Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, k05 napisał(a):

Mam do Was pytanie. Wczoraj o 10:56 na portalu satkurier.pl został umieszczony artykuł Pana Jerzego Kruczka na temat praw Ligue1 we Francji:

https://satkurier.pl/news/237551/bedzie-nowy-kanal-z-liga-francuska.html

 

Z datą dzisiejszą pojawił się artykuł o prawach do ligi francuskiej na znanym nam portalu:

https://www.wirtualnemedia.pl/m/artykul/ligue-1-ligue-2-liga-francuska-bein-sports-canal-amazon-prime-video-ceny-jak-ogladac

 

Czy uważacie, że te artykuły są podobne? 

W nawiązaniu do posta z wczoraj. 

Info o zawartości nowych kanałów C+ wg koncesji - wczoraj wieczorem na forum.satkurier.pl i portalu satkurier.pl, a dzisiaj już na znanym nam portalu. 🤣😂 Jakie to żenujące. 

https://www.wirtualnemedia.pl/m/artykul/krrit-canal-360-canal-extra-liga-mistrzow-ramowka-oferta-programowa-jak-ogladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie martw się, że tylko twoje. Wpisałem też informację o to, w jakich te kanały są pakietach-również jest o tym wzmianka.

Ale wiadomo, wystarczy wpisać że ,,informuje Wirtualnemedia.pl Katarzyna Bonk z biura prasowego Play." i czujność uśpiona 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, że czasami potrafią dodać: "pierwszy informacje podał portal satkurier.pl". 

Akurat jeśli chodzi o artykuły, które przytoczyłem - zapewne poszli na zasadzie "inspiracji", czyli zobaczyli co jest tutaj i sporządzili własne na podstawie danych dostępnych w sieci. Słabe to niesamowicie. 

 

No i po komentarzach widzę, że coraz więcej osób zauważa, to w komentarzach. 

Podobnie jak tytuły click-baitowe. 

Wiem, że wyświetlenia są ważne. Ale po portalu branżowym spodziewałbym się więcej profesjonalizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staram się dodawać źródła w przypadku newsów, które są rzeczywiście autorskimi informacjami SAT Kuriera albo informacjami podanymi przez użytkowników tego forum i cieszę się, że też SK nas w takich przypadkach cytuje. W przeszłości mogło być różnie, ale był inny właściciel portalu, a ja sam pisałem przez lata dla Pressa czy Satkuriera, więc trudno mnie za to obwiniać. Sam wielokrotnie zwracałem uwagę, że cytować inne portale i trzeba utrzymywać dobre relacje z nimi. 

 

Co do powyższych przykładów, sam jestem abonentem UPC Polska/Play i bardzo dokładnie śledzę ofertę tych firm, biorąc pod uwagę zainteresowanie czytelników. Pomówieniem jest, że coś kopiuję. To powszechnie dostępne dane (nawet na stronie internetowej Play w wykazie widnieją WTK i stacje Eski).  Tak samo jest z koncesjami nowych kanałów Canal+, które od popołudnia były stopniowo publikowane na stronie KRRiT. News do CMS wstawiłem późnym popołudniem (jak już na stronie KRRiT były wszystkie koncesje). Mamy praktykę, że większość informacji wypuszczamy rano, aby szły w newsletterze. Anita, którą znam blisko 20 lat, daje tak szybko jak się da. W pełni to rozumiem, ale to że SK dodał artykuł jako pierwszy, nie oznacza wyłączności na ten temat na bazie powszechnie dostępnych danych. Satkurier bazuje na tych samych zagranicznych serwisach, więc często nam się zdarza zrobić podobnego newsa (jak o Ligue 1). Niekiedy takie tematy są u nas publikowane w weekend, kiedy jest mniejszy ruch i mniej się dzieje w Polsce. Tutaj też nie mamy zatem żadnego kopiowania. 

 

Portale muszą wybrać własną drogę. Można iść w uciążliwe reklamy albo zachęcające do kliknięć tytuły (jak robią zresztą niemal największe portale w tym kraju). 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się kto pierwszy podał informację i pierwszy byłem ja. Tak śledzisz Play, że o likwidacji UPC Connect napisałeś dopiero jak ja o tym wspomniałem na forum, a specjalnie odczekałem tydzień żeby sprawdzić czy ktoś wcześniej się z tym wychyli. Nikt tego nie zrobił. Znowu pierwszy byłem ja.. Takich przykładów jest więcej, mógłbym pogrzebać, ale mi się nie chce. Gdyby nie to forum, to o wielu rzeczach byś się w ogóle nie dowiedział albo dowiedział, ale z opóźnieniem i tym samym inne strony kopiujące od was już by tego nie robiły i nie linkowały do was, bo informacje miałyby wcześniej z innej strony, która skopiowała z jeszcze innej...itd. Zarabiasz na informacjach branych z tego forum, więc wypadałoby o tym napisać, jeśli forum podało daną informację jako pierwsze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...