Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.04.2022 o 13:30, audib6 napisał:

UE49KS7000 Stranger Things - 4K HDR 15.25


Jeśli u ciebie w TV z 2016 roku jest dobrze a u mnie z 2017 jest źle... to tam jest niezły [beep]... :) Też kiedyś miałem 15.25 Mb/s i dla mnie na 55 cali TV to wystarczy ale 8 Mb/s przy tej produkcji to jest żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:

Jeśli u ciebie w TV z 2016 roku jest dobrze a u mnie z 2017 jest źle... to tam jest niezły [beep]... 

Tylko chyba zapominasz, że Netflix stosuje różne systemy kompresji i przez to bitrate bitrate'owi nierówny.

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:

Między 1 rokiem różnicy między TV tej samej firmy? 

Tak, jeden rok w technologii robi różnicę (szczególnie przy często pakowanym do TV szrocie w postaci procesorów do obsługi multimediów), witamy w XXI w.

Nowszy procesor obsługuje nowsze kodeki, starszy nie, chyba logiczne(?), nie ma też w tym przypadku, że część aplikacji wspiera tylko nowsze urządzenia, właśnie z tego powodu.

Np. H.265, VP9 czy AV1 może być wydajniejszy właśnie o 50% (a AV1 nawet 65%) od H.264.

Nie ma się z czego cieszyć, nie ma czym załamywać.

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamanie jest bo Netflixa na niektórych pozycjach nie da się już oglądać... chyba zmiana kodeków to nie tędy (w tą stronę) droga nie uważasz? :) Wymieniłeś AV-1 który na żadnym TV w SVOD jeszcze nie działa i tutaj można faktycznie szukać różnicy między H264 w bitrate ale nie tak że na TV nagle obcina się 80% jakości i ma być dobrze? Takie codeci nie istnieją i jakości się nie oszuka... :) A już nie wspomnę że HDR znikł kompletnie z tych "poprawionych" produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Wymieniłeś AV-1 który na żadnym TV w SVOD jeszcze nie działa i tutaj można faktycznie szukać różnicy między H264 w bitrate ale nie tak że na TV nagle obcina się 80% jakości i ma być dobrze? 

Kolega wyżej tez już ci napisał, że Netflix wprowadza AV1.

Wymieniłem AV1 z 2 innymi kodekami wydajniejszymi (nawet o połowę) od H264, nie czytaj wybiórczo.
Sam napisałeś o różnicy 15.25 do 8mb/s, moim zdaniem mieści się to w 50%, ale widocznie dla ciebie bliżej do 80%, no cóż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

AV1 jest w Netflixie produkcyjnie od pół roku.


Słowo klucz artykułu "będzie..." na razie nie jest na żadnym TV.
 

2 godziny temu, DominoDoman napisał:

Sam napisałeś o różnicy 15.25 do 8mb/s, moim zdaniem mieści się to w 50%, ale widocznie dla ciebie bliżej do 80%, no cóż. 


Napisałem i owszem ale jak byś czytał wszystko co piszę (nie będę pisał co stronę to samo) napisałem także że z 15.25 zjechano do 2-3 a to już nie 80%? :) Znam się na matematyce...

A co do tego co się dzieje to na moim TV to jest niby VP9... ale czy aż taką lipą chcą nas częstować kiedy konkurencje grzeje i 30 Mb/s? :) To już nie jest strzał w stopę a strzał w kolano... a Netflix ogląda się coraz gorzej. Nadal twierdzę że mój TV dostaje nie ten profil bo taki profil to nadaje się jak u kolegi na monitor a nie na TV.

 

2 godziny temu, DominoDoman napisał:

Wymieniłem AV1 z 2 innymi kodekami wydajniejszymi (nawet o połowę) od H264


Nie posiadam AV1... H265 i H264 konta VP9... tutaj za [beep]e nie wykręcisz 50% więc wypowiedź nijak się ma do twojej teorii...

 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Cinemaniac4K said:

Słowo klucz artykułu "będzie..." na razie nie jest na żadnym TV.


Jest od pół roku. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Nov 9, 2021 [...] Today we are excited to announce that Netflix has started streaming AV1 to TVs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC i firma Sony po korespondencji jednogłośnie kazały zwrócić się z tematem do Netflixa 

Tu jest źródło " problemu".

 

Prime Video, HBO przez Android TV oferują na szczęście nadal  niezłą jakość obrazu.

 

Z zresztą gdy właczam Apple TV 4K obraz na Netflixie jest zdecydowanie lepszy niż na Android TV. Po prostu to widać - rewelacja jak dla mnie.

