Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla nowych abonentów)


JanuszF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To sie mogą zdziwic jak straca 2/3 klientow ktorych pozyskali w zeszle swieta a pozyskaja gora 1/3 tych ktorych pozyskali w zeszle swieta-ja np. sie zastanawialem nad cyfra ale w taki razie wole n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni właśnie założyli, że stracą dużą część tych klientów z zeszłych świąt :D A i plany na te święta dla sklepów są dużo niższe niż rok temu, dobrze wiedzieli co robią i ilu promocyjnych klientów stracą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie cyfra woli 500 tys. klientów płacących po 100 zł niż 1 mln po 50. Tylko ciekawe jak daleko na takiej strategii zajadą. Bo to się może dużą czkawką odbić, stawiam że w ciągu roku n-ka wejdzie na drugie miejsce. Jeśli natomiast się połączy z TP to cyfra może ją długo gonić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak, czasami lepiej mieć mniejszą liczbę klientów ale płacących średnio większą opłatę za produkt niż większą liczbę klientów z mniejszą średnią :D Niestety okazuję się często że klienci, którzy zostali pozyskani w okresie wielkich rabatów kupowali platformę tylko dla tego że było "tanio" a nie dlatego, że byli zainteresowani ofertą programową, i oni mają największe problemy z terminowym płaceniem rachunków i najczęściej zrywają umowy przed terminem :? Natomiast klienci pozyskani w ciągu roku są to głownie klienci, którzy podjeli decyzję w oparciu i dokładną analizę oferty programowej i ich odpływ nie przekracza 3% w odróznieniu od klientów świątecznych gdzie odpływ jest określany czasami nawet dwucyfrową liczbą %

 

I właśnie po przeanalizowaniu ostatnich 3 lat sprzedaży następują małe zmiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko cacy, ale cyfra niech myśli też nad uatrakcyjnieniem oferty. Bo jak np. taki pakiet kompakt ma przyciągnąć klientów? Niestety, przy familijnym cp się chowa. Dodali by jakieś kanały dla dzieci, i płaciłbym ile by chcieli, oczywiście w ramach rozsądku. Po rocznym pobycie z cyfrą, siłą tej platformy, jak dla mnie, jest Planete, Ale Kino, no i Canal+, wyłączając filmy, bo tu to jest równia pochyła. Reszta jest taka sama jak w innych platformach, i nawet nie ma co pisać o wyjątkowości cyfry. A przez tą ich [beep]ość muszę kombinować, jak zadowolić dzieci i siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowali platformę tylko dla tego że było "tanio"

 

To normane ja najpierw patrze na cene-np .moge sobie pozwolic wydac do 50 zl na platforme a pozniej patrze gdzie sa jakie programy

 

Po za tym na pewno nikt sie nie ucieszy w zarzadzie jak wsedzie beda trabic ze cyfra ma najmniejsza ilosc abonentów-jak ludzie cos takiego slysza od razu ich to odstrasza a N w ciagu roku pewnie przegoni cyfre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką strategią napewno. Cyfra jest najdroższa na rynku i tylko dzięki dobrym promocjom takim jak rok temu może być konkurencyjna. Cena poza promocją np. pakietu optimum hd 85 zł plus 39,90 za canal plus to przecież śmiech na sali, do tego jeszcze 20 zł za szrota philipsa. Robi się prawie 150 zł!!! Jeżeli za to płacimy tylko 3 miesiące to można od biedy przeboleć ale jeżeli to już jest 10 miesięcy to chyba ktoś w cyfrze na głowę upadł jeżeli myśli że ktoś będzie za to tyle płacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra.tv masz "ciekawe" i specyficzne podejście do biznesu cyt. "czasami lepiej mieć mniejszą liczbę klientów ale płacących średnio większą opłatę za produkt niż większą liczbę klientów z mniejszą średnią" baardzo ciekawe. :D

Dzisiejszy świat biznesu bazuje na dobrym i tanim produkcie w przeciwieństwie do oferty i spojrzenia pracowników C+. Ta inność żeby nie powiedzieć dziwaczność powoduje takie reakcje klientów jak tu widać i słychać. Nikt przecież nie będzie zadowolony z ciągłych podwyżek cen produktu który jak widać po analogicznych ofertach nie jest tyle wart. Całe szczęście że mamy i w tym segmencie rynku wolny rynek. :brawo:

Mam propozycje dla C+ - podnieść ceny zaporowo tak wysoko, żeby zostali tylko ci na 100% :lol2: płacący rachunki a reszta niech przechodzi do konkurencji. Cóż za punkt widzenia i jeszcze te dane. Nie wyobrażam sobie żeby ludzie nie płacili i oglądali. Właśnie u konkurencji są takie opcje że jak potrzebuje to sobie mogę coś dokupić np na święta później nie oglądam to zmieniam i rezygnuje.

