Skocz do zawartości
  • 0

Odbiór w UK


morfiak
 Udostępnij

Pytanie

Czesc wszystkim!

To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc :D

Mieszkam obecnie w Manchester i zamierzam kupic sprzet do odbioru Astry i Hot Birda(C+, Polsat).

Oto moje pytania:

1. Czy jest moliwosc odbioru sygnalu z tych 2 satelit w Manchester? Jesli tak to jak?

2. Ktora antene, konwertory i tuner polecacie?(odbior HD)

Dodam ze jestym dosyc zielony w tym temacie 8) .

Dzieki za pomoc i Pozz!

 

Dodam jeszcze ze chce rozdzielic sygnal na 2 tv ktore beda grac zupelnie niezaleznie od siebie na Astrze i Hotbird.

 

Pozdrawiam!

P.S.

Sorry za literowki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Jest możliwość odebrania dwóch satelitów. Tylko moje pytanie: chodzi Ci o Astrę 19,2E czy o 28,5E? Bo to różnica jednak.

2. Np. TAKA Antena i TAKi Konwerter. Tuner, hm, a możliwością nagrywania czy po prostu samego odbioru? Do Polsatu musisz mieć niestety tuner od nich, bo do oferty HD nie udostępniają modułów.

 

Dla jasności, ten konwerter, który Ci poleciłem nazywa się Monoblock, służ do odbioru dwóch satelitów odległych od siebie o 6 stopni, ma dwa wyjścia co pozwala odbierać niezależnie sygnał z dwóch satelitów na dwóch tunerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za odp:)

Napisze jeszcze ze mam zamiar ogladac glownie siatkowke i pilke nozna(EURO 2008itd) rowniez serie discovery itp wiec troche mnie zmartwiles z tym Polsatem w HD ale co tam:)

Jesli chodzi o Astre to bardziej w strone 28,5E.(Pisze bardziej bo nie moge znalezc ktore kanaly moge ogladac na tych 2 satkach). Jesli jakis link moglbys podac to z gory dzieki. I rowniez dlatego ze brytyjskie kanaly na astrze.

Z tunerow to myslalem o Fergusonie 8800, 8900 HD. Mysle ze cena jest ok w stosunku do jakosci.

Mam zamiar kupic karte do Sky tylko i wylacznie do HD(wiem ze na razie to marzenia ale moze kiedys:))

Aha. I czy Polsat i TVP nadaje na kanalach niekodowanych?

Jesli chodzi o schemat polaczenia to chcialbym na 1 i 2 tv niezaleznie odbierac Astre i Hotbirda. tzn zeby siedzac przy jednym tv przlaczac z jednej sat na druga i zeby 2 osoba siedzac w przy 2 tv tez tak mogla. Czego jeszcze potrzebuje do tego?

THX :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Euro ma być tylko na Polsacie, ale oczywiście teraz jest "wojna" między TVP a Polsatem o prawa do pokazywania meczy. Ogólnie beznadziejna sprawa i za wiele nie wiemy jak na razie :/

 

Skoro to 28,5E no to nie ten konwerter, który podałem, antena może zostać. Będziesz potrzebował dwóch konwerterów podwójnych (Twin). Np. takie:

Konwerter GI-202 Twin Platinum X

albo jak wolisz tańsze rozwiązania

Konwerter Globo Twin 0.1dB

Aby utrzymać konwertery na "rurce" potrzebny jest Ci uchwyt, np. TAKI

Do tego musisz mieć przełączyć DiseqC może TAKI, musisz mieć takie dwa, bo do dwóch dekoderów chcesz doprowadzić sygnał. Ja znam tylko taki sposób, tzn przez dwa przełączniki.

Cena między 8800 a 8900 jest dość duża jak dla mnie, dlatego musisz się zastanowić czy chcesz coś nagrywać czy nie, bo ten 8900 może nagrywać a jego starszy braciszek nie ma takiej opcji. Jeśli chcesz mieć zabezpieczenia na przyszłość i wiesz, że nagrywarka Ci się przyda to wybierz nowszy model, czyli 8900.

Polsat nadaje tylko jeden niekodowany kanał z tego co pamiętam, jest to Polsat2.

TVP ma trochę swoich kanałów niekodowanych, np. TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, ale one są nadawane na 19,2E.

Chyba wszystko napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za odp. Rozjasniles mi sytuacje. :brawo: Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy Polsat planuje odbior swoich kart HD na innych tunerach w przyszlosci?

Myslisz ze przed Euro wyrobia sie?

Moim zdaniem to total bzurda no ale jak nie chca byc konkurencja dla C+.... :>

Czytalem gdzies ze maja zmieniac system kodowania wlasnie w czerwcu albo juz to robia wiec przy okazji..

