Skocz do zawartości

Monoblock GI-205 Platinum X


Rekomendowane odpowiedzi

Bo starsze modele dekoderów C+ nie obsługiwały przełącznika DiSEqC dopiero teraz po kilku latach potrafi to najnowszy Strong 6860 . Na Samsungu DSB 305 i Echostarze 717 ten konwerter działa na 100%. Nie tak dawno montowałem ten typ konwertera z dekoderem Echostar 717 i sprawdzałem też przy okazji Samsunga DSB 305 i wszystko działało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie, nie zawsze za prawą "trąbkę". To za którą część zamontować zależy od tego jaki kierunek główny jest obrany (jak jest ustawiona antena). Za prawą złapiesz wtedy, kiedy antena będzie ustawiona na Astrę (widok zza anteny).

Przypisanie portów w tunerze to osobna sprawa, zależy jak skonstruowany jest Monoblock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zainstalowałem wszystko gładko, ale mam mały probłem. O ile z HB odbieram wszystkie kanały to z Astry praktycznie tylko programy z polaryzacji V. Z tego co zaobserwowałem z polaryzacji H nie odbieram kanałów z częstotliwości powyżej 12000 i poniżej 11000 (np. TVP Info, TV Trwam, Eurosport D, RTL, SAT1). Wyszukiwanie ręczne nic nie pomaga.

Na HB mam siłę: 99%, jakość ok 80%. Na Astrze na odbieranych kanałach (tych z polaryzacji V i nielicznych z polaryzacji H). jest podobnie, jakość ok. 80%, siła 99%.

Co może być przyczyną ? Uszkodzony konwerter, źle ustawiony ?

 

Reszta zestawu to tuner Ferguson 6600 i antena 80cm.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś już w innym wątku, podjąłem decyzję, że starsze zapytanie wędruje tutaj, a Ty będziesz kontynuował ten temat.

 

Zobacz, jaki typ konwertera masz ustawiony w menu tunera. Powinien być "Universal LNBF". Spisz również wszystkie ustawienia dla swojego LNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia Astra:

Typ konwertera: Universal LNB1

Zasilanie: Wł.

DISEqC 1.0 port A

Dolne LNB: 9750 MHz

Górne LNB: 10600 MHz

 

 

 

Ustawienia HB:

Typ konwertera: Universal LNB1

Zasilanie: Wł.

DISEqC 1.0 port B

Dolne LNB: 9750 MHz

Górne LNB: 10600 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :jupi: poprawiłem konwerter i F'ke przy konwerterze i wszystko juz gra :smile:

 

Moja radość była przedwczesna, podziałało chwile i przestały odbierać kanały z polaryzacji H z Astry :( nie wiem co jest grane, może tuner walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... Jakbyś mógł pożyczyć od kogoś tuner i sprawdzić na innym sprzęcie działanie monoblocka.

 

Posiadasz jakąś osłonkę na złączkę "F" przy konwerterze? Warto by to mieć, jeżeli problem się rozwiązał na chwilę po ponownym zarobieniu wtyczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie działa mi ten konwerter z dekoderem Samsung DSB-H370G, na HB i Astrze 0 sygnału, prawdopodobnie konwerter jest uszkodzony, albo źle ustawiłem dekoder, antena na HB, konwerter za prawą trąbkę (patrząc w antenę) ustawienia dekodera:

1) Hotbird 1-6

Zasilanie LBN: zał

Diseqc B

Ton 22 kHz: ??? Jam ma być ???, próbowałem różnie

2) Astra 1

Zasilanie LBN: zał

Diseqc A

Ton 22 kHz: ?

Dla obu:

Dolny oscylator 9750

Górny oscylator 10600

 

Próbowałem też HB jako Diseqc A, czy te wszystkie ustawienia są poprawne ?

Moim zdaniem chyba będę musiał kupić nowy monoblock :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj walczyłem z anteną polsatowską HD, Samsungiem DSB-H370G i monoblockiem GI-205 Platinum X. Przedtem miałem antenę 90cm i wszystko działało OK. Zachciało mi sie mieć Astrę i HB. Odpowiadam na pytania Tomka1976: Wszystkie Twoje ustawienia są poprawne. Jeżeli chodzi o "ton" to ustaw "automatycznie". Miałem podobne problemy jak Ty. Doszło do tego, że nie było ani HB ani Astry. Albo pokazywał sygnał z satelity a nie było obrazu. Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem jest reset tunera (wyjęcie wtyczki zasilania) i przeprowadzenie instalacji od nowa. Nie zaszkodzi też zastosować przywrócenia ustawień fabrycznych (ale trzeba mieć już antenkę wycelowaną na HB aby dokonać skanowania). W końcu po kilku resetach i ustawieniach udało się. Stwierdzam: Samsung DSB-H370G i monoblock GI-205 Platinum X współdziałają ze sobą i odbierają Astrę jak i HB. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A mi ten konwerter dalej nie odbiera i nie będzie bo chyba jest uszkodzony. Teraz założyłem Monoblock Single V-21, jakość sygnału zmieniła mi się z ~ 88 % na 100%. Siła sygnału niestety się nie zmieniła (78%). Z Astry mam trochę gorszy wynik, ale wszystko działa. Nawet nie przypuszczałem że od konwertera może zależeć aż ponad 10 % jakości sygnału. A dlaczego siła sygnału się nie zmieniła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...