Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj w ofercie hiszpański thriller z elementami horroru "Klatka" ("Jaula") - z opisu trochę klimaty "Contratiempo" i innego hiszpańskiego filmu o facecie co przychodził do cudzego mieszkania (tytuł wypadł mi z głowy ;)).

Film miał premierę kinową w Hiszpanii 9 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, spotify napisał:

Otóż to.

A co takiego wpada do Amazon ciekawego? C+ obok HBO ma najwięcej pierwszych okien. Na  C+ masz Universal, Fox, Gutek (ten trzyma poziom) a na HBO Warner, Sony, MGM, Paramount. Oba mają również kino europejskie. I dziwnym trafem na C+ widzisz dużo więcej niż na HBO? Może akurat z wytwórni do których C+ ma prawa wyszły ciekawsze produkcje niż do tego co ma HBO. Ale że Amazon?

 

Nie wiem czy na Amazonie było to pierwsze okno czy nie filmy mi odpowiadały i to jest najważniejsze .Nawet seriale oglądałem dobre jak Hanna czy Jack Ryan. Na HBO od dawna nie widziałem filmu który mi się podobał. Ostatnio chyba 21 mostów.

19 godzin temu, spotify napisał:

 

Podaj przykładowe tytuły tych filmów oraz tytuł tego serialu ;) Przynajmniej będzie jakiś punkt odniesienia

 

Nie mam pamięci do tytułów a nie chce mi się szukać.Serial który najbardziej mnie wciągnął to Dom z Papieru Ale były też bardzo dobre Ku jezioru,Gambit królowej,Kalifat,Uwięzione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, czerstwy napisał:

Nie wiem czy na Amazonie było to pierwsze okno czy nie filmy mi odpowiadały i to jest najważniejsze .

Jeśli nie oglądasz na bieżąco, to jak możesz ocenić potencjał platformy, gdy większość filmów to na licencji? Nie tak dawno wielu znajomych mi się chwaliło, że widzieli bardzo dobry film na Netflix.  Mowa o Joker z Phoenixem. A wiadomo gdzie była premiera i czyj to film.  Chociaż i tak nadal ponad połowa internetu nie wie,  że Netflix większość nowych produkcji na licencji (od tych największych wytwórni i dystrybucji) ma w "spadku" po C+ i HBO.

17 godzin temu, czerstwy napisał:

Nie mam pamięci do tytułów a nie chce mi się szukać.Serial który najbardziej mnie wciągnął to Dom z Papieru Ale były też bardzo dobre Ku jezioru,Gambit królowej,Kalifat,Uwięzione...

Nie mam pojęcia do jakich filmów się odnosisz ogólnie. Ale po serialach poza jakimś wyjątkiem (np Gambit) raczej celujesz w tzw cytowane "badziew dla mas" czy też produkcje średnie do popcornu (wymieniony Dom z papieru). Nic zatem dziwnego, że nie możesz nic znaleźć na HBO ;) Chociażby film Boiling Point (pierwszy lepszy, który mi do głowy przychodzi)

Co innego Twój gust a co innego faktycznie zasoby bibliotek danych platform. Co innego papka dla mas od Netflix a co innego dobre seriale np Apple i HBO. A to dwie różne pary kaloszy czy też całkowicie inne bieguny. Co też zresztą pisałem nie raz, że każda platforma ma innego widza - pod względem wieku, gustu itd.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ogladam to nie znaczy się że nie śledzę co jest w serwisach. Joker oglądałem w C+ a nie Netflix o ile pamiętam i średnio mi się film podobał😂Ja oglądam badziew dla mas a Ty juz nie raz polecałeś tu badziew ale nawet nie wiem dla kogo🤣 Mi ma sę film podobać i być ciekawy i na bank się nie będę podniecał takim  co mi się nie podoba ale jest dobra gra aktorów. Tak więc ty podniecaj się La la landami itp bo mają dobre opinie czy oceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz w jakim oknie co wpada, to jeśli oglądasz w drugim czy trzecim, to oznacza, że pierwsze ominąłeś. Joker na C+? Chyba premium, bo zwykły C+ nie ma praw do Warner Bros ;)

