Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Mati06 napisał:

A to nie podpisywali bodajże dwa sezony temu umowy gwarantującej pokazywanie na antenach TVP skoków narciarskich przez kilka najbliższych lat do 2028 roku? Tylko nie pamiętam gdzie to było czy w Zakopanem czy w Planicy. Był obecny dyrektor TVP Sport oraz prezes Tajner? 

Jak coś to proszę mnie poprawić. 🙂

 

Dotyczy to wyłącznie konkursów rozgrywanych w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, domino236 napisał:

Nie mówicie, że nie wiadomo, czy i kto w Polsce pokaże sezon 21/22?

IO 2022- Eurosport
polskie konkursy- TVP (bo jest producentem) + ten kto wygra przetarg (Infront sprzedaje na świat)
austriackie konkursy i MŚwL- TVP (od EBU)
Reszta jest sprzedawana razem z innymi zimowymi od Infrontu, Viaplay, Eurosport i TVP są zainteresowani.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wislok napisał:

Prawa austriackie chyba nie są osobno, bo Eurosport je pokazywal, a nie należy do EBU. 

Eurosport kupił je jeszcze w 2015, kiedy Infront miał prawa, ale obecnie ma je EBU, więc trafią do TVP.

5 minut temu, domino236 napisał:

Dzięki.

 

Ciekawi mnie, jak Viaplay pokaże, opakuje, itp konkursy, jakby je dostali? Skąd wezmę komentatorów, tak na szybko? Wypożyczą z Eurosportu/TVP? Ale i tak wydaje mi sie, że Eurosport i TVP wykupią najbliższy sezon.

Wilkowicz to fan skoków, więc on już ogarnie ekipę, ale szczerze ciężko może być Eurosportowi samemu przebić Viaplay, chyba że Viaplay oleje paczkę, bo ich najbardziej interesują skoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, proton360 napisał:

Eurosport kupił je jeszcze w 2015, kiedy Infront miał prawa, ale obecnie ma je EBU, więc trafią do TVP.

Wilkowicz to fan skoków, więc on już ogarnie ekipę, ale szczerze ciężko może być Eurosportowi samemu przebić Viaplay, chyba że Viaplay oleje paczkę, bo ich najbardziej interesują skoki.

 

To, że Wilkowicz to spec od skoków, to ja wiem. Ale trudno będzie znaleźć dobry głos/charyzme (wiem, że to skoki, ale jednak to troche ważne jest) do komentowania skoków, tak jak ma np. Eurosport. A to jest ważne, przynajmniej tak mi sie wydaje. Co do studia, to znajdzie, ekipe, co to do tego nie mam wątpliwości.

Edytowane przez domino236
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marrak napisał:

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzicie że prawa od EBU do skoków dostanie TVP, ostatnio prawa od EBU do kolarstwa dostał Eurosport, prawa do IO też Eurosport ma od EBU.

Jak niby prawa do IO od EBU ma Eurosport?! Discovery kupiło w 2015 bezpośrednio od MKOl!, a dyrektor ówczesny Szaranowicz mówił wówczas, że gdyby EBU kupiło to by miało TVP. Do 2012 IO było również w Eurosporcie od EBU, bo byli własnością TF1. Poza tym prawa do Rasnova miało EBU i nie było tego w Eurosporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, domino236 napisał:

 

To, że Wilkowicz to spec od skoków, to ja wiem. Ale trudno będzie znaleźć dobry głos/charyzme (wiem, że to skoki, ale jednak to troche ważne jest) do komentowania skoków, tak jak ma np. Eurosport. A to jest ważne, przynajmniej tak mi sie wydaje. Co do studia, to znajdzie, ekipe, co to do tego nie mam wątpliwości.

Będą prawa to znajdzie ludzi/ weźmie od konkurencji. Przypominam, że skoki muszą być w ogólnodostępnej TV , więc jak Viaplay to musi się dogadać z jakimś nadawcą w telewizji naziemnej. Jakby Discovery i Eurosport to teoretycznie mogą pokazywać w którymś z naziemnych kanałów swojej grupy. To jest biznes, zobaczymy co się bardziej komu opłaci. Choć nie ukrywajmy ostatnie zamieszanie raczej nie sprzyja negocjacjom pomiędzy Discovery,a TVP dotyczących chociażby Igrzysk Olimpijskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, proton360 napisał:

Jak niby prawa do IO od EBU ma Eurosport?! Discovery kupiło w 2015 bezpośrednio od MKOl!, a dyrektor ówczesny Szaranowicz mówił wówczas, że gdyby EBU kupiło to by miało TVP. Do 2012 IO było również w Eurosporcie od EBU, bo byli własnością TF1. Poza tym prawa do Rasnova miało EBU i nie było tego w Eurosporcie.

Dobra, sorry prostuję, EBU walczyło z Discovery o te prawa, a IOC je sprzedawał. Tak czy inaczej wg mnie EBU nie będzie faworyzować TVP jeśli chodzi o dużą kasę, kto da więcej to dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wislok napisał:

Przypominam, że skoki muszą być w ogólnodostępnej TV , więc jak Viaplay to musi się dogadać z jakimś nadawcą w telewizji naziemnej.

Nie musi się dogadać. Musi podjąć negocjacje jeśli zakupieniem sublicencji będzie zainteresowany otwarty nadawca, ale nie musi sprzedać sublicencji bez względu na oferowane warunki finansowe.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/radiofonia-i-telewizja-16795082/art-20-b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli dany nadawca wykaże, że żaden nadawca programu spełniającego wymogi określone w ust. 1 pkt 1 nie wyraził gotowości zawarcia umowy umożliwiającej nadanie transmisji zgodnie z ust. 1 pkt 2.

Czyli Viaplay musiałby wykazać,że żaden nadawca nie był zainteresowany zakupem praw do skoków narciarskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...