Taaak właśnie jest tylko nie w C+

ps

Ciekawe co by było jak by tak np producenci TV utrzymali ceny z początku wprowadzenia TV na rynek :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedłużeń to w tym miesiącu mamy ich najwięcej w tym roku, a nowych umów już podpisalismy wiecej niż w listopadzie 2009 więc nie mam co narzekać :D Jest bardzo OK :jupi:

 

 

Wystarczyło wczoraj obejrzeć wczoraj program Pana Młodkowskiego w TVN CNBC o zarobionym pierwszym milionie, w większości przypadków nie liczy się ilość zdobytych klientów tylko jednostkowa cena usługi :D Był bardzo fajny przykład biura podróży, które oferuje swoim klientom wycieczki ok 10 razy drożej niż konkurencja ale w małych 10 osobowych grupach, w czasach gdy większość biur podróży jest na granicy płynności jego firma przynosi 10 krotnie wyższy zysk netto dla niego niż konkurencja ;-)

 

Każdy kto choć trochę liznął prawdziwej teorii i praktyki w prowadzeniu firmy wie że cena jest dopiero na 4 lub 5 miejscu przy wyborze produktu lub usługi u 80% konsumentów, jest wolny rynek, są firmy, które ściągają klienta ofertą i marką a są firmy które celują w rynek tylko niską ceną. Nie każdy kieruję swoją ofertę w przecietnego kowalskiego, gdyby tak było mielibyśmy same tanie markety i dyskonty :-) A jak widać drogie sklepy w centrach handlowym mają się dobrze i tanie markety Żabka też :-) Więc nie płaczcie, że Cyfra+ czy jakaś inna firma nie chce dostosować swojej polityki cenowej do Was, bo może kierują swoją ofertę do innego klienta :D

 

Zeszliśmy z tematu, zaraz sam sobie bedę musiał dać ostrzeżenie :D8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu od Cyfry wytłucz mi jedną rzecz.

Jestem abonentem cyfry 3 lata ostatni aneks w grudniu 2009 roku pakiet komfort + hd mix + c+/do momentu podwyższki potem rezygnacja i hbo bez hd/+ pvr. To wszystko za 13 mc będzie mnie kosztowało 706,35 gr czyli średnio na mc 54,85.

Obecna propozycja na 19 mc to samo + hbo od początku z możliwością rezygnacji a więc 14,75 za pierwsze 8 mc + pvr wychodzi 1937,10 co na miesiąc daje 101,95 :!: Wzrost o 47,10 PLN czyli o 86%. I to jest OK. Nie wydaje mnie sie /jak mawiał jeden gość w pewnej dobrej starej polskiej komedii/. Dla porównania przeliczyłem N pakiet mini FULL z HBO dla przechodzących z innych platform umowa 24 po 68 + aktywacja turbo 148 daje nam 1780 czyli mc 74,17 PLN. Różnica kwotowa duża 27,78 PLN /w skali 19 mc 528,58/ a programowa niewielka.

