Skocz do zawartości

Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Proponuję byś zmienił konwerter. Możliwe, że on tłumi Ci sygnał na tej częstotliwości.

Witam ponownie. Właśnie poświęcam całe popołudnie na podmiany konwerterów, nowe ustawienia i nic! :cry: Ciągle 42-44%. Rozkręciłem cały układ czterech konwerterów, wypróbowałem 3 egzemplarze, zostawiłem tylko HB i Astrę lecz ciągle nie ma poprawy. Wszystkie inne kanały HD z Astry to co najmniej 85% jakości. Najsłabiej, poza TVP HD, wypada Eurosport 2 HD z... HB (75%)

Martwi mnie to ponieważ kiedy pada deszcz sygnał z tp 10862H zupełnie zanika.

Bardzo proszę o dobre rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam problem z którym niemoge sie uporać,

 

2 dni temu odbierałem jeszcze TVP z Astry bylo TVP HD i caly pakiet ktory był puszczony przez TVP przez astre,

od 2 dni niema zadnego programy TVP z Astry, reszta chodzi be zproblemu,

posiadam fergusona 8900, i za kazdym razem kiedy ustawiam transponder na 10862 na 5/6 pol na pozioma 22000, widze tylko zielony pasek na 89%, a niebieski 0%

W momencie kiedy wchodze na program TVP HD wyskakuje mi 10861 co mnie dziwi,

Najgorsze jest to ze po podlaczeniu na astre wszystko domyslnie chodzilo przez kilka dni od 2 dni 0 sygnalu TVP HD,

ma ktoś moze jakis pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niedługo Olimpiada.

Sytuacja z powszechnym dostępem do tego programu jest już jasna i chyba klarowna.

Osobiście mnie nie cieszy, że z moich (waszych) składek, moich (waszych) podatków tylko abonenci platformy n mogą bez żadnych dodatkowych opłat oglądać ten program.

Co na to Rzecznik?

Mam nadzieję, że po przebytej chorobie i rekonwalescencji po świńskiej grypie zainteresuje się tą sprawą. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcu do wszystkich dotrze że TVP S.A to normalna spółka prawa handlowego z większościowym udziałem skarbu państwa.

 

Ustawa o radiofonii i telewizji nakłada na nią pewne obowiązki związane ze świadczeniem tzw. misji (co by to nie znaczyło).

I tą misję TVP realizuje (a przynajmniej próbuje realizować) na swoich podstawowych, ogólnodostępnych kanałach telewizyjnych.

 

Oprócz tego TVP jak każda inna spółka może prowadzić działalność czysto komercyjną,

czyli krótko mówiąc zarabiać. I TVP próbuje to robić na kanałach typu TVP HD czy TVP Sport.

I ma do tego absolutne prawo. I żaden rzecznik praw obywatelskich tego nie zmieni.

 

Wiele spraw w TVP jest wyjątkowo naganne, ale domaganie się żeby TVP wszystko rozdawała za darmo pachnie mi komuną.

TVP jak każda firma ma wydatki (często absurdalne ale to temat na inną dyskusję), więc musi też mieć dochody.

Abonament, który płaci już niewielu Polaków, pokrywa tylko w niewielkim stopniu wydatki TVP.

Reszta przychodów TVP musi pochodzić z reklam i działalności komercyjnej.

Cudów nie ma.

 

Po za tym z faktu że płacisz podatki nie wynika, że wszystko co państwowe firmy wytworzą ma być za darmo.

Kopalnie są w większości państwowe i dotowane przez budżet, ale czy z tego wynika że mają rozdawać węgiel za darmo?

 

A co do TVP HD, jeżeli N-ka mogła podpisać umowę z TVP na emisję tego kanału,

to chyba inne platformy też mogłyby to zrobić gdyby tylko chciały.

A dlaczego nie chcą? To już trzeba pytać w CP i C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wnikać w spór. :wink:

Prawo powinno działać w obydwu kierunkach, przypominam o awanturze, o zmuszeniu Polsatu non omen stację komercyjną do pokazania meczów z Euro 2008 na kanale otwartym, także do odsprzedania części praw TVP, za które ta później i tak nie chciała zapłacić.

W którym miejscu stwierdziłem, że państwowe ma być za darmo?

Mieszasz groch z kapustą, dlatego pozwól, że nie podejmę tematu węgla. :mrgreen:

Już ponad 10 lat temu postulowałem o to, aby dostęp do programów telewizji publicznej nawet w płatnych platformach cyfrowych był umożliwiony dopiero po uregulowaniu abonamentu RTV. Prowadziłem dysputy na śp. STDV Bulletin Bard, o stworzeniu z wzór CSlink Polskiej platformy satelitarnej - rozwiązałoby to większość problemów z dostępem, płatnościami, ściągalnością, jakością.

