Skocz do zawartości

Kanały Promocyjne


Enen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że UOKiK zajmie się tą kwestią, bo brak powodów dlaczego niektóre kanały miałyby być nadawane promocyjnie a niektóre są tak nadawane przez parę lat. Po prostu Operator zabezpiecza swoje interesy realizując interesy Nadawcy a Klienta ma w d....Operator umieszcza je w oficjalnej ofercie (co z tego że je oznacza) traktując na równi z innymi,co stanowi to element reklamy napędzający ilość posiadanych kanałów, czyli istotną cechę na którą zwracają potencjalni klienci. Teoretycznie Operator mógłby oznaczyć tak wszystkie kanały z wyjątkiem must-carry i właściwie zamknąć drogę klientowi w zakresie bezkarnego wypowiedzenia umowy z powodu zmian programowych. W kontekście ostatniej decyzji UOKiK wobec UPC może zrobić się ciekawie...

Edytowane przez rotalplus
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak do tematyki kanałów dostępnych promocyjnie i kanałów gwarantowanych podchodzi nc+ czy CP uznaję za dość uczciwe i czytelne. Np. taki TVP Sport HD jest dostępny promocyjnie w CP od Darmowego HD, ale stanowi część pakietu Sport HD i tylko tam jest gwarantowany. Podobnie Eurosport 1 HD jest dostępny promocyjnie dla Abonentów Pakietu Familijnego HD i Familijnego MAX HD - wchodzi w skład Pakietu Sport HD. Klient wybierając ten pakiet Sport HD ma pewne gwarancje ze strony operatora co do dostępności danego kanału. Zawsze po jego usunięciu może wypowiedzieć umowę.

 

Natomiast UPC moim zdaniem UOKiK potraktował właściwie. Oni sobie gwarantowali tylko liczbę programów np. z kategorii sport, a nie poszczególnie programy. Z mojej umowy można wyczytać, że "UPC Polska zapewnia dostęp do określonej liczby programów w różnorodnych kategoriach tematycznych przedstawionych poniżej. Programy w ramach kategorii mogą ulec zmianie z zachowaniem Minimalnej Liczby Programów". Czyli UPC udostępniając mi 14 programów sportowych, gwarantuje mi tylko 7 z nich jako minimalną liczbę programów z kategorii sport. Wyłączając wszystkie sportowe Polsaty (5 kanałów) i Eurosporty (2 kanały) wszystko dla UPC jest ok i to nie spodobało się UOKiK - moim osobistym zdaniem bardzo słusznie.

Edytowane przez kubus.kul
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...