Skocz do zawartości

Vu+ Zero Streaming


BeNQ_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przede wszystkim witam wszystkich bo jestem tu świeży i na wstępie powiem, że szukałem już rozwiązania ale nic zadowalającego nie znalazłem. Do tematu, posiadam sprzęt w postaci Vu+ zero z OpenATV. Wszystko śmiga jak trzeba natomiast zainteresowałem się odbiorem z innej lokalizacji mowa tutaj bardziej o Tablecie, smartfonie. Cała sprawa się udała bo streaming działa, łączy się ale tutaj zaczyna się pojawia własnie problem. Problem tego typu, że w momencie połączenia Tabletu/Smartfona i oglądania przez 30 - 60s dekoder zaczyna się wieszać, i na zwykłym TV albo nie da się nic zrobić, albo po prostu coś mieli i mieli i nie można nic zrobić. Wszystko wraca do normy kiedy rozłączę tablet/smartfon i odczekam dobrą chwile bądź zwyczajnie zrestartuje dekoder ręcznie. Niema znaczenia z których aplikacji korzystam na tablecie/telefonie na każdej jest ten sam objaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niema znaczenia jaki jest to kanał. Na wszystkich jest tak samo,  nie ważne czy oglądam ten sam kanał na TV + smartfon czy na jednym i drugim odbiorniku są różne. Po chwili oglądania na więcej niż jednym urządzeniu dekoder zaczyna mulić i robi to co opisałem w pierwszym poście problemu.

Softu innego nie sprawdzałem aktualnie na Vu+ Zero mam OpenATV 5.3.

 

Edit:

 

Po aktualizacji do wersji OpenATV 6.1 sytuacja się wyjaśniła! Śmiga tak jak należy, nic się nie zawiesza nic nie świruje. Jedyny mankament to taki, że Vu+ Zero posiada tylko jedną głowicę, a co za tym idzie? Podczas oglądania jest konieczność oglądania tego samego kanału na jednym i drugim urządzeniu. Chyba, że jest jakiś sposób rozdzielenia sygnału na jednej głowicy. Nie orientuję się w tym temacie ale finalnie problem i efekt finalny został rozwiązany. 

Edytowane przez BeNQ_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BeNQ_ napisał:

Podczas oglądania jest konieczność oglądania tego samego kanału na jednym i drugim urządzeniu.

Nie jest to prawdą. Można oglądać więcej niż jeden kanał przy założeniu że wszystkie są z tego samego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

@Rafszy90Jedyne co potrzebujesz to tuner i tablet/komórka/komputer w tej samej sieci (podłączone do tego samego routera). 

Do "odtwarzania" potrzebujesz VLC Media Player na urządzeniu lub KODI - znacznie lepsze, ale trzeba poświęcić trochę czasu na nauczenie się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc oglądać z dowolnego miejsca na świecie to najlepiej mieć router na którym dziala VPN.

Można także mieć stały adres IP na takim routerze.

 

Oczywiście odpowiedni upload - czyli szybkość internetu od ciebie w świat też musi być minimum 10 Mbit/s.

 

Dekoder musi być w trybie czuwania - nie może być wyłączony w ogóle z prądu.

 

3ef3adaea96662b4.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2021 o 19:23, Rafszy90 napisał:

PotrEbny jest do tego jakiś specjalny router ? Dekoder musi być w domu włączony ? Z góry dzięki za odpowiedz 

Hej, nie jest potrzebny jakiś specjalny router. Ja korzystam z vpn. Do samego oglądania z zewnętrznej sieci wystarczy:

1. Router na którym można przekierowywać porty o ile twój dostawca internetu na to zezwala.

2. Publiczny adres.

3. Możesz skorzystać z pluginu zerotier - jeżeli nie spełniasz warunku pierwszego i drugiego.

Najważniejsza jest prędkość łącza internetowego w tym przypadku upload. Dekoder wystarczy że będzie na standby.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...