Kwestia prawna do tworzenia programów tematycznych przez TVP w dalszym ciągu nie jest uregulowana tylko przycichła i od czasu kiedy zakazano emisji Tylko Muzyka niewiele w tej kwestii się zmieniło – po za układem politycznym - a może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym węglem to rzeczywiście przeszarżowałem - nie to forum :)

 

W moim poprzednim poście chodziło mi przede wszystkim o to aby dostrzec,

że TVP ma prawo traktować niektóre swoje programy jako działalność czysto komercyjną.

Twierdzenia typu:

„płacę abonament (lub często nie płacę), TVP jest publiczna więc każdy jej kanał muszę mieć za darmo, lub bez dodatkowych opłat”

uważam za populizm. A niestety Twoją poprzednią wypowiedź można do tej kategorii zaliczyć.

 

TVP HD na platformach cyfrowych to na dzień dzisiejszy sprawa czysto handlowa między TVP SA i platformami.

Jeszcze raz powtórzę, jeżeli niedochodowa N-ka może, to chyba dochodowe C+ i CP też by mogły gdyby tylko chciały.

 

Natomiast finansowanie TVP to temat rzeka.

W tej chwili rzeczywiście wiele spraw z tym związanych wymagałoby uporządkowania.

Często nie wiadomo gdzie kończy się misja opłacana teoretycznie z abonamentu, a zaczyna się działalność komercyjna TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągalność abonamentu jest tylko namacalnym przykładem potwierdzającym jak w Polsce przestrzegane jest prawo.

Lecz nieumiejętność jego egzekwowania od obywateli nie może być pretekstem - wytłumaczeniem dla telewizji publicznej i innych firm państwowych do jego łamania.

Nie mam nic przeciwko komercjalizacji TVP, ale w takim przypadku należy podjąć w końcu decyzję abonament albo telewizja komercyjna.

Przykładem może być telewizja publiczna u naszych południowych sąsiadów.

Niemców, Francuzów, Anglików nie porównuję, ponieważ nie gramy w tej samej lidze. :mrgreen:

Jednak zarówno w Czechach i na Słowacji telewizja publiczna tworzy podobnie jak nasza po kilka programów w tym tematyczne, sportowe, HD a te w ramach abonamentu RTV są dostępne dla każdego, również wszystkie programy posiadające koncesję naziemną muszą być nieodpłatne, oczywiście o ile są na satelicie.

Takie jest prawo, zmieńmy go przestańmy stwarzać pozory i skończą się niedomówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno Czechy i Słowacja są w tej samej lidze? :)

W piłce nożnej są co najmniej o ligę wyżej, więc może w kwestiach telewizji publicznej też? :D

 

A co do reszty to się zgadzam.

Z wielu powodów (przede wszystkim chyba politycznych) TVP jest w stanie zawieszenia.

Coraz mniej publiczna, nie do końca komercyjna.

Należałoby jasno wyodrębnić jeden, dwa kanały do pełnienia misji, a resztę skomercjalizować.

Możliwych rozwiązań jest z resztą wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ligą myślałem trochę inaczej ale nieważne. :D

Czechy - powyżej 900.000 SKYlink + ponad 500.000 CSlink sprzedanych kart.

To wszystko w 10 milionowym kraju. Jak w takim razie wyglądałoby u nas?

Dlaczego komercyjne platformy cyfrowe nagle w tej sprawie zjednoczyły się i wspólnie doprowadziły do zablokowania stworzenia platformy TVP?

Odpowiedź jest oczywista. Przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie że nie mam przekoniania do tworzenia platformy satelitarnej przez TVP.

Jakoś nie natrafilem na przekonywujące argumenty co by to TVP S.A dało poza generowaniem kosztów.

Ale nie zaglębialem się w ten temat za bardzo, może coś przeoczyłem.

 

Czy nie lepiej byłoby gdyby publiczna telewizja mocno wspierała rozwój DVB-T, zamiast opłacać transpondery na Astrze?

 

Natomiast oczywiste jest że na powstaniu platformy TVP straciłby pozostałe platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generowaniem kosztów

Całe szczęście wracamy do sedna sprawy, jakim jest twór zwany TVP HD. :jupi:

Czy program nadający przez rok dla wybranej platformy, do której został dołączony nota bene bez podniesienia opłaty za abonament ich nie generuje?

Czy np. wykupienie praw do transmisji HD z olimpiady za pieniądze podatników i przekazanie jej za darmo tylko określonej grupie odbiorców samo w sobie nie jest naruszeniem prawa?

