Jump to content
mathey

Kompatybilność Arivy z napędem DVD podłączonym przez przejściówkę USB-SATA

Recommended Posts

Posted (edited)

Czy ktoś może przerabiał ten temat? Chodzi mi o to, czy ktoś sprawdzał czy taki napęd podpięty do tunera ma szansę być poprawnie wykryty i obsługiwany? Dla przykładu, by dało się odtwarzać filmy divx z DVD. W ciemno, widząc to jakie te dekodery są obstawiałbym, że NIE, no ale nigdy nie wiadomo. Mam starą Arivę 250 Combo i jeszcze 102 kablową no i wpadłem na taki pomysł tylko nie wiem, czy jest sens kupować napęd by sprawdzić. Może ktoś już sprawdzał?

Edited by mathey

Dzięki, mogę jedynie potwierdzić, że to nie zadziała. Dziś miałem możliwość sprawdzić, gdyż wpadł mi w ręce stary CD-ROM - po podpięciu przez przejściówkę do PC działa perfekcyjnie, natomiast Ariva w ogóle go nie wykrywa. Podejrzewam, że to kwestia sterowników, które są inne dla napędów optycznych niż dla pamięci masowej, a zapewne tylko te drugie są na sztywno zaimplelementowane w sofcie dekodera. Tym bardziej, że jakaś komunikacja jest bo po podpięciu USB płyta w CD-ROMie zatrzymuje się i wykonuje kilka prób odczytu jednak w dekoderze jest zupełny brak reakcji (a być może to wynika z na sztywno zaimplelemntowanego zapisu kilku plików na pamięci USB po jej podpięciu prawdopodobnie w celu zbadania prędkości nośnika, a tutaj zapis nie jest możliwy). Temat można zamknąć.