrzałeś materiał, zanim Polsat te dane podał :)  Powtórzę za koleżanką, w reportażu nie opierano się na samych dokumentach SB, ale także na tych z Watykanu, rozmawiano z osobami pokrzywdzonymi. Wrzucanie teczek SB jako jedyne źródła w reportażu jest wyjątkowo nieuczciwe.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/co-jan-pawel-ii-wiedzial-o-pedofilii-nowy-reportaz-tvn24-i-tajne-dokumenty/kz6nkk3

Cytat

Dziennikarz, poza rozmowami z m.in. ofiarami podlegających mu księży pedofilów, dotarł także do oficjalnych kościelnych dokumentów potwierdzających działania i zaniechania Karola Wojtyły. Rozmawia również z mężczyzną, który twierdzi, że już 50 lat temu osobiście informował ówczesnego metropolitę krakowskiego o pedofilii jego podwładnego.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W materiale polsatowskich Wydarzeń dziennikarka opiera się wyłącznie na archiwach SB i wypowiedziach Żaryna oraz księży, czyli jednej strony. Nic dziwnego, że jest obrona Sapiehy i JP2 i przedstawienie jako atak. Od momentu publikacji reportażu TVN24 kościelni hierarchowie, księża i politycy związani z PiS mówią o "bezczelnym ataku na JP2". Nie chcą widzieć dokumentów watykańskich i mówią tylko o fałszywych dokumentach SB. Ale tu pojawia się też kwestia, dlaczego w przypadku JP2 i innych księży oraz ludzi powiązanych z PiS wszystkie dokumenty są fałszywe, natomiast w przypadku ludzi powiązanych z obecną opozycją wszystkie dokumenty są prawdziwe? To przecież nie jest prawda. Wiadomo, że UB i SB zbierały informacje o różnych osobach i przecież część z tych dokumentów odnośnie każdej osoby jest prawdziwa. W przypadku kleru nawet więcej, niż część, bo kler przez stulecia był ponad wszelkim prawem w każdym kraju - nie tylko w Polsce.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wislok napisał(a):

Dlaczego Tvn oparl sie na sfalszowanych dokumentach?

Powtarzasz to po raz n-ty. Konfrontował te dokumenty ze świadkami i dokumentami historycznymi w archiwach kościelnych w reportażu. Zatem nie oparł się na nich jak to zarzucasz.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w materiale Wydarzeń masz konfrontację ze świadkami i dokumentami z Watykanu? Nie ma. Więc jest to materiał jednostronny, przygotowany specjalnie pod tezę obrony Sapiehy i JP2. I ciekawe, że historycy, o których wspominasz to ci z IPN-u mianowani do niego przez partię rządzącą. Kółeczko wzajemnej adoracji się zamyka, a dokumenty z archiwum watykańskiego zupełnie się pomija.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o JP2, bo o tym mowa. A do watykańskich dokumentów o Sapiesze jeszcze dziennikarze dotrą. Franciszek dopiero w 2020 r., tuż przed pandemią, otworzył archiwa dla historyków i ledwie zdążyli do nich zajrzeć. Na razie światło dzienne ujrzało część dokumentów o Piusie XII i jego współpracy z nazistami. Ale to dopiero początek przekopywania archiwów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał Pani Redaktor Ziętkiewicz dotyczył watku Kardynała Sapiehy, który byl poruszony w reportażu TVN24. Ot tak wygląda dyskusja gdy pyta sie o konkrety, czyli rzekome dokumenty watykańskie, które miały to potwierdzać, o czym piszesz od kilku postów.  La kabaret. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wislok napisał(a):

Materiał Pani Redaktor Ziętkiewicz dotyczył watku Kardynała Sapiehy, który byl poruszony w reportażu TVN24. Ot tak wygląda dyskusja gdy pyta sie o konkrety

Ten materiał dotyczył wyłącznie teczek SB, nie mówił nic o świadkach i dokumentach kościelnych. Polsat skoncentrował się wyłącznie na tym, a reportaż nie opowiada tylko o tym. Ot tak wygląda właśnie ta dyskusja. My o jednym, ty o drugim :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola tego materialu nie byla analiza calego reportażu i nikt tak nie twierdzi, obalono jeden z wazniejszych wątków reportażu. To co dziennikarze Rzeczypospolitej ustalili w ciągu kilku tygodni Gutkowski nie byl w stanie w dwa lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wislok napisał(a):

obalono jeden z wazniejszych wątków reportażu.

