Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

Co oznacza opcja ,, Oglądaj od poczatku''?

Czy to działa na tej zasadzie, że gdy przełączamy na dany kanał to automatycznie włącza się nagrywanie i możemy szybko zatrzymać i przewinąć do tego momentu od którego oglądamy kanał ?

Czy to jest szybki skrót do nagrania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś w stylu tej ,, GIGA NAGRYWARKI NETII'', podoba mi się to :) Fajne jest to, że przy przełączaniu kanałów informacja o programie wczytuje się wcześniej (nawet jeśli jesteśmy na tym kanale na jaki przełączamy), lecz wymaga to dopracowania bo czasem zdarza się, że EPG jest zczytywane z kanału na jakim się znajdujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Piekielnie grzeje mi się pendrive włożony do dekodera MAG250 jako źródło zapisu programów. W ekstremalnych przypadkach, np. po nagraniu programu jest tak gorący, że nie można go dotknąć. Próbowałem na kilku modelach penów, nawet na takich w metalowych obudowach. Co gorsza gdy obraz nie jest rejestrowany i tak jest on gorący - zakładam, że ma co najmniej z 40 stopni, bo wyraźnie czuć to ciepło w palcach. Macie podobnie z nośnikami USB, czy mam jakiś felerny model? Z drugiej strony to już drugi i dzieje się tak samo, więc pozwalam sobie odrzucic taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekielnie grzeje mi się pendrive włożony do dekodera MAG250 jako źródło zapisu programów.

 

Jambox odradza stosowanie pendrive i zaleca dyski zewnętrzne. Pendrive mają o wiele mniejszą prędkość zapisu i odczytu niż dyski przenośne usb, co może skutkować właśnie podwyższoną temperaturą, zawieszaniem się dekodera podczas nagrywania lub oglądania programów, a nawet uszkodzeniem pendrive.

Zresztą z finansowego punktu widzenia używanie pendrive jako nośnika zapisu jest nieopłacalne. Do komfortowego korzystania z PVR trzeba minimum 80-100 GB; pendrive 128 GB kosztuje około 160 zł a za tą cenę można kupić dysk usb 500 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Piekielnie grzeje mi się pendrive włożony do dekodera MAG250 jako źródło zapisu programów. W ekstremalnych przypadkach, np. po nagraniu programu jest tak gorący, że nie można go dotknąć. Próbowałem na kilku modelach penów, nawet na takich w metalowych obudowach. Co gorsza gdy obraz nie jest rejestrowany i tak jest on gorący - zakładam, że ma co najmniej z 40 stopni, bo wyraźnie czuć to ciepło w palcach. Macie podobnie z nośnikami USB, czy mam jakiś felerny model? Z drugiej strony to już drugi i dzieje się tak samo, więc pozwalam sobie odrzucic taką opcję.

Jeśli chodzi o mnie - a testowałem MAG250 na wielu różnych pendrive'ach - to fakt, trochę się grzeją, ale wcale nie bardziej niż gdy podłączę je np. do portu USB3.0 w kompie i będę kopiował jakieś spore materiały. Jakby nie patrzeć to taki pendrive jest obciążony przez dłuższy czas jednostajnym transferem, więc trochę ciepły może być, ale to już też pewnie zależy od konkretnego pendrive'a.

 

Jambox odradza stosowanie pendrive i zaleca dyski zewnętrzne. Pendrive mają o wiele mniejszą prędkość zapisu i odczytu niż dyski przenośne usb, co może skutkować właśnie podwyższoną temperaturą, zawieszaniem się dekodera podczas nagrywania lub oglądania programów, a nawet uszkodzeniem pendrive.

Zresztą z finansowego punktu widzenia używanie pendrive jako nośnika zapisu jest nieopłacalne. Do komfortowego korzystania z PVR trzeba minimum 80-100 GB; pendrive 128 GB kosztuje około 160 zł a za tą cenę można kupić dysk usb 500 GB.

