Skocz do zawartości

Lemon 070 - nagrywa z przerwami. Czy to wina dysku?


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tuner Lemon 070 (Inverto IDL7000PVR) i jestem z niego w sumie zadowolony, siedzi w nim karta Cyfry i Polsatu i prawie wszystko dziala jak nalezy. Prawie, bo podczas nagrywania programow kodowanych pojawia sie "czkawka" - w nagraniu sa mniej wiecej polsekundowe przerwy co kilka sekund (przy odtwarzaniu nie ma zatrzman, odtwarzanie jest "ciagle", ale tak jakby ktos wycial nozyczkami kawalki programu: polkniete sa sylaby w dialogach, plynny ruch "skacze" itp.). Wczesniej tego nie bylo, nagrywanie odbywalo sie plynnie. Czy to wina fragmentacji dysku? Jego uszkodzenia? Zmienialem w menu nagrywanie kodowane/rozkodowane i nic nie pomoglo. Wgralem ostatni soft i tez nic. Czy ktos mial cos podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny przypadek.Byc moze mamy podobna konfigurację modulów.Ja mam astona 1.05+Polsat.Na szczęście mam jeszcze Zeta Blue i tam nie ma tej przypadłości.Nie wiem skad to sie bierze.Pojawilo sie w jednej z wersji 1.3 i trwa do dzisiaj.Co ciekawe nagranie na dysku jest dobre bo wystarczy wymienic moduł i problem znika (przynajmniej u mnie).

Napisz jaki mas zmoduł do cyfry bo jestem ciekaw czy dotyczy to tylko astona czy innych modułów również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Zeta nie jest bez wad.Moze to zalezy od softu w module ale niestety nie odbiera Eurosportu i Superstacji.Na tej drugiej mi nie zalezy ale tej pierwszej troche brakuje.

 

U mnie przycinki sa niezaleznie od tego w którym gnieździe jest aston i czy jest sam czy obok modułu polsatu.Nie ma ich tylko wtedy gdy ogladam nagrywany kanał.

 

Mam jeszcze prosbe gdybys mógl sprawdzic pewne zachowanie z modułem polsatu.Jeśli nagrywasz dana audycje z pakietu polsatu i przelaczyz sie na kanał z cyfry masz nagrany prawidłowo materiał ?U mnie podczas odtwarzania tak nagranego materialu w chwili przełaczenia z kanału Polsatu na jakis z Cyfry obraz zatrzymuje sie a czas idzie dalej.

podobna sytuacja wystepuje gdybym podczas nagrywania kanału z poslatu wyłaczył tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas odtwarzania tak nagranego materialu w chwili przełaczenia z kanału Polsatu na jakis z Cyfry obraz zatrzymuje sie a czas idzie dalej.

 

Sprawdziłem, u mnie też. A poprawa po wyjęciu modułu Polsatu to był chyba przypadek, bez niego jednak też przerywa przy nagrywaniu. Zakupiłem na Allegro Zetę oraz Matrixa - będę eksperymentował, a potem wyprzedam się z tego gorszego. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jest to jakies rozwiązanie.mozesz tez wypróbować Astona 2.0 z nim ponoc nie ma problemów niestety cena odstrasza.Równiez nie ma info jak sprawuje sie oryginalny moduł Cyfry.

Ewentualnie zawsze mozna korzystac ze starszej wersji softu w której niektóre rozwiązania były bardziej przemyślane niz w 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...