 

Na ultraboxie  HDR jest widoczny, ale nie ma też co porównywać z Apple..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bgmnt napisał:

Jest od pół roku. Naucz się czytać ze zrozumieniem.


Udowodnij... pokaż na TV jak leci strumień AV1... nigdzie nie ma jeszcze AV1... czytałem całkiem niedawno że na razie testują na TV nic więcej. Może dopiero dokładnie w tej chwili jak mieszają coś  to w codec'ach właśnie na niektóre TV wchodzi też AV1 ale było by to widać po mocnym spadku bitrate jak u mnie - bo taka jest zasada wdrożenia AV1 aby obniżyć bitrate a nikt tego nie doświadcza w nowych TV. Więc czego nie rozumiesz?
 

4 minuty temu, lakiman napisał:

UPC i firma Sony po korespondencji jednogłośnie kazały zwrócić się z tematem do Netflixa 

Tu jest źródło " problemu".


Dziś babka zdalnie grzebała mi w TV... coś niby zresetowała i nic to nie dało. Tak sobie myślałem przez chwilę jak z kolegą rozmawiamy o codec'ach że przeszli może na inny ale nic lepszego w moim TV jak H265 w którym leci 4K z Netflix nie ma u mnie... AV1 jak bym miał to wtedy może i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Po prostu pokaż mi to... nie to że ktoś gdzieś pisze... ale pokaż mi TV gdzie to funkcjonuje i nie okłamuj przy tym innych. Zapis nie mówi o tym że to jest regularny stream. Temu wiem że nie pokażesz bo wiesz że dobrze mówię i się do tego nie przyznasz. Wraz ze zmianą codec'a MUSI nastąpić duży spadek bitrate dla AV1 bo taki jest zamysł jego wprowadzenia. Abym nie był gołosłowny wysyłam screen pokazujący że mam styczność z AV1...

91678ad801954.jpg

 

Jest tylko w przeglądarce CHROME i nigdzie indziej... jak udowodnisz tak samo na TV to rozmawiamy dalej. Inaczej skończ już... :) 
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cinemaniac4K Napisz może do Netflixa, że okłamują użytkowników i inwestorów. A razem z nimi The Verge i inne portale.

A ten Twój muszący nastąpić wieeelki spadek bitrate w AV1 to też bardzo ciekawe twierdzenie - bo na screenie, który wstawiłeś masz przy 720p bitrate podobny do tego którym ostatnio "chwaliłeś się" w przypadku "Enola Holmes" w 1080p ;)...

Naprawdę, zbastuj z teoryjkami, przeczytaj ze zrozumieniem o czym w tym całym AV1 w przypadku Netflixa jest mowa bo linkowany artykuł wszystko wyjaśnia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do HDR - jak to się ma do kodeka AV1?

Nie mogę znaleźć informacji, że Android 7 nie już odpowiednio wspierany przez Netflixa a pomoc techniczna serwisu twierdzi, że to ...przez internet.

Nikt o żadnych kodekach HEVC, AV1 itd nawet się nie zająknął

a tu widzę, że są specjaliści w tym temacie. :)

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR dopiero będzie: "Another exciting direction we are exploring is AV1 with HDR".

A żeby podyskutować o technikaliach to na pewno nie z konsultantem pierwszej linii wsparcia i dotyczy to każdej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście AV1 warto brać pod uwagę jeden detal - wcale nie jest powiedziane, że cała bliblioteka Netflixa została już przygotowana w tym kodeku.

Enkodery AV1 nadal są na dosyć wczesnym etapie rozwoju i zakodowanie wideo wymaga kilkukrotnie więcej mocy niż analogiczny stream w H.265, więc bardzo prawdopodobne, że jedynie najpopularniejsze i najnowsze tytuły dostają wersję AV1.

Globalnie wciąż urządzenia kompatybilne z AV1 stanowią mniejszość, więc taka polityka jest najbardziej rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bgmnt napisał:

Napisz może do Netflixa, że okłamują użytkowników i inwestorów.


Nie okłamują.... nikt nie napisał że codec AV1 leci całą parą... :) Sam sobie to dodałeś... a mało tego nadal nie potrafisz udowodnić że takowy AV1 prócz przeglądarki CHROM w ogóle wykorzystuje AV1. No i tego nie zrobisz. Taka jest nasza różnica...

 

13 godzin temu, bgmnt napisał:

A razem z nimi The Verge i inne portale.


A ty wiesz co teraz wypisują portale w Rosji.... hahaha... :) Mówiłem ci pokaż... albo wskaż urządzenie TV z AV1 choć jedno... :) 

 

13 godzin temu, bgmnt napisał:

A ten Twój muszący nastąpić wieeelki spadek bitrate w AV1 to też bardzo ciekawe twierdzenie - bo na screenie, który wstawiłeś masz przy 720p bitrate podobny do tego którym ostatnio "chwaliłeś się" w przypadku "Enola Holmes" w 1080p ;)...


