Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piłki wodnej na Eurosporcie nie widzę. Miały być dziś dwa półfinały . Drugi argument- dlaczego my mamy byc w internecie zawsze, wiele fanów tenisa chcialo by oglądać w TV. Fanie jestem za transmisjami, były MŚ w LA niepełnosprawnych- dlacczego TVP ich nie pokazywała? Dlaczego TVP nie stara się o licencję na pokazywanie VIVE w LM. To jest skandal, że zwycięstwo w najważniejszych rozgrywkach mogła zobaczyć garstka. Co zrobila TVP by pokazywac chociazby historyczny sukces Kubota? Skoro mozna bylo kupic w 2006 r. to dlaczego nie spróbowano w 2017? Dlaczego większość wielkich imprez rozgrywanych w Polsce poza TVP? Czy TVP była zainteresowana pokazywaniem TWG? TVP powinna pokazywać inne sporty, których komercyjne stacje nie pokażą. Dlaczego publiczny nadawca odpuścił polski sport ligowy? Dlaczego chociażby Basket Liga Kobiet ograniczona jedynie do finałów?

Szkoda,że Bart18 ani nikt inny nie był skory odpowiedzieć na moje pytania. Ponawiam je. To pytania o przyszłość TVP SPORT i to jaką strategię rozwoju powininien przyjąć ten kanał.

 Wynik TVP SPORT to efekt głównie TDP, która była transmitowane przez blisko 6 godzin. Same mecze nie wpłynęły by na tak dobry dobowy wynik. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że Bart18 ani nikt inny nie był skory odpowiedzieć na moje pytania. Ponawiam je. To pytania o przyszłość TVP SPORT i to jaką strategię rozwoju powininien przyjąć ten kanał.

 Wynik TVP SPORT to efekt głównie TDP, która była transmitowane przez blisko 6 godzin. Same mecze nie wpłynęły by na tak dobry dobowy wynik. 

Jestem wywołany do tablicy to odpowiem, TVP wybrało rzeczy które są wolne na rynku i są ważne z perspektywy polskiego kibica, sorry ale piłka wodna ani kolarskie MTB z pewnością nie zainteresuje go tak jak eliminacje Ligi Europy. Wynik dzienny to też tego duża zasługa, gdyby wieczorem zamiast meczów poleciała jakaś powtórka, to już by tak pięknie nie było. TVP nie pozyska praw do LM ręcznych, prosta sprawa - Eleven ma je właściwie jako pierwsze z racji pośrednika je sprzedającego. Co do Kubota - skąd wiesz, że nie próbowali? Tu jedynie w grę mogłaby wejść licencja na kanał otwarty, bo w TVP Sport dubel byłby zupełnie niepotrzebny. Polsat też pewnie nie chciał tego sprzedawać, w końcu praw nie ma na liście KRRiT. Na rynku obecnie jest konkurencja, ceny wszystkiego idą mocno w górę i TVP nie może mieć wszystkiego czego zapragnie, to nie te lata co kiedyś i trzeba się z tym pogodzić. I tak za Kurskiego oferta TVP Sport cały czas się poprawia (jako jedynej stacji z TVP), wykorzystanie posiadanych praw też stało się szersze. Dużym zastrzeżeniem jest ograniczanie się do jednego kanału sportowego, łatwość wrzucania transmisji do neta i nie wykorzystywanie choćby TVP HD, ale o tym było już tu wiele razy pisane.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wywołany do tablicy to odpowiem, TVP wybrało rzeczy które są wolne na rynku i są ważne z perspektywy polskiego kibica, sorry ale piłka wodna ani kolarskie MTB z pewnością nie zainteresuje go tak jak eliminacje Ligi Europy. Wynik dzienny to też tego duża zasługa, gdyby wieczorem zamiast meczów poleciała jakaś powtórka, to już by tak pięknie nie było. TVP nie pozyska praw do LM ręcznych, prosta sprawa - Eleven ma je właściwie jako pierwsze z racji pośrednika je sprzedającego. Co do Kubota - skąd wiesz, że nie próbowali? Tu jedynie w grę mogłaby wejść licencja na kanał otwarty, bo w TVP Sport dubel byłby zupełnie niepotrzebny. Polsat też pewnie nie chciał tego sprzedawać, w końcu praw nie ma na liście KRRiT. Na rynku obecnie jest konkurencja, ceny wszystkiego idą mocno w górę i TVP nie może mieć wszystkiego czego zapragnie, to nie te lata co kiedyś i trzeba się z tym pogodzić. I tak za Kurskiego oferta TVP Sport cały czas się poprawia (jako jedynej stacji z TVP), wykorzystanie posiadanych praw też stało się szersze. Dużym zastrzeżeniem jest ograniczanie się do jednego kanału sportowego, łatwość wrzucania transmisji do neta i nie wykorzystywanie choćby TVP HD, ale o tym było już tu wiele razy pisane.