Nie, nie obalono

Cytuję za linkowanym przez Ciebie materiałem

Cytat

"Dokumenty są nie tylko wątpliwe, ale także z dużym prawdopodobieństwem sfałszowane" - czytamy.

 

To nie jest jednoznaczne stwierdzenie faktu fałszerstwa jak próbujesz tu wykazać od kilku postów, ale przypuszczenie.

  

I teraz czytając dalej to Pani Ziętkiewicz ze słów "prawdopodobnie" uczyniła fakt dokonany

Cytat

Okazuje się, że dokumenty, które zostały wykorzystane do oskarżenia kardynała Adama Sapiehy o molestowanie kleryków zostały sfałszowane przez jednego z ówczesnych funkcjonariuszy UB. To wynik dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez "Rzeczpospolitą". Problem w tym, że łatwo jest kogoś oskarżyć, trudniej potem oczyścić.

 

No więc jak "prawdopodobnie sfałszowane" czy "sfałszowane"?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem, bo materiał Polsatu opiera się na ustaleniach Rzeczpospolitej. I tu można by zadać pytanie o rzetelność dziennikarską, skoro ustalenia Rzeczpospolitej są oparte na przypuszczeniach, co prawda podkreślanych że z dużym prawdopodobieństwem, ale jednak to nadal przypuszczenie.

Stażysta w kilku miejscach by się raczej nie pomylił używając słów "wątpliwe" oraz "dużym prawdopodobieństwem sfałszowane". Zalecałbym czytanie dogłębniej tego co linkujesz :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ma TVN24, skargi nie wpłynęły na dziennikarzy Rzeczypospolitej czy historyków, a na material tejże stacji, która oparła się na SBeckich papierach, które Były w części fałszywe, ze sama SB zwolnila swojego pracownika i ich nie wykorzystała co samo za siebie mówi. Umiem myśleć i wyciągać wnioski drogi @dvbtowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skargi nie są dowodem w sprawie o rzetelność materiału kolego, a odczuciem subiektywnym skarżących.

2 minuty temu, wislok napisał(a):

 które Były w części fałszywe,

A teraz już w części fałszywe. Przyjmuję do wiadomości :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz znowu manipulujesz. Czy Tvn24 oparl sie na falszywych dokumentach? Tak, nigdzie nie stwierdziłem, ze wyłącznie. 

Nie to nie jest wylacznie subiektywne, ludzie pisali skargi w oparciu o ustalenia historyków wykazujące nierzetelność materiału. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wislok napisał(a):

Czy Tvn24 oparl sie na falszywych dokumentach? Tak, nigdzie nie stwierdziłem, ze wyłącznie.

Aha, to po co to różnicujesz w ostatniej wypowiedzi? :)

Ja Ci pisałem o rzetelności dziennikarskiej Polsatu w kontekście cytowania materiałów Rzeczpospolitej, to zmieniłeś temat na skargi :) Tak to można w kotka i myszkę w nieskończoność z Tobą :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Ziętkiewicz - czy kiedykolwiek (oprócz zachwalania) wyraziła się w jakikolwiek krytyczny sposób na temat instytucji kościelnych???

Polsat - czy kiedykolwiek (odkąd Solorz zaczął robić miliardowe interesy w zależności od instytucji państwowych) wykrył jakąkolwiek z (tysiąca) afer partii rządzącej???

Mam pisać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Aha, to po co to różnicujesz w ostatniej wypowiedzi? :)

Ja Ci pisałem o rzetelności dziennikarskiej Polsatu w kontekście cytowania materiałów Rzeczpospolitej, to zmieniłeś temat na skargi :) Tak to można w kotka i myszkę w nieskończoność z Tobą :)

Piszesz, ze mam problem rzekomo to napisalem, ze jeśli ktoś ma problemy to TVN 24 bo na nich skargi są. Polsat wiernie oddal artykuł, zresztą dziennikarze Rzeczypospolitej wypowiadali się w materiale Ziętkiewicz i po materiale nie zglaszali do niego zastrzeżeń. Juz ty się o to nie martw :)

Po co podkreśliłem, bo nie pierwszy raz dopowiadasz sobie cos czego ja nie napisałem. To muszę podkreśla c drogi @dvbtowiec Serdeczności :)

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...