Nie polecałem żadnego badziewia bo rzadko coś polecam ;) A to co kiedykolwiek poleciłem, to nie było żadnym badziewiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten film oglądałem jako premiera i w tradycyjnej tv a skoro HBO miałem sporadycznie to zakładam że było to C+. Innej opcji nie ma tylko te dwie paczki co nie zmienai faktu że film nie przypadł mi do gustu.Śledzę wątku jak i premiery w tradycyjnej tv i wim mniej wiecej jakie premiery wpadają jak i to co polecasz. Dla  ciebie może i nie jest bardziewiem a dla innych może już być😂 Ja włączam i oglądam a nie się podniecam jak wytwórnia  itp a że oglądam większość nowych filmów więc najczęściej to pierwsze okna. Zreszta nie raz pisałem o filmach ze stremingu że gdzieś je juz widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś w ofercie platformy nowy polski horror "Ostatnia wieczerza" (Lubaszenko, Stankiewicz, Żurawski) oraz dramat "Dobry opiekun" z Eddie Redmaynem i Jessicą Chastain.

"Gabinet Osobliwości" od Del Toro tak jak można było się spodziewać ze świetnymi ocenami, 8.2/10 IMDB, 91% od krytyków na Rotten, 93% od widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix w listopadzie: https://upflix.pl/aktualnosci/listopadowe-premiery-na-netflix-wsrod-nowosci-piaty-sezon-the-crown-2022-10-27

 

Z ciekawych rzeczy, nowy serial w uniwersum Rodziny Addamsów "Wednesday", o którym już tutaj w temacie było, dobrze zapowiadające się "1899", piąty sezon "The Crown", trzeci sezon "Dead to me", czwarty sezon serialu "Turbulencje", który Netflix przejął od NBC, film "Pływaczki ", a z luźniejszych tytułów "Enola Holmes 2" czy "Rodzina Clausów 2".

 

Jest też trochę rzeczy na licencji od razu zapowiedzianych, dla tych co martwili się, że jakieś kontrakty wygasły ;).

Między innymi "Przewrotny umysł" czy serial "The Chosen" (IMDB 9.4/10), albo polski dokument "Ucieczka na srebrny glob" (TVP).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu, Variety napisał artykuł, który odniósł się do wyników NF za ostatni kwartał. Wg niego, jeden dobry kwartał to za mało by uspokoić giełdę i akcjonariuszy w dłuższej perspektywie czasu.

Netflix i tak jest w lepszej pozycji niż większość konkurencji, ponieważ jest globalnym streamingiem, który jest praktycznie wszędzie ze swoim zasięgiem. Tam gdzie rynek w pewien sposób jest nasycony, czyli Ameryka (Kanada i USA) oraz Europa, zyskuje tam gdzie innych nie ma. A chodzi o Azję czy od niedawna Afrykę.

Oraz drugi wniosek. Powtórzyli ponownie, ze Netflix idzie śladem Warner Bros Discovery. Nie zwiększa wydatków, które "zamroził" na ok 17mld. Będzie dalej zwalniał, szukał kosztów itd.  Z tym, że w przeciwieństwie do większości konkurencji, która dopiero się rozpędza (Netflix jest rozpędzoną platformą) nie czekają go aż takie straty i koszty. Cała konkurencja ponosi dopiero koszty wydatków na treści co nie przekłada się na bilans i co dla całej konkurencji oznacza to straty . Jak CEO WBD powiedział  -rentowność przy obecnych kosztach, inflancji itd może się spodziewać około 2024r.

 

 

Wczoraj The Hollywood Reporter natomiast opublikował newsa, że giełda trochę się ruszyła w bardziej optymistycznym kierunku

Cytat

Pivotal Research Group’s Jeffrey Wlodarczak raised the streamer's stock rating to "buy"

Natomiast najciekawsze zdanie z tego wszystkiego:

Cytat

And the Pivotal Research Group analyst also predicted Netflix CEO Reed Hastings will look to sell company, most likely to Microsoft, in 2024, in time to receive regulatory approval a year later from a potentially new administration in Washington, D.C

 

 

Wspomniałem o tym filmie całkiem niedawno.  The Pale Blue Eyes z Christianem Bale i Gillian Anderson., którego Netflix zakupił prawa na Europejskich Targach Filmów EFM za 55mln dolców.

