Skocz do zawartości

Co sądzicie o antenie pokojowej Vivanco TVA 3050. Czy warto ją kupić do odbioru radia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio widziałem w sklepie antenę pokojową Vivanco DVB-T TVA 3050. Co o niej sądzicie, czy warto ją kupić. Antenę umieściłbym na parapecie . Za oknem nie ma dużo budynków za to jest dużo drzew. Do najbliższych nadajników ,z których chcę odbierać sygnał mam 51 km oraz 32 km. Czy ta antena na takie odległości się sprawdzi?

Oto specyfikacja anteny:

Wewnętrzna

Aktywna

Przeznaczenie anteny: radio, telewizja


Odbiór sygnału UHF, VHH, DVB-T, DVB-T2 , DAB, FM, DAB+

Wbudowany wzmacniacz

Antena aktywna wewnętrzna z wbudowanym wzmacniaczem oraz regulacją wzmocnienia. Wyposażona w filtr LTE/GSM.


Zasilanie: 230 V          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnie to widzę.Zbyt duża odległość.Takie anteny dobrze się sprawdzają do kilku-kilkunastu kilometrów.Ja u siebie testowałem takie jak poniżej:

https://allegro.pl/oferta/najmocniejsza-antena-pokojowa-dvbt-100dbuv-full-hd-5190750276?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=TV+i+Video&gclid=EAIaIQobChMI6LLt-cCC4gIVlB0YCh2ESAfUEAYYAiABEgKCMvD_BwE,

oraz:

https://www.empik.com/antena-tv-dvb-t-ze-wzmacniaczem-blow-atd17-blow,p1082712252,elektronika-p?gclid=EAIaIQobChMI6LLt-cCC4gIVlB0YCh2ESAfUEAYYAyABEgI7m_D_BwE&gclsrc=aw.ds

I o kant to potłuc.Co prawda na tej drugiej trochę lepszy był rezultat,gdyż w miarę stabilnie odbierany był mux z kanałami TVP 1 HD.Pozostałych muxów to już ani widu,ani słychu.A do najbliższego nadajnika mam ok.40 km.Sygnał maksymalny jaki udało mi się uzyskać,to ok.15-30 %.

Dla przykładu kuzyn w Warszawie ma do nadajnika z Anina do Śródmieścia (dzielnice w Warszawie) około kilku kilometrów i odbiera na poziomie ok.50 % trzy muxy,a ósmego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ARTIPAPK napisał:

Marnie to widzę.Zbyt duża odległość.Takie anteny dobrze się sprawdzają do kilku-kilkunastu kilometrów.Ja u siebie testowałem takie jak poniżej:

https://allegro.pl/oferta/najmocniejsza-antena-pokojowa-dvbt-100dbuv-full-hd-5190750276?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=TV+i+Video&gclid=EAIaIQobChMI6LLt-cCC4gIVlB0YCh2ESAfUEAYYAiABEgKCMvD_BwE,

oraz:

https://www.empik.com/antena-tv-dvb-t-ze-wzmacniaczem-blow-atd17-blow,p1082712252,elektronika-p?gclid=EAIaIQobChMI6LLt-cCC4gIVlB0YCh2ESAfUEAYYAyABEgI7m_D_BwE&gclsrc=aw.ds

I o kant to potłuc.Co prawda na tej drugiej trochę lepszy był rezultat,gdyż w miarę stabilnie odbierany był mux z kanałami TVP 1 HD.Pozostałych muxów to już ani widu,ani słychu.A do najbliższego nadajnika mam ok.40 km.Sygnał maksymalny jaki udało mi się uzyskać,to ok.15-30 %.

Dla przykładu kuzyn w Warszawie ma do nadajnika z Anina do Śródmieścia (dzielnice w Warszawie) około kilku kilometrów i odbiera na poziomie ok.50 % trzy muxy,a ósmego brak.

Skoro marnie widzisz podaną antenę, to jaka do radia będzie najodpowiedniejsza? Znalazłem antenę zewnętrzną HAMA 001224820000. Czy warto ją kupić, czy ta antena się sprawdzi?

 

Oto specyfikacja anteny:

 

Anteny: Zewnętrzna

Rodzaj anteny: Radiowa

Przeznaczenie anteny: Radio, Telewizja

Wbudowany wzmacniacz: Nie

Filtr LTE/GSM : Nie

Wzmocnienie [db] : Nie

Impedancja [Ohm] 75

Długość przewodu [m] 1,5

Zasilanie : Nie

Edytowane przez cmgmcg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje podstawowej informacji: które to piętro? Bo jeśli to np. parter, to zbyt wiele się nie zdziała i nawet najlepsza antena nie pomoże. A jak jest wyżej, to "czymkolwiek ze wzmacniaczem" można złapać nawet wszystko i będzie grać.

Co do anten pokojowych, to można ogólnie przyjąć, że im droższa, tym lepsza. Ale oczywiście nie zawsze trzeba brać drogą, zwłaszcza jak się mieszka na wyższym piętrze. Zanim coś się kupi, to najlepiej sprawdzić na "czymkolwiek ze wzmacniaczem" (wziąć jakąś starą antenę albo coś pożyczyć), co się łapie w danym miejscu. Bo tak naprawdę w odbiorze naziemnym najważniejsze jest miejsce ustawienia anteny. A jej rodzaj to sprawa taka raczej drugorzędna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...