Wracając do Twoich wątpliwości.

nie mam przekoniania do tworzenia platformy satelitarnej przez TVP

Czy w związku z zaniechaniem powstania platformy TVP zaprzestała nadawania z najdroższego satelity?

Nawet najbogatsze państwa czy korporacje do dosyłu swoich programów korzystają z usług kilkukrotnie tańszych operatorów.

TVP nie tylko postępuje nieekonomicznie to nawet kilkukrotnie dubluje swoje programy tylko po to aby przynajmniej na papierze wykorzystała moc wynajętych transponderów.

Ba od 2005 roku (rok przejścia na Astrę) nie wyłączyła i nie zwolniła miejsca na Eutelsacie W3A.

Mogę jeszcze tak dalej.

Tylko, po co?

Ja tego nie zmienię, co najwyżej tym trzeźwo myślącym mogę uświadomić komizm całej tej sytuacji. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście wracamy do sedna sprawy, jakim jest twór zwany TVP HD. :jupi:

Czy program nadający przez rok dla wybranej platformy, do której został dołączony nota bene bez podniesienia opłaty za abonament ich nie generuje?

Czy np. wykupienie praw do transmisji HD z olimpiady za pieniądze podatników i przekazanie jej za darmo tylko określonej grupie odbiorców samo w sobie nie jest naruszeniem prawa?

 

Nie rozumiem, to uważasz ze N-ka nic nie płaci TVP S.A. za emisję TVP HD?

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Masz wgląd w umowy? Nie wierzę.

 

Nie masz też racji co do abonametu w N-ce (bo chyba o ten abonament Tobie chodzi).

W momencie dodania TVP HD pakiet "Informacja i rozrywka" przestał być darmowy dla wszystkich którzy mają wykupione tylko dwa pozostałe pakiety tematyczne.

Czyli przed dołączeniem TVP HD, N-kę można było mieć za minimum 32 złote po dołączeniu trzeba już zapłacić minimum 38 złotych.

 

O jakim naruszeniu prawa mówisz? Może jakaś ustawa?

I jakim przekazaniu za darmo? Znowu bawimy się w populizm i tanie hasełka :?:

Ja za N-kę płacę, N-ka płaci TVP S.A.

Gdzie jest to "za darmo"?

 

Dodatkowo zapominasz że TVP HD jest w wielu kablówkach, więc mówienie że nadaje tylko dla jednej platformy to poważne nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam n od dawna, nie chce mi się sprawdzać i szukać jednak wydaje mi się, że opłaty za pakiet Informacja były wprowadzone dużo wcześniej niż TVP HD do TNG.

Jak już, to podawaj pełną informację :wink: - dodaj, że pakiet Informacja pozostawał nadal darmowy przy wybraniu kolejnego czyli czterech pakietów.

Widzę, że cały czas bazujesz na własnych odczuciach nie zwracając uwagi na obowiązujące prawo.

Nie twierdzę, że n dostała TVP HD za darmo, choć powinna, podobnie jak pozostałe platformy powinny mieć na to prawo i tak długo dopóki w Polsce obowiązuje abonament a TVP jest telewizją publiczną a nie komercyjną! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z zaniechaniem powstania platformy TVP zaprzestała nadawania z najdroższego satelity?

Nawet najbogatsze państwa czy korporacje do dosyłu swoich programów korzystają z usług kilkukrotnie tańszych operatorów.

Transpondery na Astrze mają służyć i "technicznie", i "indywidualnie" ale z tym drugim to faktycznie kiepsko.

TVP nie tylko postępuje nieekonomicznie to nawet kilkukrotnie dubluje swoje programy tylko po to aby przynajmniej na papierze wykorzystała moc wynajętych transponderów.

Ba od 2005 roku (rok przejścia na Astrę) nie wyłączyła i nie zwolniła miejsca na Eutelsacie W3A.

Gdzie dubluje? Jedynie TVP Polonia nadają na dwóch pozycjach. Transponder na W3 służy do przekazów... jak mają niby robić "wejścia" na żywo czy realizować transmisje sportowe? No Tobie tego chyba nie muszę tłumaczyć.

 

No, tyle off-topica, proszę się trzymać tematu wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam n od dawna, nie chce mi się sprawdzać i szukać jednak wydaje mi się, że opłaty za pakiet Informacja były wprowadzone dużo wcześniej niż TVP HD do TNG.

 

Źle się Tobie wydaje. Wystarczy wejść na tę stronę N-ki: http://n.pl/oferta/oferta_n.html

i przeczytać informację umieszczoną przy pakiecie "Informacja i rozrywka" że opłata 6 zł za ten obowiązuje od 1 sierpnia 2008 roku.