Pojawił się teaser

 

 

Edytowane przez spotify
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo pomimo że serial średni to nawet go lubiłem choćby za fajne wybory castingowe. Teraz według mnie serial jest do zamknięcia bo bez sensu zmiana głównego bohatera. Myślę że na całą sytuację złożyło się wiele elementów: ruchy WB + Superman, Wiedźmin to średniak, spiny mocne co do kształtu serialu. Obejrzałem właśnie Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - to dopiero jest kapiszon którego mi nie szkoda. A tego serialu jest mi szkoda.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci są już cytaty ze bolały go plecy od dźwigania tego serialu :) i dlatego zrezygnował 

Henry Cavill tylko dźwigał tą żenadę. 
Zapewnial ze nawet 7 sezonów może grać ale ostatnio były informacje ze nie jest zadowolony z tego, w jakim kierunku ten serial zmierza 

Wisienka na torcie były informacje od byłego  członka ekipy serialu Beau DeMayo , który powiedział, że scenarzyści "Wiedźmina" nie lubili książek  Sapkowskiego, jak również gier, i zdarzało się nawet, że otwarcie się z nich nabijali.

Henry był wielkim fanem Wiedźmina i nie zrezygnował z powodu powrotu do roli Supermana. Po prostu to gwałt i miał dość. 

Pierścienie władzy przynajmniej się CGI bronią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry... ale nie tylko Cavill dźwigał serial. Bardzo fajna rola Batey'a także. Ogólnie wybory castingowe są dobre w odróżnieniu od Pierścieni Władzy - tam praktycznie każda postać kuleje. Szkoda... mogli skończyć na 3 sezonie i Hemsworth'a wcisnąć w inną postać. A tak to zrobi się z tego kupa i jeśli powstanie 4 sezon to będzie sezon ostatni. Chyba że naprawdę stanie się cud...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Ogólnie wybory castingowe są dobre w odróżnieniu od Pierścieni Władzy - tam praktycznie każda postać kuleje.

Ty widziałeś to czy nie widziałeś? Czyli mam rozumieć że książę Durin, Halbrand, Nori itd to źle dobrane postacie? :)Owszem, nie twierdzę, że Pierścienie to jakaś rewelacja, bo serial przy tak ogromnym budżecie ma wiele wad i na poziomie scenariusza to taka sama bieda jak Wiedźmin. I też połowa ról to nic specjalnego. Ale Pierścienie władzy przynajmniej wyglądają znakomicie, czego nawet tego w Wiedźminie nie ma. 

Kolejna sprawa, mają szansę w 2 sezonie Pierścieni wyciągnąć wnioski. A Wiedźmin w drugim wyszedł jeszcze gorzej jak pierwszy i po decyzji Cavilla wygląda, że zmierza to w kierunku jeszcze gorszym.

 

Natomiast HBO znów pokazało wszystkim jak się robi serial fantasy.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Gdyby ten Wiedźmin był w HBO Max, to byłby to super serial.

Gdyby był w HBO, to ten serial by w takiej postaci nie powstał. HBO (Warner Bros) akurat umie w adaptacje, co nie raz pokazał. Natomiast Netflix już nie raz udowodnił, że nie potrafi. Poza Wieśkiem daleko patrzeć nie trzeba. Pierwsze lepsze przykłady - Resident Evil, Cowboy Bebop itd. Takie są realia

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wonder Woman 1984" to jeden z najświetniejszych przykładów tych udanych adaptacji 😂.

Kolejna "Batman v Superman", z Cavilem zresztą.

Dużo kasy musieli mu zaproponować, jeśli rzeczywiście chce wrócić do Warnera z ryzykiem ponownego ośmieszenia się i bycia bohaterem memów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawop napisał:

Gdyby ten Wiedźmin był w HBO Max, to byłby to super serial.

Się czepiasz jak zwykle kolegi. Akurat napisał prawdę- "Wiedźmin" jest słaby, a ja akurat jestem fanem prozy Sapkowskiego. Niestety ten autor ma pecha do adaptacji. Ja III sezonu nawet nie mam zamiaru oglądać.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Arkon oczywistym jest, że nie wszystkim serial się podoba, ale faktem jest, że wiedźmin to udana produkcja i na świecie się podoba i skamlenia tu, że jest inaczej na nic się zdadzą.


 

Edytowane przez Kiler
Wycięto zaczepkę
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...