Skocz do zawartości

Działa tylko tvp1 i zagraniczne - brak reszty programów


piot32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W telewizji satelitarnej orange zniknęły kuzynowi dwa tygodnie temu programy polskie od zaczynając TVP2, TVP3 itd. Działa tylko TVP1 i jakieś zagraniczne.

Przy okazji jak byłem u niego to sprawdziłem. Po wejściu na TVP2 itd. pokazuje "brak sygnału". A po wejściu w dekoderze w opcje: Moje konto > Ustawienia TV > Poziom sygnału SAT > pokazuje "brak sygnału" mimo, że odbiera tvp1 i jakieś zagraniczne. Wtyki były poprawione, bez zmian. Kabel koncentryczny, który idzie do konwertera (z jednym gniazdem - single) ma już na zewnątrz podniszczoną izolację i będzie niedługo do wymiany ale sprawdzaliśmy na skrót innym kablem i było wszystko identycznie. Będąc w dekoderze w opcjach "Poziom sygnału SAT" zmieniałem kąt elewacji w górę i w dół i poziom sygnału się nie pojawił ale zniknął tvp1 i te zagraniczne programy. Gdy wróciłem to początkowej pozycji wróciły te wcześniej podane. Tak samo było z ustawieniem talerza w lewo-prawo i kąt konwertera. 
Na linii do satelity znajduje się drzewo sosna (12-17m od talerza), które do tej pory nie przeszkadzało i sygnał był odbierany OK, wszystkie programy. Niestety nic z tym drzewem na razie nie da się zrobić. Czy miał ktoś podobny przypadek i będzie to drzewem? i dzieje się to tak nagle? Czy czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, spello napisał:

Może znikły uprawnienia

A co uprawnienia mają wspólnego z brakiem sygnału?

Przyczyn może być wiele;

- uszkodzony konwerter

- uszkodzony przewód

- zniekształcona lub przestawiona antena

- itd, ...

 

13 godzin temu, piot32 napisał:

Działa tylko TVP1

Oprócz tego kanału, powinny odbierać jeszcze inne nadawane na tej częstotliwości -> https://www.lyngsat.com/muxes/Hotbird-13C_Wide_11449-H.html

 

13 godzin temu, piot32 napisał:

w dekoderze w opcje: Moje konto > Ustawienia TV > Poziom sygnału SAT > pokazuje "brak sygnału" mimo, że odbiera tvp1 i jakieś zagraniczne

Dekoder pokazuje brak sygnału na transponderze podstawowym, co nie znaczy że na innych także  jest jego brak.

 

13 godzin temu, piot32 napisał:

Na linii do satelity znajduje się drzewo sosna (12-17m od talerza),

Jaka jest jej wysokość - mierząc od poziomu zawieszenia anteny? W tym przypadku nie powinna być większa niż 8-11 m.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz z pilota niebieski-zolty-niebieski (inaczej D-C-D)  wciskając szybko.

W menu infolinii wybierz opcje telewizja satelitarna (jakoś tak).

I w tej opcji będziesz miał podgląd danego kanału i sile sygnału na nim.

Naciskając P+ lub P- można zmieniać podgląd kanału i pokaże ci siłę sygnału, ale dla tego konkretnego kanału a nie tą jedną która jest bodajże dla częstotliwości ze środka pasma.

 

tu masz rozpiskę częstotliwości na których dany kanał jest nadawany z hotbirda:

https://pl.kingofsat.net/pos-13E_pol.php

Wyszukaj sobie kanały które działają, spodziewam się że będą na podobnych częstotliwościach.

TVP1 jest kanałem kodowanym, tak że gdyby był problem z uprawnieniami to by go nie było.

 

To kwestia ustawienia anteny, posługując się tym podglądem  z D-C-D wybierz jakiś kanał z niższej/wyższej częstotliwości

i reguluj anteną.

AAA i  NAJWAŻNIEJSZE:

Oprócz regulowania elewacja i na boki zgodnie z azymutem nie zapominaj o trzecim punkcie regulacji, kątem odchylenia pól czyli obrotem konwertera bo o tym to mało kto pamięta.

dokładniej masz na www.orange.pl/antena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...