Skocz do zawartości

2 Anteny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie 2 anteny

https://hollex.pl/antena-televes-dat-hd-boss-790-mix-p-363.html

 

oraz

 

https://hollex.pl/antena-szerokopasmowa-log-2-69-p-64.html

 

Logarytm może się jednak różnic cenowo bo brak zielonych końcówek  i inna cena .Całość  pod zwrotnice  +  multiswitch  [ nie jest to najlepsze rozwiązanie]  Mux 8 odbieram prawidłowo jak wstawie sobie wzmacniacz w miejsce symetryzatora. Fm z anteny dookólnej .

Sytuacja jest taka że przy  odpalonym sygnale sat wywala mi  mux lokalny  oraz 2 z 3 multiplexow z Czech.Z monterem zrobiliśmy  ciekawy eksperyment.  Logarytm który średnio odbiera wszystkie   Czeskie muxy    został obrócony na Polskie  muxy a Televes na Czeskie.   No i zaskakująco   wszystkie Czeskie muxy zostały  odebrane z pełnym sygnałem  . Natomiast z Logarytmu  Polskie muxy 50%  brak . Raptem  TVP   i jakieś  szczątki lub brak sygnału .

 

Monter  odniósł wrażenie że logarytm może być  uwalony.

Teraz pytanie . Jaką  drugą antenę zastosować na Polskie  muxy wraz z lokalnym w miejsce logarytmu ?  Czy antena kierunkowa  czy dookólna?   Chodzi o to by nie odebrać  jednocześnie 2 muxów 2  z obu anten przy jednoczesnym odbiorze Muxu lokalnego. Logarytm mimo kierunku na Czechy odbiera mux 2 tam gdzie jest Polsat i dlatego na tunerze z głowica  DVB-T[1] mam ten mux bardzo średni  sygnał zmienia się o różnych godzinach.Bardzo lipna głowica  i czuła ale właśnie dzięki tej głowicy widze stan sygnału.

Mam także wzmacniacz regulowany Telmora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka że przy  odpalonym sygnale sat wywala mi  mux lokalny  oraz 2 z 3 multiplexow z Czech.

 

Wszystkie sygnały powinny mieć w miarę wyrównane poziomy. Instalator miał jakiś miernik(i)?

 

Monter  odniósł wrażenie że logarytm może być  uwalony.

 

Ale co może być uszkodzone w antenie? Jeżeli nie ma uszkodzeń mechanicznych, to pozostaje osprzęt. Logarytm symetryzatora nie ma, a kabel i przedwzmacniacz można wymienić.

 

Mam także wzmacniacz regulowany Telmora.

 

Jaki? Kanałowy?

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie  jade na samej zwrotnicy   a to jest najniższym kosztem wzmocnienia. Mux L4 działa tylko w 1 gniazdku  najbliżej  mutiswitcha bo jest  najniższe tłumienie tam    przy włączony sygnale sat.  Czechy to samo  . Najsłabszy sygnał mux 2  i 3. Wszystko to na logarytmnie.   Televes  natomiast   wszystko  Czeskie na 99% gdy przesunęło sie na Czechy .  Gdy sat  wyłącze  ponownie wszedzie mam sygnał z L4.

Nie wiemy będzie nowa inna antena  w tej samej cenie jakiegoś Televesa ma.  Swoją  drogą   jestem ciekaw  jakby się sprawdziły  2  takie same Televesy  czy ogarnie też mux lokalny a to wina tragicznego sygnału 2kW. 

 

Telmor  jak najbardziej  regulowany kanałowy jednak nie wszystkie wejścia są zasilane  .Można wzmocnić np  radio  też.  Ma wejścia na 2x UHF    1x VHF  DAB+  oraz  FM. Także możemy zapodać tam 2 anteny  czyli 1 na Polskie muxy i druga na Czeskie.

 

Pomiary zrobione  i miernik zapodał jakieś nieznane kanały ale nie skanowaliśmy bo nas interesuje tylko te muxy co mamy do odebrania. Jednak multiswitch i tak swoje tłumi dlatego pewne muxy będą musiały być wzmocnione.  Całość dostrajamy sobie na tunerze zew  DVB-T po HDMI  z małym TV.

 

Zostały wstawione całkowicie nowe 4 kable  wraz z F  kompresyjnymi. 

 

Przyznam że  Telves skierowany na Czeskie muxy  mocno zrobił na mnie wrażenie.  Przy sygnale 99%  bez aktywnego sygnału sat    to gdy włącze sat  sygnał spadnie tam do 95% i nadal będzie działać.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...