Ty naprawdę potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Choć raz...? :) Podałem i owszem... ale jak byś siedział w temacie to byś wiedział że na CHROME leci 720p i nie więcej... na EDGE i aplikacji na Win10/11 leci w 1080p ale tam AV1 nie uświadczysz :) Czy już rozumiesz bo prościej już przepraszam ale nie potrafię hehe... :) 

A takie zadam ci pytanie... bo mnie nurtuje... uważasz czemu taki AV1 zawita na TV? :) Ciekaw jestem twojej odpowiedzi...


 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zawitał na tv możesz sobie przeczytać w linku, który już był tu podawany.

https://netflixtechblog.com/bringing-av1-streaming-to-netflix-members-tvs-b7fc88e42320

 

Powody to między innymi:

"All AV1 streams are encoded with 10 bit-depth even if AV1 Main Profile allows both 8 and 10 bit-depth. Almost all movies and TV shows are delivered to Netflix at 10 or higher bit-depth. Using 10-bit encoding can better preserve the creative intent and reduce the chances of artifacts"

"Dynamic optimization is used to adapt the recipe at the shot level and intelligently allocate bits. Streams on the Netflix service can easily be watched millions of times, and thus the optimization on the encoding side goes a long way in improving member experience"

"With higher compression efficiency, the bandwidth needed for streaming is reduced and thus it is easier for playback to reach the highest resolution for that session."

 

A jeśli ktoś nie rozumie słowa pisanego i czytanego to niestety Ty, bo co post sobie zaprzeczasz. A wystarczyłoby przeczytać co na ten moment pisze u siebie sam Netflix...

 

"Being more efficient, AV1 delivers videos with improved visual quality at the same bitrate, and thus higher VMAF scores."

W Chrome przy AV1 pokazujesz praktycznie taki sam bitrate przy 720p, jak masz na swoim starociu przy 1080p z H264/5. Rzeczywiście więc, jak to napisałeś "MUSI nastąpić duży spadek bitrate dla AV1"... :grin:

Nikt nie będzie tutaj robil najwyższego profilu 500 Kbps dla streamu, a zakładane korzyści z AV1 są zapewne takie, że przy niskim bitrate typu 1 Mbps obraz będzie po prostu lepszy, a też np. zrobią profil typu 14 Mbps z jakością wiuzalną tego 18 Mbps w H265 dla wymagających produkcji.

 

A listę urządzeń masz tutaj:

https://www.theverge.com/2021/11/10/22775150/netflix-av1-codec-tv-streaming-ps4-pro

 

Zakup któreś z nich i daj znać o efektach. Ja kończę ten temat, bo naprawdę równie dobrze mógłbym mówić do ściany i lepsze to by było.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale udowodnić że już działa AV1 unikasz jak ognia... :) Rozumiem że napisać po polsku w ojczystym języku to już problem własnymi słowami? :) Dobrze że to nie po rosyjsku... haha... :) 

A mnie już nie chce się szukać wywiadu w którym technicy opisywali AV1 i wyraźnie było napisane ża AV1 ogólnie był szykowany pod 8K... a jak zawita pod 4K i resztę pozwoli o wiele obniżyć bitrate materiału bo chcą przyoszczędzić pasma które dziś już zabiera wielki procent ogólnego użycia całego internetu (chodzi o ilość użytkowników)... :) 

No i taka to jest z Tobą rozmowa... :) Pokażesz jakieś urządzenie z AV1 choć jedno... zrobisz się wiarygodny... :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy lista z oficjalnej strony samsunga i informacja: "Jeden z największych graczy na rynku VOD – Netflix – rozpoczął strumieniowanie treści na telewizorach za pomocą tego właśnie kodeka" z 18-11-2021 będzie wystarczająco wiarygodna. Pewnie nie ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 23:59, mattem napisał:

W kontekście AV1 warto brać pod uwagę jeden detal - wcale nie jest powiedziane, że cała bliblioteka Netflixa została już przygotowana w tym kodeku.

Enkodery AV1 nadal są na dosyć wczesnym etapie rozwoju i zakodowanie wideo wymaga kilkukrotnie więcej mocy niż analogiczny stream w H.265, więc bardzo prawdopodobne, że jedynie najpopularniejsze i najnowsze tytuły dostają wersję AV1.

Globalnie wciąż urządzenia kompatybilne z AV1 stanowią mniejszość, więc taka polityka jest najbardziej rozsądna.

Ciekawe ile na dzień dzisiejszy mają już pozycji w AV1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...