Skocz do zawartości
  • 0

TV SAT W TIRZE.CZY TO MOŻLIWE?


qsd
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich

Jestem kierowcą tira i planuje kupić sprzęt przenośny do odbioru TV SAT.

To znaczy ja myślę o laptopie i jakimś niewielkim talerzu, który mógłbym montować tylko na postojach.

Moje wątpliwości budzi możliwość odbierania telewizji z różnych satelitów tym samym talerzem.Oczywiście z przestawianiem go, najlepiej za pomocą silniczka sterowanego zdalnie z wnętrza kabiny.Chyba taką technologią ludzkość dysponuje, pozostaje tylko kwestia ceny.

Nie wiem o TV SAT zbyt dużo, więc proszę o pomoc w doborze zarówno laptopa jak i talerza(najmniejsza możliwa średnica).

Czy potrzebny mi będzie jeszcze jakiś tuner, albo dekoder czy tą rolę spełni jakiś specjalny program albo część do laptopa?

Jeśli mógłbym nadmienić, szukam sprzętu dobrego, niekoniecznie taniego.

Myślę że temat ciekawy nie tylko dla kierowców, więc liczę na mnóstwo ciekawych odpowiedzi.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oczywiście możliwe i wykonalne. Są anteny "turystyczne" 35cm, ale sprawdzają się raczej w Europie zachodniej - jeśli jeździsz po Polsce, to antena 35cm może okazać się za mała (wtedy 60cm). Odbiór z różnych satelitów możliwy, ale nie jednocześnie - trzeba antenę przestawiać i tu jest pies pogrzebany - w Polsce nie spotkałem się z żadnymi rozwiązaniami automatycznymi - ustawiać antenę trzeba samodzielnie - na początku bywa trudno - trzeba złapać w tym nieco wprawy... Ogólnie takie pomysły z automatycznym ustawianiem anteny gdzieś przewijały się zagranicą, ale jako prototypy z astronomiczną ceną (chociaż ostatnio nie rozglądałem się za czymś takim - być może ktoś odważył się wprowadzić to do regularnej produkcji za normalne pieniądze)

 

Odbiorniki są dostępne z możliwością zasilania 12V (akurat wczoraj do sprzedaży wprowadziliśmy zestaw TechniSat + karta erotyczna Redlight http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=77&id=941, ale jak kogoś nie interesuje erotyka - można zakupić sam odbiornik http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=81 ). Do laptopów także są pewne rozwiązania (obecnie zwykle podpinane po USB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdy bylem jeszcze w Hiszpanii oglądałem takie rozwiązania w przyczepach kempingowych, pracowałem serwisu przyczep w Alicante. Wydaje mi sie ze widziałem tam kiedyś Słowaków właśnie z tym problemem i taka antena. Polecam ci wiec takie firmy, które zajmują sie uposażaniem przyczep kempingowych ...

P.S. Adres tej firmy pośle ci na PW jeśli będziesz chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę jeszcze pogrzebałem w temacie - istnieją automatycznie ustawiane anteny. Wszystko działa ok, póki sygnał nie zostanie zasłonięty - po tym antena ma spore problemy z namierzeniem ponownie sygnału. Niestety w Polsce nie spotkałem się z możliwością zakupu czegoś takiego. Kiedyś nawet prezentowaliśmy chyba taką antenę w nowych produktach w jednym z wydań drukowanych SAT Kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuję zapomnieć o niezbyt mądrym pomyśle zdalnego przestawiania anteny (po co? Parkujesz, wystawiasz talerz i ustawiasz ręcznie).

Optymalny zestaw to mały talerz kempingowy, odbiornik cyfry lub polsatu i telewizor o wielkości zależnej od upodobań. Na upartego można także oglądać na laptopie doposażonym w kartę tv (talerz i odbiornik sat ciągle potrzebne). Aby to ustrojstwo zasilać potrzebna będzie przetwornica na 230v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Im bardziej na zachód tym lepiej z siłą Hot Birda, we Francji jest najlepiej z siłą, bo ten satelita jest głownie ustawiony na to pańsywo, im dalej od tego regionu Europy tym gorzej. Nie dziwie się, że w Anglii mogłeś odbierać na takiej antence 13E, na południu Wysp jest lepszy "zasięg" tego satelity niż na północy, ale te 40 cm to dobry wyczyn :D. Ma zasięg do Kazachstanu, ale tam trzeba używać już takich anten wielkich, że ludziom w głowie się nie mieści, chyba minimum to ze 3-4 metry :? no i to na zachodzie, a na wschodzie? Tam to chyba w ogóle nie da się odebrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...