No i po co stawiasz tak dziwną tezę. MŚ MTB nie kolidowały z meczami piłkarskimi? Szkoda,że TVP mając prawa chowa je do szuflady, a jakby polska wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska zdobyła medal? Moim zdaniem publiczny nadawca powinien skupić się na promowaniu polskiego sportu, rodzimych rozgrywek. Kmita niestety ma bardzo dużo racji mówiąc,że Polsat dużo lepiej promuje polski sport, w tym także mniej popularne sporty. Oferta niby się poprawia,ale wolałbym aby nie szło to jedynie w stronę piłki.  Sport niepełnosprawnych także w to się wpisuje. W ogóle TVP ma prawa do Igrzysk paraolimpijskich w 2018 i 2020 r.? Promowanie polskiego sportu niepełnosprawnych nie powinno ograniczać się jedynie do Igrzysk. Były MŚ w LA? Ile transmisji w TVP- 0. Takiej TVP nie chce, gdzie się pokazuje jedynie marne polskie kluby piłkarskie co pokazują wyniki. Nie taka jest rola TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuję się zbytnio MTB ale po szybkim wygooglowaniu to są ME a do tego TVP chyba praw nie posiada. Mają tylko prawa tylko do imprez kolarskich w ramach MŚ, choć nie wiem może się mylę. Polsat polskich imprez za darmo też nie pozyskał, TVP musi z tego wszystkiego wybierać. Co do przywoływanego TWG - jest dość niszowe wydarzenie na skalę światową, Polsat od zawsze ma tą umiejętność sprawienia wrażenia w swoim odbiorcy że uczestniczy w czymś wyjątkowym, nawet jeśli tym nie jest. :) W następnych latach tej imprezy szybko w polskiej TV pewnie nie ujrzymy. Koszta wyprodukowania takiego wydarzenia też małe pewnie nie były, zresztą widać było ten rozmach w transmisjach Polsatu. ;) Zdecydowanie lepiej zostawić kasę i przeznaczać ją na Igrzyska Olimpijskie. Co do sportu niepełnosprawnych nie wypowiem się, nie wiem nawet czy był przekaz światowy z MŚ w lekkiej. Kluby piłkarskie może i wysokiego poziomu nie reprezentują, ale fascynuje to dużą rzeszę kibiców i to jest najważniejsze. Logicznym jest to, że lepiej pokazać coś co interesuje większość a nie tylko garstkę.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,MŚ MTB są we wrześniu w Australii:

W jego skład wchodzą imprezy mistrzostw świata w kolarstwie – szosowym, torowym, górskim, przełajowym i BMX w każdym roku obowiązywania kontraktu.
TVP uzyskała licencje także do: Pucharu Świata w kolarstwie torowym i przełajowym, a także do mistrzostw świata w maratonie MTB.

 

 

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co stawiasz tak dziwną tezę. MŚ MTB nie kolidowały z meczami piłkarskimi? Szkoda,że TVP mając prawa chowa je do szuflady, a jakby polska wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska zdobyła medal? Moim zdaniem publiczny nadawca powinien skupić się na promowaniu polskiego sportu, rodzimych rozgrywek. Kmita niestety ma bardzo dużo racji mówiąc,że Polsat dużo lepiej promuje polski sport, w tym także mniej popularne sporty. Oferta niby się poprawia,ale wolałbym aby nie szło to jedynie w stronę piłki. Sport niepełnosprawnych także w to się wpisuje. W ogóle TVP ma prawa do Igrzysk paraolimpijskich w 2018 i 2020 r.? Promowanie polskiego sportu niepełnosprawnych nie powinno ograniczać się jedynie do Igrzysk. Były MŚ w LA? Ile transmisji w TVP- 0. Takiej TVP nie chce, gdzie się pokazuje jedynie marne polskie kluby piłkarskie co pokazują wyniki. Nie taka jest rola TVP.

a Jacek Kurski jest kibicem jakiej dyscypliny? Piłki Nożnej. i wszystko jasne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie jest prywatną własnością J. Kurskiego. Z moimi pytaniami też nie do końca zrozumieliście. Wiadomo prawa ma kodowany podmiot, ale TVP, która przez lata pokazywała piłkę ręczną raz mogła się o te prawa bić,a dwa następnie dogadać się z Eleven i kupić na zasadzie sublicencji mecze polskich ekip w LM piłkarzy ręcznych zważając na to,że mamy tam czołowy zespół - absolutny top. Dla mnie paranoją jest,że mogę obejrzeć finał piłkarskiej LM i to na otwartej antenie,ale finału z udziałem polskiego klubu już nie. Mówię o braku determinacji w pozyskiwaniu innych praw niż piłkarskie

MMA też kiedyś w Polsce było absolutne niszowe. Akurat biorąc np. Rai to widzę,że oni transmitują tam rodzimą siatkówkę, koszykówkę, inne gry czy niższą ligę piłkarską. TVP sukcesywnie przez lata traciła prawa do poszczególnych lig sportowych - siatkówki, koszykówki, żużla itd. Nie da się robić TV bez pieniędzy, ale jednak mają je na pozyskiwanie piłki nożnej, czyli najdroższych praw. Zamiast tego nikt mi nie mówi,że nie mogli się postarać o kupienie jakiś polskich rozgrywek, chociażby przedłużyć prawa do Nice Polskiej Ligi żużlowej? Może lepiej zamiast bić się o ochłapy z Bundesligi czy LM(słyszymy,że TVP się będzie starać się o sublicencję- tu się da, w przypadku ręcznej czy innych rozgrywek jak widać nie)  zainwestować w inny sport- opakować go i zrobić swój produkt jak np. Polsat z MMA i KSW? 

P.S. Skoro na yt można znaleźć transmisje z MŚ juniorów niepełnosprawnych w LA zdaje się to jestem przekonany,że Londyńskie MŚ niepełnosprawnych i to rozgrywanych w kraju, w których sport niepełnosprawnych jest bardzo popularny także były realizowane. 

 

Kunkore i większość z tych praw leży w szufladzie, PŚ w kolarstwie torowym w ogóle nie pokazywany pomimo ogromnych sukcesów naszych reprezentantów. Co do tych mistrzostw to zmyliła mnie TVP podając nieprawdziwą informację w swoim serwisie sportowym. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...