 

 

Pozz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiadomo jak to z tymi kanałami HD i możliwością ich odbioru na innych odbiornikach, ale jeśli są mądrzy (a chyba są, co widać po ich wynikach) to pozwolą odbierać kanały HD np. na Fergusonie.

Mają się wyrobić z czym? Wymianą kart czy z czym?

Cyfra+ też podobno coś szykuje.

Mają coś zakończyć już w maju, ale zapewne przedłuży się ten okres do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak z wymiana kart. Mysle ze dostosuje je do odbioru na innych tunerach i upieka 2 pieczenie na jednym ogniu :>

Promocja nowych kart przed Euro a jak wiadomo na HD tez bedzie no i na rynek UK gdzie sporo tu bialo czerwonych sie zjechalo.

:wink:

Ale to tylko takie moje wymysly:P

Pozz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisze tak:Bez sensu to by to bylo jakbym robil ta instalacje od podstaw, a jako ze mala antenka skierowana na pozycje 28,2 juz byla jak sie tu wprowadzilem i przepuszczam ze z kolega ktory prosi o pomoc jest podobnie (bo sztuka w Anglii jest znalezc mieszkanie gdzie nie ma w spadku antenki po poprzednim mieszkancu ustawionej na Sky czyli 28,2). Wiadomo ze na niej zeza na Hot Birda nie zrobimy bo jest za mala a skoro wisi to czemu jej nie wykorzystac? Po co monoblock twin? Napisal chlop ze chce miec odbior jednoczesnie na dwoch dekoderach a w ten sposob chyba zyska najprosciej dostep do wszystkich wymienionych pozycji na dwa dekodery (bedzie mial wiecej niz chce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodam tylko że odbiór SKY jest całkowicie niekompatybilny z kanałami polskimi. To znaczy trzeba mieć 2 oddzielne tunery do sky i do polskiej tv, a ze względu na układ satelitów także oddzielne talerze, ewentualnie 1 talerz na obrotnicy (chyba że ktoś uprze się kombinwać z zezem na antenie wielkości lotniskowca). Fakt że na 90% domów w Anglii jest talerz ustawiony na astrę2, nie jest on kompatybilny z jakimkolwiek zezem ani obrotnicą. Nawet wymiana konwertera np. na podwójny wymaga przejściówki ze względu na niestandardowe mocowanie oryginalnego konwertera. Talerz ten po odpowiednim ustawieniu bez żadnych problemów ściąga sygnał z hotbirda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wcale nie trzeba mieć anteny wielkości lotniskowca, jeśli dobrze ustawisz to spokojnie 90-tka starczy Ci na 3 pozycje, o których była mowa. W UK zasięg wszystkich satelitów z tych trzech pozycji jest dobry, by nie rzec bardzo dobry, więc taki sprzęt spokojnie by starczył.

 

Nie wiem jak dekoder od Sky ma z innymi pozycjami niż 28.5E, bo nawet go na uczy nie widziałem, a nie mówię już nic używaniu go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm..zdania podzielone :D

W przyszlym miesiacu sie przeprowadzam i jeszcze nie wiem gdzie dokladnie :mrgreen: wiec z antena sky jeszcze nie wiadomo. Tak czy siak talerz na pewno kupie wiec opcja 2 anten czemu nie. Vitek napisal ze kanaly polskie i UK niekompatybilne czyli np: na ferdku z odbiorem sky i C+/CP naraz lipa? Why? Jesli tak to czy sa jakies tunery gdzie kanaly z tych 2 sat sie nie gryza.

Dzieki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak to jest w Anglii, ale zdaje się, że dekodery Sky nie pozwalają na odbiór innych kanałów, albo nie pozwalają na odbiór powyżej jakiejś tam ilości innych kanałów. Ciężkie to, ale nie ważne, w każdym razie ciężko jest.

Nie wiem czy Sky sprzedaje moduły, jeśli tak to problemu zbyt wielkiego nie ma, bo spokojnie powinien działać w takim Ferdku 8800, jeśli nie sprzedają to lipa z oglądaniem Cyfry+/Cyfrowego Polsatu i Sky na jednym pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie wiem jak dekoder od Sky ma z innymi pozycjami niż 28.5E, bo nawet go na uczy nie widziałem, a nie mówię już nic używaniu go.

Sytuacja wygląda tak że tuner sky nie obsługuje diseqc oraz że co prawda jest możliwość ręcznego dopisywania kanałów (brak skanowania, trzeba ręcznie wklepywać parametry) ale pojawiają sie na oddzielnej liście do której trzeba w celu np. zmiany kanału każdorazowo wchodzić przez menu. Oczywiście mowa tylko o kanałach fta bo żadna karta prócz oryginalnej ani moduł z tymi tunerami nie współpracują. Karta jest sparowana z odbiornikiem. Ciekawostka tuner pvr nie pozwoli na odtworzenie programu z dysku jeżeli nie jest odbierany sygnał z satelity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...