Skocz do zawartości

Router ADSL z obsługą światłowodu z mocnym zasiegiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję godnego polecenia routera WiFi z obsługą ADSL i światłowodu (może też być z obsługą kart SIM LTE, ale nie musi), ponieważ mój  brandowany Sagemcom od Orange nie daje rady z przesłaniem zasięgu przez kilka grubych ścian domu. Przyczyną czego jest sytuacja, gdzie na ulicy przy domu mam zasięg WiFi, ale w najbardziej oddalonym pokoju od routera nie. Obecnie korzystam z internetu ADSL Orange, lecz w przeciągu kilku miesięcy mają się pojawić światłowody INEA (i zapewne będę chciał się na nie przenieść), dlatego zależy mi, aby nie zmieniać tyle razy samego urządzenia. Nie chcę przekroczyć budżetu 400 zł, więc bez szaleństw. ?? Zależy mi na tym, aby zasięg był na tyle mocny i mimo przebijania się przez kilka grubych murowanych ścian, nadal był na przyzwoitym poziomie. Jestem pod wrażeniem routera Netia Spot, który ma mój znajomy, mieszkający 200m ode mnie, ponieważ w domu mam cały czas (co prawda słaby, ale wciąż działający) zasięg jego internetu. Poszukuję więc czegoś w tym stylu lub z antenkami  zewnętrznymi. Ktoś ma jakieś propozycje? Z góry dziękuję.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowodowe ONT Combo może być tylko od dostawcy internetu. Światłowód to nie xDSL i ETTH, że można podłączyć każdą końcówkę. Żaden dostawca nie zatwierdzi ci w swoim OLT (szafa) niepewnego ONT-ka. Zresztą, bardzo podobnie jest w HFC. Jedynie możesz poprosić dostawcę, by przełączył ci ONT w tryb bridge to będziesz mógł za modemem podłączyć każdy router.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...