Skocz do zawartości

nBox recorder z HDD


Don_Mag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Anna Kalczyńska - prezenterka tvn24 na blogu wypowiedziała się na temat Nreca:

(...)Patent jest niby prosty: nasze małe czarne pudełko nagrywa wszystko co pokazuje. Może przesadzam, ale w świecie w którym żyję, czyli głównie medialnym –rozwiązanie N-boxowe stanowi dla mnie rewolucję, równą niemal relacjom na żywo. Moim zdaniem to narzędzie jest dla dziennikarzy i publicystów narzędziem sine qua non. Poza tym wyobrażam sobie kolejne sytuacje, które sczęśliwie by nas ominęły, gdyby N-box pojawił się jakieś 20 lat temu – Mama nie musiałaby ostro mnie strofować: „ Dziecko, wyłącz ten telewizor i usiądź przy stole”, bo na luzie włączyłabym PAUSE. Ważny mecz też można było przerwać i spokojnie wynieść śmieci. Mój brat uniknąłby awantury. A dziś kiedy przypadkiem wpadnie przyjaciółka i zagada Szymona Majewskiego, robię jej kawę, włączam STOP RECORD i za godzinę oglądam od początku. Nie fajnie?(...)

Pełny tekst: http://www.tvn24.pl/0,44,blog.html

 

W pełni zgadzam się z jej zdaniem. PVR niesamowicie podnosi komfort oglądania telewizji.

Już nie wyobrażam sobie możliwości powrócenia do sytuacji kiedy to ramówka ustala kiedy chcę obejrzeć dany program. Teraz ja wybieram dogodny czas i moment :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Każda nagrywarka z twardym dyskiem ma takie możliwości. Nka tu nic nie odkryła.
Po przeczytaniu problemów jakie są z niezależnymi dekoderami, np. https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t ... c&start=45

to te z recorderem czy zwykłym boxem wydają mi się mikroskopijne, za to Cyfra mniej informacji skąpi niż N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Czy może którys z szanownych forumowiczów mógłby mi udostępnic kilka fotek płyty głównej n-boxa? Albo jeśli ktos wie jaka jest specyfikacja materiałowa n-boxa (mikroprocek, pamięci, tranzystory, rezystory itp.) chodzi mi o same typy obudów tech elementów. Będę wdzięczny za każda informację. Pozdrawiam.

 

Edit Don_Mag: Wystarczy w jednym miejscu zadać pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

witam

 

mam kilka pytań:

 

1. Czy nbox recorder bez problemu działa na 1 kablu antenowym?

2. Czy w trypie wysokiej rozdzielczości działają jednocześnie hdmi i YPbPr i można podłączyć dwa telewizory

3. Czy w trybie SD z aktywnym złączem SCART działają wszystkie kanały i VOD tylko obraz jest gorszej jakości?

 

z góry dziekuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczcie się nie cytować postów, pod którymi zaraz odpowiadacie.

 

Sygnał wideo przesyłany poprzez przewód Component, podzielony jest na kilka składowych i umożliwia przesył rozdzielczości HD. Możesz to łatwo sprawdzić - jak zmieniasz w telewizorze źródło z Component na HDMI (lub na odwrót), przy obu tych opcjach wyświetlana jest informacja 720p (o ile Twój TV pokazuje takie komunikaty)

 

Powyższe posty dotyczyły połączenia nBox Recordera :wink: Wracamy do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...