Skocz do zawartości

Najgorsza platforma satelitarna


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jeszcze jest coś podobnie masakrycznego nadaje, ale... Kiedyś była taka platforma. Składała się chyba z sześciu kanałów z Ameryki Południowej nadających w języku hiszpańskim. Nadawali na HotBirdzie, przez pewien okres też kodowali sygnał i reklamowali karty do odbioru swojego pakietu. Jakość była skandaliczna jak na cyfrowe kanały przystało tamtego okresu. Obraz i dźwięk można przyrównać do kilku kanałów z Senegalu czy Malezji nadających FTA na 7.0E (2S TV, ORTM, Africable).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza pod względem jakości dźwięku i obrazu jest Max TV.

Wszystkie kanały wchodzące w skład Max TV czy to z Siriusa czy z Eutelsata W2 mają nieciekawy przekaz.

Kiedy oglądam w trakcie FTA z Max TV kanał VH1 Europe z 16'E to głowa mnie zaczyna boleć już po obejrzeniu trzeciego w kolejności klipu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta platforma to Olisat.
O właśnie, nie wiem czemu, ale ta nazwa mi po prostu z głowy wyleciała. Dzięki ;) Najdłużej to nadawali z 11.304 H (dzisiaj 11.296 H), satelita też HotBird. :)

 

@Piotr G., tuż po chwili jak tylko napisałem pierwszy post, przyszła mi ta platforma do głowy. Pamiętam jak było niekodowane okienko tego pakietu z satelity 16.0E. Po prostu jakość techniczna kanałów mnie przeraziła. Ale czego tu sie spodziewać, 18 kanałów TV z jednego transpondera... Szok! Podejrzewam, że na 5.0E jest podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jest jedna z gorszych platform ale pod względem zawartości kanałów, mianowicie Boom TV Romania, konkretnie mam namyśli tematyczne kanały Boom jak Boom Sport, Boom India, Boom Cinema - zawartość każdego kanału pod nazwą Boom nie zawiera ciekawej ramówki, te powtórki filmów są już męczące.

Właściwie to jakość dźwięku kanałów Boom też nie ciekawa, wystarczyło włączyć całkiem niedawno Boom Promo o ile nazwy nie przekręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Najgorsza pod względem jakości dźwięku i obrazu jest Max TV.

Wszystkie kanały wchodzące w skład Max TV czy to z Siriusa czy z Eutelsata W2 mają nieciekawy przekaz.

Kiedy oglądam w trakcie FTA z Max TV kanał VH1 Europe z 16'E to głowa mnie zaczyna boleć już po obejrzeniu trzeciego w kolejności klipu :D

Widziałem tylko promo Maxa - i już wystarczy... Biała plansza z tekstem rozmazanym przez pikselozę, dźwięk niczym na słynnym Bacheca TV, na dodatek mają w ofercie National Geografic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DirecTV(USA) i skydigital(USA) podobno oba platformy nie mają nic do zaoferowania

Czy ty wiesz co ty napisałeś ? Czy kiedykolwiek miałeś okazję oglądać którąś z tych platform ? Jeśli nie to nie pisz takich bzdur !

Btw. Sky Digital jest z U.K. , więc widać jakie masz pojęcie o platformach cyfrowych .

 

Oferta Sky Digital :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_channels_on_Sky_Digital_in_the_UK_and_Ireland

 

Oferta DirecTV :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_DirecTV_channels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Węgiersko-czesko-słowacki znany nam UPC Direct. Jakośc obrazu mnie przeraża. Pamiętam jak kilka lat temu pozamieniali nadawania kanałów na nowe częstotliwości i już Hallmark, czy National Geographic Channel Central Eastern Europe miały już lepszą pikselozę. Dało się oglądac. Teraz jest gorzej (oprócz Cartoon Network / TCM, Travel, Eurosport, Eurosport2, Nat. Geo, Hallmark, HBO/HBO2) mają gorszą pikselozę na swoich częstotliwościach. Najgorsze jest to że muszą to kodowac w tym samym systemie co Cyfrowy Polsat czyli NagraVision 3 (1815) / Cryptoworks (d02). Parametry systemu kodowania podane z tunera TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Na podstawie własnych obserwacji, to najgorszą platformą sat pod względem jakości technicznej kanałów jest rumuńska Akta TV z 4,8E. Nie stara się ona nawet o lepszą jakość kanałów premium: np. HBO, czy Cinemax. Jej zaletami są stosunkowo niskie ceny oraz dość częste okienka w kodowaniu całej paczki :brawo: Ale tak czy inaczej na pierwsze miejsce w tej kategorii zasługuje wspomniana już wcześniej przez Rafixa latynoamerykańska Olisat (nieistniejąca). Na Ecua TV i TV Colombia dźwięk wprost dudnił w głośnikach :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...