Skocz do zawartości
  • 0

Prośba laika - CP, n i pay TV


kabe
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie forumowiczów

 

Bardzo proszę o pomoc w następującej kwestii:

 

Niedługo odbieram mieszkanie od dewelopera, jest tam takie rozwiązanie ze na dachu jest duży talerz a do poszczególnych mieszkań dostarczony jest kabel po to aby wpiąć dekoder.

 

Planuje podłączyć Cyfrowy Polsat, telewizje n oraz wykupić jakąś kartę do płatnej telewizji erotycznej.

 

Pieniądze jakie mogę przeznaczyć na zakup dekodera i sprzętu to około 1 000 - 1 500 PLN.

 

Jest tylko jeden problem, chcę podłączyć TV zarówno w sypialni jak i pokoju gościnnym, w jednym czasie może lecieć to samo na 2 tv.

 

Czy podłączenie czegoś takiego jest w ogóle mozliwe? Czy są jakieś przełączniki miedzy dekoderami czy muszę za każdym razem przekładać kabel od anteny do poszczególnych dekoderów.

 

Jak to wygląda z punktu widzenia profesjonalistów bo ja o tym zbyt dużego pojęcia nie mam.

 

Jeżeli chodzi o Cyfrowy Polsat i n to interesuje mnie zarówno SD jak i HD oraz odbiór jak już wspomniałem telewizji erotycznej.

 

Dzięki wielkie za pomoc

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cyfrowy Polsat i erotykę może dało by się uruchomić na jednym tunerze ale do "n" potrzebny jest już osobny sprzęt.

Jeśli chcesz to mieć również w sypiali (niezależnie) cały sprzęt wychodzi podwójnie (abonament również).

Wszystkie sprzęty będą potrzebowały minimum czterech źródeł sygnału z satelity, a wydaje mi się, że masz jeden.

Zainstaluj swoją antenę albo zmniejsz wymagania, bo jak na razie cienko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sygnały nie muszą iść niezależnie do sypialni oraz pokoju gościnnego.

 

Generalnie może być tylko CP i Pay TV, chodzi mi o Telewizję HD ale mam nadzieje ze w połowie 2008 roku Polsat będzie miał jakieś kanały HD.

 

A są jakieś przelotki czy przełączniki że przełączam sobie między tunerami z jednego kabla?

 

Mógłbym prosić o link na odbiornik HD, na którym będę mógł oglądać Polsat HD oraz Pay TV oraz ewentualnie na przełącznik między tunerami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Sygnały nie muszą iść niezależnie do sypialni oraz pokoju gościnnego.

(...)

A są jakieś przelotki czy przełączniki że przełączam sobie między tunerami z jednego kabla?

Można by wstawić jakiś przełącznik ręczy, np. coś podobnego do tego: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=811 (tylko to jest na 12V, nie wiem czy jakoś to sensownie podłączysz, widziałem też coś takiego "ręcznego")

 

Generalnie może być tylko CP i Pay TV, chodzi mi o Telewizję HD ale mam nadzieje ze w połowie 2008 roku Polsat będzie miał jakieś kanały HD.

(...)

Mógłbym prosić o link na odbiornik HD, na którym będę mógł oglądać Polsat HD oraz Pay TV oraz ewentualnie na przełącznik między tunerami.

Najprawdopodobniej sprawa się obije o tuner Ferguson HF8800 HD. Do tego będziesz musiał od CP kupić moduł z kartą. Pamiętaj, że na dzień dzisiejszy nie ma modułów HD Cyfrowego Polsatu, mają się pojawić za jakiś czas (brak dokładnej informacji).

 

Tuner ten, jest wyposażony w przelotkę, możesz więc pominąć ten przełącznik i kabel do sypialni pociągnąć z przelotki. Jednak jeśli planujesz w sypiali tuner "n-box" musisz wiedzieć, że była historia uszkadzania tunerów Ferguson przez właśnie "nbox"-y :)

Także jak widać, jeden kabel sat. w mieszkaniu to stanowczo za mało, ktoś kto to robił, nie idzie z postępem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za odpowiedź

 

Generalnie będę urządzał TV SAT w nowym mieszkaniu w czerwcu 2008 więc trochę czasu jest. Chyba pitter pójdę Twoją radą i wystawie jeszcze jedną antenę za okno i będę mógł wtedy kombinować. Ten Fergusson, który podałeś to bardzo fajny sprzęt, dzięki.

 

Czyli podsumowując:

 

W Fergussonie będę mógł odbierac PayTV oraz CP SD a może w przyszłości równiez HD. Jeżeli podłącze sobie antenę własna na balkon mogę podłączyć pod nią nbox. Czy mam rację?

 

Cały sprzęt będzie stał w jednym miejscu, a do przesyłu sygnału będę używał transmitterów. No właśnie i pojawia się tu pytanie, czy można tak przesłać sygnał HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, póki co nie można (przesłać hd transmiterem). Trzeba położyć kabel. Na ogół robi się to tak że jako że tuner ma wyjścia hdmi i component, kablem hdmi podłacza się 'pierwszy' tv a przez component (5 okrągłych kolorowych wtyczek) podłącza się tv w drugim pokoju między innymi dlatego że kable component można dość łatwo zrobić samemu o dowolnej długości (oczywiście oba tv pokazują ten sam program). Można jeszcze dodać przedłużkę pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawia mnie teraz jedna rzecz

 

Mam obecnie samsunga z CP. Po przesiadce na Fergussona 8800 HD muszę wykupić z tego co wyczytałem moduł CI. On kosztuje 600 zloty, czyli o 12 PLN drożej niż w abonamencie. Czy po roku użytkowania będę musiał znowu wykupić moduł za 600 PLN? Nie można włożyć karty tej która mam obecnie w abonamencie.

 

Sorry za durne pytanie ale po prostu nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

600 zł. kosztuje zarówno moduł jak i tuner w ofercie pre-paid (w tym roczny abo na Familijny). Podpisując umowę terminową możesz zakupić moduł za chyba 99 zł. (tuner z resztą też). Po roku czasu możesz dalej opłacać wybrany pakiet.

Poczytaj tematy w dziale Cyfrowego Polsatu dotyczące umowy, pre-paid, powinno wiele się wyjaśnić.

Obecna karta będzie działać tylko w tym tunerze który masz, w niczym innym nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem już, faktycznie szukajcie a znajdziecie.

 

Te 600 zł to prepaid a można też na szczęście wziąć moduł CI normalnie na abonament co mnie bardzo ucieszyło.

 

Zastanawiający jest fakt, ze nie ma wogóle o tym wzmianki na stronie CP.

 

Myślę, że teraz ostatnie pytanie:

 

Zakupując moduł CI CP będę mógł normalnie oglądać CP na Fergussonie 8800 oraz np. dodatkowo C+. Zgadza się?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...