Skocz do zawartości
  • 0

jak doprowadzić kolejny przewód antenowy?


Pabloo
 Udostępnij

Pytanie

posiadam obecnie dwa przewody antenowe wychodządze z konwertera twin. przewody są "wspawane" w instalcje całego domu, który został postawiony dobre 10 lat temu. chciałbym teraz wymienić konwerter na poczwórny i mam problem z doprowadzeniem kolejnego przewodu.

 

słyszałem, że są takie kable antenowe, które z łatwością mogłyby się przecisnąć "w okno" (bo z tego co wiem, to takich standardowych to nie radzi się wyginać za mocno, nie mówiąc o miażdżeniu oknem ;]). jakie ewentualnie inne sposoby przebicia przewodu do domu proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może nieznacznie, ale na pewno nie bardzo, bo jeśli byłyby problemy to ludzie by tego nie kupowali. Może jakaś strata jest, ale nie wielka, jeśli będziesz miał mocny sygnał z satelity to nie powinieneś mieć zakłóceń. Jeśli miałbym zrobić taką instalację to pewnie kupiłbym taki kabelek i sobie zamontował.

 

Może być to do czego linka podałeś. Jest podobne, choć wygląda na lekko grubsze, ale pewnie to tylko takie złudzenie.

 

Linków do Allegro i innych sklepów nie możemy podawać, Regulamin zabrania, tylko do sklepu Hollex :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

i mam jeszcze jedno pytanie. czy posiadając konwerter quad i mając do niego podpięte 3 kable (zamiast czterech, czyli całego konwetera zajętego) coś się traci? no nie wiem, konwerter ulega jakiejś usterce, zepsuciu, strata jakości czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmm, okazało się, że ciąganie kabla nie wchodzi w grę.

 

a czy poszłoby coś takiego: nbox recorder i dekoder HD od C+ - dwa kable, w tym jeden "rozgałęziony" w gniazdku i podpięty do boxa i do c+, a drugi od razu z gniazdka do nboxa

 

działałoby?

PS. koleś z C+ powiedział, że by działało, ale byłaby utrata jakości sygnału.

PS2. koleś z forum N powiedział cuś takiego "Nie zalecamy takiego sposobu podłączenia. Może to poskutkować spadkiem napięcia w kablu i tym mamym obniżeniem zarówno sily jak i jakości sygnalu."

 

co powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obaj "fachowcy" mają trochę racji. Po dołączeniu rozgałęźnika wzrośnie tłumienie sygnału ale będzie ono niewielkie (około 3 db) i nie wpłynie znacząco na moc sygnału.

Problem jest gdzie indziej. Cud techniki o nazwie "n-box" ciągle podaje napięcie na konwerter, nawet gdy jest wyłączony. Jeśli byś zrobił taką instalację, mógłbyś korzystać w danej chwili tylko z jednego tunera, drugi w tym czasie najlepiej aby był odłączony od zasilania. W przypadku jak włączysz dwa na raz, może dojść do ich trwałego uszkodzenia.

 

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pociągnięcie drugiego kabla (nawet przez tą podokienną przejściówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tzn. problem jest w tym, że to pójdzie przez ten splitter, czy w tym, że sygnał pójdzie do dwóch dekoderów? bo zamierzam mieć ten od c+ wyłączony zawsze (oprócz weekendów kiedy OE zapodają :P), tak to chyba nie będzie przeszkadzało?

 

no ale jesteś pewien, że w ten sposób recorder mógłby uszkodzić cudo od c+? przecież nie byłyby ze sobą podłączone, jeden kabel do konwertera, a do nich tylko przez ten rozgałęziacz. (pytam, bo się słabo znam :P)

 

a kabel niebyłby drugi, ale trzeci (drugiego pociągnąłem przez całą chatę po wymianie nboxa na recorder :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na chłopski rozum - tunery będą sie biły o dostęp do pasm i polaryzacji konwertera, pasma i polaryzacje wymagają innych napięć, podania sygnału 22kHz... Dodatkowo tunery będą podawały napięcie nie tylko na konwerter ale też wzajemnie na swoje głowice - do nieszczęścia (spalenie głowicy) blisko.

 

Krótko - porzuć ten pomysł, on jest chory i bezsensowny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

elektronik na jurowieckiej, nie wpadłem na to :shock: a nieopodal szkołę mam, liceum na fabrycznej - polecam :D

 

 

no dobra, to dzięki wszystkim za pomoc i odezwę się jeszcze jakbym potrzebował pomocy :) najprawdopodobniej w sobotę będę kombinował co i jak z tym kabelkiem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ha, no i wyszło tak, że jutro jade zaabonować c+ i wypożyczyć dekoder HD, ale będzie narazie pracował na obecnej instalacji xD czyli na weekendy (a dokładniej to na OE i EPL) recorder z gniazdka plug off, kabelek antenowy przesadzany i wtedy c+ :) chyba nie macie nic przeciwko takiej "instacji"? czy znowu coś mi się może zjarać, co? :D

 

błagam, powiedz kim jest ta osoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...