Oczywiście opłata ta dotyczy tylko abonentów z wybranymi dwoma płatnymi pakietami (o czym z resztą napisałem w swoim poście).

TVP HD uruchomione zostało na olimpiadę w Pekinie 6 sierpnia 2008.

W sposób ewidentny dołączenie TVP HD związane było z podniesieniem opłat dla części abonetów N-ki.

Pisanie więc że N-ka dołączyła TVP HD bez podnoszenia opłat jest oczywistą nieprawdą.

 

Widzę, że cały czas bazujesz na własnych odczuciach nie zwracając uwagi na obowiązujące prawo.

Nie twierdzę, że n dostała TVP HD za darmo, choć powinna, podobnie jak pozostałe platformy powinny mieć na to prawo i tak długo dopóki w Polsce obowiązuje abonament a TVP jest telewizją publiczną a nie komercyjną! :mrgreen:

 

Nie jestem prawnikiem, ale chętnie poznałbym konkretne zapisy na które wciąż się powołujesz ale ich nie cytujesz.

Myślę że gdyby C+ i CP, które zatrudniają zapewne niejednego prawnika,

miały rzeczywiście według ustaw prawo dołączyć za darmo TVP HD już dawno by to zrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spółka jaką jest Telewizja Polska może uzyskiwać przychody tylko ze ściśle określonych źródeł, takich jak:

wpływy z abonamentu, kar za posiadanie niezarejestrowanych odbiorników, odsetek za zwłokę, sprzedaży praw do audycji, z reklam i audycji sponsorowanych, dotacji z budżetu państwa.

 

Teraz Ty wskaż mi punkt w Ustawie o radiofonii i telewizji

Rozdział "Publiczna radiofonia i telewizja" w którym jest napisane inaczej.

Koniec kropka.

 

Oprócz tego:

Art. 21. 1. Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, ce[beep]ące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.

1a. Do zadań publicznej radiofonii i telewizji, wynikających z realizacji misji, o której mowa w ust. 1, należy w szczególności:

2) tworzenie i rozpowszechnianie programów wyspecjalizowanych, na których rozpowszechnianie uzyskano koncesję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się tak nie denerwujcie. Cały problem leży w tym że ani C+ ani tym bardziej największa polska platforma czyli CP nie są zainteresowane dodaniem TVP HD do oferty. No może jakby miały to dostać za darmo to tak ale puki co to by musiały płacić n za miejsce na TP a najwyraźniej nie zamierzają. Czy wy chcecie powiedzieć że biedna n-ka miałaby udostępniać ten sygnał za darmo innym operatorom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy wy chcecie powiedzieć że biedna n-ka miałaby udostępniać ten sygnał za darmo innym operatorom?

 

Jest wiele kanałów z których korzystają "z wzajemnością" (i jakoś to rozliczyć idzie) poszczególne platformy by nie dublować przekazu i myślę że gdyby C+ i CP chciały dodać TVP HD to by dodały a temat dosyłu to tylko kwestia dogadania z N-ką.

Swoją drogą to nadarza się okazja aby to dodać przy okazji ZIO w Vancouver bo na TVP HD będzie bardzo dużo transmisji, ale..... czy się będzie chciało chcieć :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie rozumiem, dlaczego TVP HD nie nadaje FTA. Jakie jest oficjalne stanowisko zarządu TVP w tej sprawie? Łamanie praw licencyjnych? Dlaczego SatKurier nie przeprowadzi wywiadu z nowym zarządem TVP i nie zapyta, czemu TVP Info może kodować tylko wybrane pozycje programowe, a „nowoczesne” TVP HD - nie? Przyjrzyjmy się dzisiejszej ramówce TVP HD:

08:00 - Szatan z siódmej klasy

08:50 - Przybyli ułani - Film komediowy - Polska 2005

10:00 - 46. KFPP Opole 2009, Superduety

11:00 - Wojciech Cejrowski - boso przez świat

11:30 - Ranczo

12:25 - Chopin 2010.pl

12:50 - Piłka ręczna mężczyzn: Mistrzostwa Świata w Chorwacji, Mistrzostwa Świata w Chorwacji - mecz: Serbia - Chorwacja

14:10 - Pan Tadeusz - Film Francja 1999 - wyk.: Michał Żebrowski, Andrzej Seweryn, Alicja Bachleda-Curuś

16:45 - A to Polska właśnie, Muzyka w kopalni Guido - Magazyn dokumentalny

16:50 - Afterfall - komputerowa apokalipsa - Magazyn dokumentalny

17:25 - Siostry

18:10 - Zagadki tamtych lat, Kto obrabował bank na Jasnej?

