Skocz do zawartości
  • 0

EvoBox problem z konfiguracją anten


Darcioo
 Udostępnij

Pytanie

Cześć.

Problem:

 Evobox ma podłączony konwerter quad pod sat1 i 2 czyli  dwie anteny i ustawiony jest na 2 anteny. Siła o jakość sygnałów są Ok. Widzi tylko sygnał na Sat 1. Na sat 2 nie. Co jakiś czas melduje o braku sygnału na Sat 2.  Jeśli zamienię  wejścia jest sygnał na Sat 2 i nie ma na Sat 1. 

Wyglądało by na uszkodzony przewód, ale tak nie jest. Drugi dekoder podłączony do tego rzekomo uszkodzonego przewodu normalnie działa i pokazuje sygnał Ok. Drugi dekoder też jest Polsatu.

Jeśli w Evoboxie wybiorę tylko Sat 1, pokazuje sygnał Ok, ale jak wyjdę z menu nie ma obrazu.

Czyli z konwertera dochodzą dwa dobrej jakości sygnały, jednego dekoder nie widzi. 

Czy przegapiłem jakieś ustawienia, czy padł dekoder?

pozdrawiam

Darek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Darcioo

1. Zakładam, że masz konwerter  quad a nie quatro.

2. Jeżeli masz konwerter quad to podłącz jeden z przewodów do dekodera (wej. sat 1). Zresetuj do ustawień fabrycznych i wyszukaj sygnału od początku. Jeżeli będziesz prawidłowo odbierał sygnał i oglądał programy to podmień przewody. Wtedy będziesz wiedział czy połączenie między konwerterem - przewodami - a dekoderem jest prawidłowe.

3.a tak opisują w instrukcji:

"1.2. Alternatywną metodą podłączenia sygnału satelitarnego może być wykorzystanie konwertera Uniwersalnego typu Twin (podwójny), dostarczającego sygnał z anteny dwoma kablami. Sygnał z konwertera Uniwersalnego Twin należy podłączyć do wejścia SAT 1 i SAT 2 z  tyłu dekodera. Podczas pierwszej instalacji w miejscu Liczba Podł. Wejść SAT należy wybrać wartość 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, support458 napisał:

Mała uwaga: sprawdź kable pojedynczo przy ustawieniu w konfiguracji anteny tylko jednego wejścia SAT.

Sprawdziłem. Na jednym jest sygnał na drugim nie ma. Zmieniłem konwerter na dual i poszło.

Ten który strajkował to Inverto Premium Black Edition niby z górnej półki. Ten który działa to budżetowy Schwager. Czyli Inverto działa z oddzielnymi tunelami i nie działa z Evo.

Dzieki wszystkim za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

mam ten sam problem konwerter działał ponad 1,5 roku w ncplus i 2 lata w Polsacie na dwa dekodery w dwóch mieszkaniach inverto black 4 wejścia.

Teraz jest jak na początku wątku:

sygnał siła /jakość 80~75 by za moment było 0% 0%

nie wiem co jest grane był fachowiec i czasami jest ok a czasami taki problem.

Sygnał potrafi spaść do  0%

Przekładanie kabli czasami coś daje a czasami po ustawieniu uniwersalny konwerter 2 wejścia na jednym jest sygnał na drugim głucho-brak sygnału, wtedy tylko ustawiam na wejście 1 i sygnał jest .

Lecz i tu czasami sygnału brak.

czy coś z tymi dekoderami jest nie halo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...