Z poważaniem

Abonent Cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfra.tv

Szanuję Twoją wiedzę i chęci pomocy ale.....W ubiegłym roku wziąłem Cyfre tylko i wyłącznie ze względu na doskonałe ceny w stosunku do jakości (świąteczne doładowanie)W mojej pracy wszyscy brali jak opętani.Przewidywałem że liczba abo gwałtownie podskoczy.Jakież było moje żdziwienie gdy tak się nie stało.Wiele osób na tym forum też to zauważyło.Skoro w tym roku jest drożej to nie sądzę aby było lepiej dla Cyfry.Co do płacenia to wybacz ale ja i każdy z moich znajomych ma kase i płaci jak należy.Moja skromna osoba płaci zawsze z góry za 3 do 4 miesięcy.Umowe mam już dawno zapłaconą. :brawo: Ale jestem według Ciebie klientem nieopłacalnym.Jeśli oni myślą tak samo jak Ty to powodzenia.A wracając do znajomych to rezygnują na rzecz CP.Kolejek w salonach nie widzę a w 2009 trzeba było czekać w kolejce po info.Nie pisz że jest tak wspaniale bo mój przedstawiciel jakoś tego nie potwierdza.Znając moją osobę mówi krótko ,,mam nadzieję że porozmawiamy w grudniu bo teraz nic ciekawego nie mogę zaoferować,,.Wie doskonale że może liczyć tylko na łosi.Mnie także jak innych forumowiczów stać na pełne opłaty ale nie lubię jak ktoś robi ze mnie wała.Powiem że zapłace 120 pln za prestiża ale na 13 miesięcy.Twardo stoję na ziemi i nie mam zamiaru być wróżką co będzie z moimi zarobkami za 13 miechów.Zdrowy rozsądek ponad wszystko.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz wyrazy szacunku dla Twojego udziału w tym forum. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biznesie nie liczy się ilość klientów, ale ich jakość. Biznes to nie fundacja, by dofinansowywać klienta, ale na nim zarabiać :D

Jeśli coś się komuś nie podoba - zawsze można podpisać umowę z konkurencją. A wciąż znajdą się tacy, którzy kupią Cyfrę+ i wydadzą swoje złocisze. I biznes się kręci. Co zresztą potwierdza użytkownik Cyfra.tv w swoich wypowiedziach. Żadna firma nie będzie płakała za mało dochodowym klientem, ani się nie wystraszy, gdy klient postraszy odejściem.

 

Zresztą Cyfra+ od zawsze stawiała na klientów, którzy zapłacą więcej, w sensie wykupią opcje dodatkowe, szczególnie Canal+. Między innymi nie po to Canal+ walczy o Ekstraklasę, by pozyskiwać klientów którzy chcą najniższy abonament i Canal+ za darmo. A mimo wszystko - biorąc pod uwagę promocje "dla nowych" - 50 proc. abonamentu za pół ceny nawet przez 11 miesięcy przy 19 miesięcznej umowie średnia kwota abonamentu nie jest taka tragiczna.

 

Zresztą... prawda jest taka, że klienci Cyfry+ zbytnio nie zwracają uwagę na cenę. Mówię o klientach, którzy Cyfrę+ wybrali świadomie dla oferowanego kontentu (np. ligi europejskie czy National Geogrpahic Channel), a nie dla ceny. Bo narzekających na forach internetowych jest garstka, którzy obserwują rynek satelitarny. Ale w każdej firmie masa klientów to tacy, którym jest dobrze i zostają (bo nie chce im się zmieniać, kombinować).

 

Tak samo jest w UPC, która uważana jest za najdroższą kablówkę w Polsce (najtańszy pakiet cyfrowy 65 zł). Ludzie w necie piszą, że drogie promocje, że nie ma taniej. Ale liczba klientów tv cyfrowej rośnie aż miło, a co najważniejsze klientów wartościowych, którzy w ponad połowie przypadków biorą największy pakiet cyfrowy z przynajmniej jednym pakietem dodatkowym (np. Canal+).

 

Klient, który wybiera oferta tylko dla ceny nie będzie klientem lojalnym. Bo wystarczy lekka podwyżka i być może ten klient powie nam "pa, pa, 'pa". Bardziej lojalny jest klient, który kupuje platformę dla oferty, np. dla Ekstraklasy. Wtedy operator jest pewniejszy, że może powalczyć o Ekstraklasę, bo wie, że klient jest to produkt dla którego ktoś świadomie (!!!) wybrał oferte i z tego powodu pozostanie na kolejne lata. I wykupi abonament.

 

Nie mylić oczywiście, że klienci są idiotami, że zapłacą bardzo wiele. Ale lojalny klient to taki, który przyjmie nieco gorszą promocję, ale po to by mieć dostęp do określonych treści (np. Ekstraklasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że brak tu konsekwencji, oczekuje się bogatego klienta, a wprowadza dekodery za 1zł, bo tanie wejście (obecnie 99zł za HD), ale po co, skoro celuje się w bogatego, to należy dać mu wyjątkowo dobry sprzęt i usługi i wtedy żądać grubej kasy. A tu chcą dużo nie dając wiele w zamian, programowo to tylko NG i C+, zresztę C+ stracił bardzo wiele ze swojego Premium. Za to za dekoder PVR płaci się 20zł/msc, a nawet EPG nie działa poprawnie.

