Skocz do zawartości

nBox recorder z HDD


Don_Mag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nic z tego ale pomyślałem sobie że się zarejestruję i zapytam oto :wink:

 

Ponieważ między Nboxem z HDD i bez jest spora przepaść cenowa to zastanawia mnie jedno. Ten tańszy nBox jest wyposazony w złacze USB czy mozliwe by było podłączenie zwykłego zewnętrznego dysku pod własnie USB? Czyli automatycznie pzerobienie tańszego nboxa na tego w wersji droższej z recorderem

 

Nie bedzie takiem mozliwosci na pewno. Po pierwsze do tego USB nie mozna nic podlaczac a najwyzej podlaczyc Box-a do kompa co nie dziala w druga strone to nie USB Host. Po drugie recorder nie rozni sie jedynie brakiem dysku, nie ma tez drugiej glowicy....... Wiec brak mozliwosci sprzetowych....

 

Ktos tam wyzej napisal ze maxtor zostal wykupiny przez seagate... Ja jeszcze o tym nie slyszalem, ale co do samej techologi miedzy maxtor a seagate jest przepasc technologiczna juz nie mowiac o awaryjnosci.... Do tego taki dysk twardy bedzie niezle slychac o czym juz pisalem w ktoryms tam temacie...

 

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bedzie takiem mozliwosci na pewno. Po pierwsze do tego USB nie mozna nic podlaczac a najwyzej podlaczyc Box-a do kompa co nie dziala w druga strone to nie USB Host. Po drugie recorder nie rozni sie jedynie brakiem dysku, nie ma tez drugiej glowicy....... Wiec brak mozliwosci sprzetowych....

 

Ktos tam wyzej napisal ze maxtor zostal wykupiny przez seagate... Ja jeszcze o tym nie slyszalem, ale co do samej techologi miedzy maxtor a seagate jest przepasc technologiczna juz nie mowiac o awaryjnosci.... Do tego taki dysk twardy bedzie niezle slychac o czym juz pisalem w ktoryms tam temacie...

 

Krzychu.

 

To pytanie po co robić taki tuner z USB, czemu to miało służyć? jak w praktyce wyglada na to że do niczego :wink:

Miałem kiedyś tanią wiezyczkę zdaje się Teviona to taki "super sprzęt" a miał nawet wejście USB które o dziwo działało bez wiekszych problemów mozna było podłączyć np pendriva i słuchac z niego mp3 (HDD nie próbowałem podłaczać) Tym bardziej miałem nadzieję że to wejście USB w nBoxie do czegoś się nadaje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie po co robić taki tuner z USB, czemu to miało służyć? jak w praktyce wyglada na to że do niczego :wink:

Miałem kiedyś tanią wiezyczkę zdaje się Teviona to taki "super sprzęt" a miał nawet wejście USB które o dziwo działało bez wiekszych problemów mozna było podłączyć np pendriva i słuchac z niego mp3 (HDD nie próbowałem podłaczać) Tym bardziej miałem nadzieję że to wejście USB w nBoxie do czegoś się nadaje :cry:

 

No tak bo w takiej wiezy to w sumie tylko po to takie zlacze jest potrzebne, czy HDD by dzialalo to w sumie nie wiem. Ale tu USB pewnie bedzie sluzyc do podlaczenia NBox-a do kompa w celach najprawdopobniej serwisowych, a w przyszlosci moze tez dla uzytkownikow (edytacja listy czy wymiana oprogramowania moze?)

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z nbox nie da sie wyslac na inne urzadzenie !!

 

Czy aby na pewno?! Ja zamierzam od czasu do czasu utrwalić sobie jakieś nagrania na nagrywarce DVD. Wydaje mi się, że odtwarzając nagrany wcześniej na n-box recorder program, da się go nagrać na nagrywarce DVD lub VHS, gdy będą podpięte przez kablem SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w ten sposób (SCART) chociaż SDTV da się nagrać na dysk nagrywarki a potem płytkę.

Jest jedno małe "ale". Z instrukcji n-boxa recorder wynika, że nie ma możliwości jednoczesnego podawania sygnału na wyjście SCART i YPbPr/HDMI. To znaczy, że chcąc coś przegrać z dekodera na DVD/VHS muszę przełączyć dekoder na rozdzielczość dla SCART, a wówczas nie mam podglądu na ekranie telewizora (przez HDMI) na przegrywany obraz. Czyli PLAY i REC włączam trochę "w ciemno" chyba, że nagrywarka DVD (podłączona do tv poprzez YPbPr) będzie w trakcie nagrywania podawała nagrywany sygnał (obraz) do tv. Ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to wez rozdziel SCARD na 2 i podlacz nim podczas nagrywania recorder i TV ale to moze obnizyc jakosc nagrywanie (bo na TV na pewno ale to tylko na chwile nagrywania) Ewentualnie on tam ma chyba jakies SVIDEO?? Jesli na SCARD to na SVIDEO raczej tez powinien dawac sygnal.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, troszkę zmienię temat... to kiedy mam się udać po zakup N box-a z HDD?

Może, Ktoś wie...? czy box z HDD posiada wentylator? (bo mnie denerwuje hałas)?

Czy zasilacz jest osobno, czy wbudowany? :?

 

Tez jestem fanem ciszy.

 

Co do wentylatora to mysle ze mniejszy problem czy jest czy nie, ale maxtory sa dosc slyszalnymi dyskami wiec uzywanie takiego dekodera w sypalni bedzie zlym pomyslem (szczegolnie ze dekoder zawsze musi byc wlaczony zeby byl dostep do VOD)

 

A odnosnie zasilacza to jest zewnetrzny z tego co widzialem (taki bez wentyla :)

 

Krzychu

 

Edycja Burli: Nie cutyjemy posta na który odpowiadamy, jeśli piszemy zaraz pod nim. To moje ostatnie ostrzeżenie w tym wątku. Następnym razem wykasuję całą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A istnieje taka mozliwość aby wziąć Nke na okres kilku dni??

Bo w przypadku CP i C jest chyba taka mozliwość i jeśli jakość usług ci nie odpowiada to można zerwać umowe ale niepóxniej niz 7 dni od jej podpisania...

tak, istnieje, ale tylko w przypadku zakupu na odległość:

http://www.traveler.net.pl/dload.php?ac ... egory&id=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli temat był to sory. Chodzi mi o to czy jest możliwość na nrecorderze wycięcie reklam z filmu, nie chodzi mi o szybkie przewinięcie lecz o wcześniejsze usunięcie reklam przed odtworzeniem. z góry dzięki
Nie ma i nie będzie, bo reklamodawcy mogli by się lekko wkurzyć na "N".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...