Osobiście nie wiem co zaleca Jambox (nie przypominam sobie, żeby obecny tu na forum pa_blo pisał coś kiedyś o tym, że pendrive'ów nie powinno się stosować), ale jakie miałoby być logiczne wytłumaczenie wyższości dysków talerzowych USB nad pendrive'ami? To co piszesz, że pendrive'y mają o wiele mniejszą prędkość zapisu i odczytu to jakaś totalna bzdura - chyba że piszesz o pendrive'ach sprzed 5 lat, to może - w przeciwnym razie te transfery są coraz częściej bardzo podobne. W pojedynczych przypadkach, jeśli kupisz solidnego pendrive'a 64GB USB3.0 to będzie miał on nawet lepsze osiągi od dysku talerzowego (zwłaszcza takiego taniego 2,5-calowego 500GB za 160 zł) i kilkadziesiąt razy mniejszy rozmiar. Poza tym nie zapominajmy że z dekodera zapisujemy materiał wideo który ma bitrate praktycznie nieprzekraczający 10 Mbit/s, czyli - uwaga - zaledwie 1,5 MB/s... Do takich zastosowań to naprawdę nie potrzeba żadnych demonów prędkości. Nic mi do tego, czy ktoś woli sobie podłączyć malutkiego pendrive'a czy ogromny i dużo głośniejszy dysk twardy - sama kwestia dostępnej powierzchni też nie jest tak istotna, bo osobiście w razie czego wolę mieć 2/3 pendrive'y niż 1 duży dysk - bo w razie ewentualnej awarii kiedy to MAG250 przestaje widzieć nagrania na dysku (zdarzyło mi się to już co najmniej 2 razy) minimalizuję ryzyko utraty dużej ilości nagrań.

 

Ja natomiast będę trochę nudny i pozwolę sobie ponowić pytanie skierowane do pa_blo - jako że w mijającym tygodniu dowiedzieliśmy się już oficjalnie że 2 sierpnia startuje telewizja Eleven Sports, czy można liczyć na to, że Jambox będzie prowadził negocjacje w sprawie dostępności tych kanałów? Ja osobiście jestem fanem ligi włoskiej, więc dla mnie obecność tych kanałów będzie kluczowa (nawet jeśli miałyby być dodatkowo płatne). W imieniu swoim jak i myślę wielu innych fanów sportu bardzo proszę, żebyś przekazał, że klientom Jamboxa na tych nowych kanałach bardzo zależy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jambox odradza stosowanie pendrive i zaleca dyski zewnętrzne.

 

Pierwsze słyszę. Zalecane jest aby pen był powyżej 6GB i tyle, ja jeszcze dodam od siebie, że lepsze są firmowe ponieważ transfery są duże lepsze niż na jakiś "reklamówkach"

 

A tak przy okazji:

Do naszej oferty dołączył kanał ESKA TV HD.

Kanał zastąpił wersję SD na pozycji 309 na liście kanałów. Wersja SD będzie nadal dostępna na pozycji 380

 

Co do Eleven Sports, negocjacje trwają z każdym nadawcą tak aby zapewnić najlepszą możliwą ofertę programową.

Czy się uda wprawdzić kanały od w/w nadawcy na tą chwilę nie mogę nic napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jambox odradza stosowanie pendrive i zaleca dyski zewnętrzne.

 

Pierwsze słyszę. Zalecane jest aby pen był powyżej 6GB i tyle (...)

 

"Zalecamy używanie zewnętrznego dysku twardego USB (HDD USB) dobrej jakości poniżej 1 TB. Nie rekomendujemy użycia pamięci typu pendrive."

źródło: http://www.jambox.pl/funkcja/nagrywarka-pvr-usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobic, zeby potestowac nowa wersje oprogramowania? :)

 

Co do dekoderow to na poczatku umowy mialem motorole (nie pamietam dokladnie jeden z tych duzych dekoderow ale bez dysku) to padl po kilku dniach i wymienili mi na motorole 1003HD, ona chodzila bez zarzutow przez prawie dwa lata. Teraz mam w domu dwa MAGi i oba byly juz wymieniane na nowe bo padl soft i nie chcialy sie uruchomic. Od czasu wymiany zdarzaja im sie czasem male zawieszki, ale raczej nic takiego czym trzebaby sie przejmowac.

Najbardziej denerwuje mnie aplikacja do youtuba i vod, tego sie praktycznie nie da uzywac, szczegolnie youtuba ktory tnie, zawiesza sie itp. Przydalaby sie tez przegladarka internetowa zeby cos szybko sprawdzic bez koniecznosci uruchamiania kompa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...