 

Sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, "to coś" co ma teraz cyfra+to nawet promocja nie mozna nazwac :x To zwykla oferta. Porównajmy sobie promocje z zeszlego roku: Umowa na 13 miesiecy, przez 10 miesiecy na kzdy pakiet 50% obnizki i do tego paczka Canal+ za free do konca umowy! I TO JEST PROMOCJA! A nie jakis SHI.T, ktory teraz maja. Mam nadzieje, że to sie zmieni, bo to jakas parodia!

 

W tamtym roku można było wziąć pakiet komfortowy z paczka canal+ na 13 miesiecy. I przez 10 miesiecy placimy 30zł, a ostatnie 3 miesiace za 60zł.

 

W tym roku: UMOWA na 19 miesiecy. Pakiet OPTIMUM ( bez HD ) 9 miesiecy 40% taniej ( 32zł ) pozniej 64zł. DO tego musimy placic za paczke canal+ -> przez 8 miesiecy placimy 50% taniej, czyli 13zł, pozniej 25zł miesiecznie.

 

Czyli w tamtym roku za to samo ok. 37 zł, a w tym roku - 69zł. P-A-R-O-D-I-A !!! Załosne jest to co robi Cyfra+ w tym roku :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ace1985: Nie bogatego klienta!!! Ale klienta, który jest lojalny !!!! Który po roku promocji przedłuży umowę na kolejny rok, a nie odleci do konkurencji, nawet jeśli proponowana promocja będzie o kilkanaście złotych droższa.

Idąc Twoim tokiem myślenia - Po co dać klientowi wszystko za pół darmo, jeśli po roku pocałuje nas w d..., bo zobaczy tańszą ofertę?

 

Zresztą operatorzy sami sobie są winni. Nauczyli klientów "super promocji", a teraz mają problem ;). Bo klienci chcą nowe kanały, ża które operatorzy płąca coraz więcej, ale klient abonament chce jeszcze tańszy.

 

Ludzie, "to coś" co ma teraz cyfra+to nawet promocja nie mozna nazwac :x To zwykla oferta. Porównajmy sobie promocje z zeszlego roku: Umowa na 13 miesiecy, przez 10 miesiecy na kzdy pakiet 50% obnizki i do tego paczka Canal+ za free do konca umowy! I TO JEST PROMOCJA!

 

Nie to nie jest promocja. To jest łapanie klienta, który teraz jak nie dostanie Canal+ za darmo to się obrazi i poskarży na forum :D

Mało tego operator ma mu dalej dać C+ za free i jeszcze dokupić Ligę Mistrzów, Ligę Europejską i nowe wytwórnie filmowe.

A firma ma jeszcze zarabiać...

 

Oczywiście, żeby była jasność. Oczywiście. Każdy ma prawo krytykować. Ale na Boga, nie ma obowiązku posiadania Cyfry+. Bo narzekania nic tu nie zmienią... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tutaj kilka opinii, że oferta programowa CP czy n-ki, biorąc pod uwagę cenę pakietów, jest znacznie ciekawsza od oferty Cyfry. Nie wiem, być może rzeczywiście tak jest.

Ale jedno wiem na pewno - pod względem sportu, a gwoli ścisłości piłki nożnej, inne stacje nie mają szans, żeby się równać. I prawdopodobnie długo się to nie zmieni.

Podejrzewam, że grube setki tysięcy abonentów Cyfry to fani futbolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świeta wielkich zmian nie bedzie, jedna z opcji dodatkowych bedzie dosłownie o kilka złotych tańsza :| Okresy umów bez zmian i pakiety z podobnymi zniżkami jak teraz, dosłownie mała kosmetyka marketingowa i to wszystko 8)

 

Pozdrawiam

 

@cyfra.tv Napisz która z opcji dodatkowych będzie tańsza w grudniu. Przecież nie będziesz pisał o ile, tylko która, więc to nie jest jakaś tajemnica 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...