18:40 - Kabarety, Kabaret pod Wyrwigroszem

18:45 - U Pana Boga w ogródku - odc.: 2/8

19:30 - Wojciech Cejrowski - boso przez świat, Bieda

20:00 - Tancerze - odc.: 5

20:50 - Laskowik & Malicki niedziela wieczór

21:35 - Girl Guide - Film sensacyjny - Polska 1995

23:10 - Zagadki tamtych lat, Co się stało z polskim Billem Gatesem?

23:35 - PitBull - odc.: 3

Pogrubiłem pozycję programową, która rzeczywiście mogłaby być kodowana. A reszta? Wszystkie te programy lecą FTA na TVP Polonia, Kultura czy Historia. Czym różnią się od tych na antenie TVP HD? Tym, że są w HD. Niestety, w Polsce lobbyści starają się nam wmówić, że za treści w HD trzeba ekstra płacić. W n-ce, w cenie pakietu (ale przecież nie za darmo!), w Cyfrowym Polsacie i Cyfrze+ za dodatkową opłatą, najczęściej 5-6 zł. Dla mnie jest to skandal i SatKurier powinien właśnie zadać takie pytania zarządowi TVP. Ale nie rzecznikowi prasowemu, tylko prezesowi. Ciekawe, co by odpowiedział? Że „zbada sprawę”, czy że „tak musi być”? Wtedy okazałoby się, czy rzeczywiście jest to zła wola i działanie na szkodę spółki. Nowy zarząd miał zbadać sprawę platformy TVP Farfała, więc zapobiegawczo wszystko zakodował. Ale minęło już tyle czasu i jakie są wnioski? Komu TVP HD miałoby płacić kary za łamanie licencji? Mało tego, TVP HD mógłby być nadawany FTA nie tylko w wiązce kierunkowej, ale nawet w pełnej wiązce, na resztę Europy! Myślicie, że Niemcy będą oglądać nasze kabarety albo seriale? Nic z tego nie zrozumieją, to nie TVP Polonia, gdzie pozycje te lecą często z angielskimi napisami. I tam jakoś im to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego [beep]u nie rozumiem :/

Kanał TVP HD powstał z puli pieniędzy jaką dysponuje Telewizja Polska - firma państwowa, z misją, utrzymywana z abonamentu i reklam ([beep]u, [beep]u i tak dalej).

Jakim prawem więc ograniczają dostęp do czegoś za co płaci (pacić powinien) każdy obywatel RP!

Mogli najpierw wydzielić osobną spółkę do transmisji SAT/HD, potem wziąć kredyt w banku na jej rozkręcenie/utrzymanie i zakodować sobie wpi*du ten sygnał licząć, że ktoś się skusi i będzie skłonny zapłacić za platformę TVP SAT.

Chyba tylko w Polsce i krajach o ustroju totalitarnym przechodzi taki patent, że najpierw za publiczne pieniądze coś się tworzy, a potem jeszcze ściąga się haracz z obywatela za użyczenie mu JEGO WŁASNOŚCI!

Pomijając stary zarząd to teraz nowy zarząd powinien ze swoich pensji pokryć koszt wynajęcia miejsca na satelicie na kanały TVP które są zakodowane w czasie jego rządu w spółce. TVP jest dla mnie jednym wielkim politycznym bełkotem - ta takzwana misja (a raczej koncesja na programy "misyjne") powinna być wystawiana drodze przetargu na sprzedaż praw rocznych. Wtedy każdy by się starał o kawałek naszego abonamentu, byłby zachowany wysoki poziom usług i każdy by wiedział za co płaci ten [beep] abonament. Bo czy TVN lub Polsat nie mogłyby puszczać muzyki klasycznej sponsorowanej z abonamentu, transmitować olimpiady czy nawet obrad sejmu? - za to płacimy w abonamencie, za dostarczenie rzetelnego programu informacyjnego i kulturalnego do wszystkich obywateli RP. I niby w tej formule zamyka się Telewizja Polska Spółka Akcyjna... Więc teraz się pytam DLACZEGO zakodowano ten [beep] sygnał? Który przez lata został już przez nas opłacony, produkcje tam wyświetlane są zakupione/wyprodukowane przez TVP (spłycając - PRZEZ ABONAMENT), sprzęt potrzebny do transmisji HD został zakupiony przez TVP (spłycając - PRZEZ ABONAMENT).

Czy komuś w końcu otworzą się oczy?

Czy tutaj płaczemy sami dla siebie i tylko we własnym gronie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...