Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, strzala napisał:

Pierwsza ścieżka jest w formacie AC3+ 2.0, a druga AC3+ 5.1 . Pozostałe cztery są w formacie AC4(Atmos). Np. mój dekoder AX51 wykrywa tylko pierwsze dwie. Telewizor Philips z 2019r. wykrywa wszystkie.

A czy tuner PC+ 4k jest przystosowany  do pokazywania atmos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii mecz Walia - Szwajcaria to pokaz jak 4K nie powinno wyglądać. Kolory wyprane. Nie o take HDR walczymy. Ujęcia z murawy to już w ogóle parodia. Patrzyłem na obu swoich TV - LCD 58EX780 oraz OLED 55HZ1500. Na obu obraz nie robił kompletnie wrażenia. Oby w kolejnych meczach było lepiej.

Aha. Źródło to DVB-T2.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii mecz Walia - Szwajcaria to pokaz jak 4K nie powinno wyglądać. Kolory wyprane. Nie o take HDR walczymy. Ujęcia z murawy to już w ogóle parodia. Patrzyłem na obu swoich TV - LCD 58EX780 oraz OLED 55HZ1500. Na obu obraz nie robił kompletnie wrażenia. Oby w kolejnych meczach było lepiej.

Aha. Źródło to DVB-T2.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka



Możesz mi oddać któryś z nich i u mnie będzie extra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz HDR z reguły jest jaśniejszy i ma żywsze kolory. Nie zawsze bo nie chodzi o to by obraz przekłamywać, ale śmiem wątpić by na stadionie było tak ciemno jak na moim telewizorze :D Z definicji HDR ma dawać obraz w zakresie luminacji widzianego przez człowieka, czyli obraz dobrze widziany w zakresie najjaśniejszego punktu oraz najciemniejszego punktu. Więc teoretycznie dobrze nasłoneczniona murawa stadionu nie powinna być zbytnio problemem i powinniśmy ją całą dobrze widzieć. Jak było to widzieliśmy ;) Mnie to nawet nie boli. Boli mnie tylko ta ciemnica. Nie problem sztucznie podbić sobie jasność w telewizorze. Ale nie tak to powinno wyglądać. Wystarczy sobie odpalić pierwszy lepszy filmik na YouTube albo Netflix, żeby zobaczyć jak prawidłowo ma działać HDR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...