Skocz do zawartości
  • 0

Rozdzielenie sygnału za zbiorczej anteny satelitarnej


mummmin
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Od razu zaznaczam, że nie jestem specjalistą w temacie, więc język którym będę pisać będzie niektórych razić :)

Mieszkam w osmiomieszkaniowym budynku ze zbiorczą anteną satelitarną.

Nie wiem ile konwerterów jest zamontowanych na talerzu, natomiast instalacja zbudowana jest tak, że przewody od talerza wchodzą na takie cuś: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=35&id=200.

Do każdego z wyjść podłączony jest przewód do każdego z mieszkań.

Ponieważ mam trzy pokoje, do jednego z nich jest wyprowadzony przewód z multiswitcha, do którego link zamieściłem wyżej.

Pozostałe dwa pokoje mają podłączenie do zbiorczej anteny telewizji naziemnej na jednym, rozgałęzionym przez gniazdo antenowe kablu (gniazdo z wejściem i wyjściem).

Zależy mi, żeby rozgałęzić sygnał z mojego wyjścia na multiswitchu i podać go na dwa przewody tak, by w dwóch pomieszczeniach można było korzystać z dwóch tunerów sat.

Dobrze by było też rozwiązać to tak, by oba tunery mogły pracować jednocześnie, ale nie jest to konieczne, jeżeli koszty modyfikacji byłyby duże.

W linku http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=109 i http://www.satserwis.pl/oferta/index.php?grupa=24 jest sporo rozgałęziaczy. Jeżeli któregoś mogę użyć, dajcie znać którego, lub jak rozwiązać ten problem innymi środkami.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sygnału cyfrowego nie da się rozdzielić z jednego kabla aby sygnał działał niezależnie na 3 różnych odbiornikach. Sygnał analogowy można bez większych problemów rozdzielić i to na wiele odbiorników, z sygnałem cyfrowym tak już nie da się zrobić.

Ten jest ok :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=109&id=948

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź.

Obstawiałem właśnie te rozgałęźniki, przy czym rozdzielać będę na dwa przewody, więc użyję tego http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=109&id=889.

Wyjaśnij mi proszę jeszcze jedną sprawę.

Jaki efekt da zastosowanie tego rozgałęzienia?

Dokładniej chodzi mi o to, czy rónocześnie mogą na nim działać dwa tunery sat, jaki wpływ będzie miał jeden na drugi i na resztę instalacji w budynku, oraz jakich problemów mogę się ewentualnie spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chcesz mieć na 2 czy 3 dekoderach odbiór? Jeśli na 3 to musisz zastosować ten produkt, do którego ja linka podałem. Bo ja trochę inaczej zrozumiałem. Chcesz mieć na 3 odbiornikach to musisz zastosować "mój" produkt, na dwóch ten, od którego Ty linka podałeś.

Powinny działać bez problemów. Na instalację w budynku nie powinno to urządzenie wpływać w żaden sposób.

Dwa tunery powinny działać jednocześnie, nie powinno być problemu. Minus jest taki, że będziesz mógł oglądać kanały tylko z jednego transpondera, nie z kilku różnych. Konwerter może złapać w jednym momencie sygnał tylko z jednego transpondera, chyba, że ma się konwerter z kilkoma wyjściami i można je wykorzystać dla siebie. Czyli np. na raz będziesz mógł oglądać kanały TVN'u na kilku dekoderach, albo TVP1 na jednym z na drugim TVP2. To jest minus takiego rozdzielania.

Nie wiem czy mogą być jakieś problemy, bo takiej instalacji nie miałem i nie będę miał, ja planuję u siebie trochę inne rozwiązania.

 

Chyba nic nie pomyliłem, nie przekręciłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te rozgałęźniki, o których rozmawiacie, średnio nadają sie do telewizji satelitarnej. Oczywiście można taki zastosować (przepuszczający pasmo do 2400 MHz) ale w danym czasie tylko jeden tuner będzie mógł pracować, pozostałe najlepiej aby były wyłączone (a niektóre nawet odłączone od zasilania).

Rozwiązanie to ciągnięcie kolejnego kabla (kabli) od Multiswitcha do poszczególnych pokoi (o ile jeszcze zostały jakieś wolne wyjścia w tym Multiswitchu) lub montaż swojej anteny z konwerterem Single lun Twin (w zależności ile tych dodatkowych sygnałów ma być). To rozwiązanie pozwoli na niezależne korzystanie z tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Korzystając z okazji chciałbym zapytać o pewną rzecz: mając konwerter np 4-wyjściowy to oczywistym jest, że cztery dekodery bezpośrednio od niego mogą iść z 4 różnych transponderów. Ale podłanczająć taki multiswitch jaki kolega tu ma w instalacji domowej spowoduje że 8 dekoderów będzie mogło iść z 8 transponderów, czy może taki multiswitch spowoduje rozdzielenie każdego wejścia x2 a co za tym idzie te 8 dekoderów będzie mogło iść z 4 transponderów?? z góry dzieki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cztery wyjścia czterem wyjściom nie równe ;)

Są dwa rodzaje konwerterów z czterema wyjściami:

 

Quad - każde wyjście jest niezależne, ma wszystkie pasma i musi być wysterowywane przez odbiornik

Quattro - każde wyjście ma tylko jedno pasmo i jedną polaryzację (H dół/H góra/V dół/V góra). Aby odbiornik mógł obsłużyć taki konwerter - musi być mieć na drodze urządzenie dodatkowe - multiswitch. Ponieważ Quattro ma na każdym wyjściu poszczególne pasma cały czas, może zostać (dzięki multiswitchowi) rozdzielone teoretycznie nieograniczoną ilość razy. Teoretycznie, bo zwykle największe pojedyncze multiswitche mają zwykle 16 (chociaż widzieliśmy 28 ;) ), a dalej dodatkowo dochodzą problemy związane z tłumieniem, więc w nieskończoność rozdzielać się nie da ;) Później stawia się kaskady z kilku multiswitchy, ale to temat na inną bajkę ;) W skrócie - Multiswitch musi mieć inny typ konwertera (Quattro), choć ma tyle samo wyjść. Quad nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...