Skocz do zawartości

Testy kanałów BBC


nowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oferta programowa okrojona;W najbliższy weekend koncerny BBC wprowadzają na polski rynek nowe kanały telewizyjne.

MAT. PRASOW W niedzielę BBC uruchomi w Polsce cztery kanały: rozrywkowe BBC Entertainment i BBC Lifestyle, a także dokumentalny BBC Knowledge i skierowany do dzieci CBeebies. Stacje dostępne będą w ofercie Cyfrowego Polsatu, a niebawem także w sieciach kablowych. Jednocześnie z polskiego rynku zniknie kanał BBC Prime.

 

BBC Entertainemnt emitować będzie brytyjskie komedie, fabuły i programy rozrywkowe. W ofercie stacji pojawią się m.in. takie seriale jak: "Żony piłkarzy" (o losach grupy piłkarzy oraz ich partnerek) czy "Historie wielkich gwiazd" (satyryczne spojrzenie na plotki o gwiazdach).

 

W ramówce drugiego rozrywkowego kanału BBC - BBC Lifestyle - oglądać będzie można m.in. "Ku jak kucharz" (przewodnik po wszystkim, co wiąże się z gotowaniem) i "Kuchenne koszmary" (o po[beep]adających restauracjach, których właścicielom chce pomóc Gordon Ramsay).

 

BBC Knowledge nadawać będzie filmy dokumentalne. Na antenie kanału pokazywane będą m.in. takie produkcje jak: "Tajemniczy milioner" (serial śledzi poczynania bogaczy) i "Ross Kemp i gangi" (Ross’ Kemp podróżuje po świecie i stara się dotrzeć do najstraszniejszych gangów świata).

 

Ramówka CBeebies, stacji skierowanej do przedszkolaków, tworzona jest tak, aby dzieci uczyły się poprzez rozrywkę i zabawę. Kanał emitować będzie m.in. "Supercyferki" (opowiada o losach cyferek – superbohaterów, którzy podróżują po świecie i rozwiązują problemy) oraz "Świat Todda" (pokazuje sprawy, z jakimi muszą sobie radzić najmłodsi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem BBC Prime jednak pozostanie w Cyfra+. Chociażby dlatego, że on nie zostaje zdjęty z rynku europejskiego. Będzie nadal produkowany dla pozostałych odbiorców w Niemczech, Francji, Włoch i pozostałych platform cyfrowych w Europie. Zanim BBC Entertainment wejdzie na pozostałe rynki europejskie, minie trochę czasu. A do tego czasu BBC Prime będzie nadal nadawane.

Nie wydaje mi się, żeby BBC Entertainment nadawało docelowo we wszystkich jezykach krajów w Europie. Nawet nadawanie tego pakietu w Cyfrowym Polsacie nie wydaje mi się żeby ograniczało się do polskiej wersji. Jestem skłonny załozyć, że będą nadawać w wersji angielskiej, a polska wersja będzie nie na wszystkich pozycjach programowych, napewno będzie dostępna ścieżka dźwiękowa oryginalna angielska. Może, będą też dostępne z poziomu decodera napisy angielskie, jak pamiętam BBC Prime oryginalnie na swoim transponderze oferuje napisy angielskie. To byłoby świętną okazją do nauki języka, a nie nadawanie dobrych kanałów BBC z polskim dubbingiem, czy lektorem.

Nie wiem czy zauważyliście, obecnie znowu nie ma napisów po polsku na BBC Prime w Cyfra+ a to mi nawet bardziej odpowiada, bo do tej pory napisy mi przeszkadzały.

Ja podejrzewam, że do czasu zakończenia wyłączności na BBC Entertainment w Cyfrowym Polsacie, Cyfra+ bedzie nadawać BBC Prime a później i u niej będzie ten pakiet kanałów BBC. Sądze, że najpóźniej za rok. Przecież to nie są kanały premium, kwestią czasu jest dołączenie ich do oferty Cyfry+.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kojarzy, że jakoś do stycznia ma nadawać w Polsce BBC Prime, a jeżeli chodzi o lektora, czy dubbing na nowych kanałach BBC, to dzisiaj wyczytałem w nowym wydaniu To&Owo, że mają być całkowicie po polsku chyba do połowy stycznia 2008r., to z tego wynika, że nie wszystko na kanałach BBC chyba będzie po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak CP upchnie te BBC na liście kanałów :roll: w okolicach TVN Style i Zone Club żadnego wolnego numeru dla BBC Lifestyle :wink: dla BBC Knowledge znalazłoby się miejsce przed Discovery nr 51 albo ewentualnie między Travel CH. a Zone Reality nr 57, BBC Entertainment przed E! nr 34, natomiast BBC CBabies musieliby dodać przed CN nr 37 (w co wątpię :wink:) :roll: moim zdaniem nie obejdzie się bez przesunięć w układzie kanałów (przynajmniej korygujących układ tak, aby dodać BBC Lifestyle i CBabies tam gdzie jest ich miejsce w tym szeregu kanałów CP :lol:) :D:wink: no i przy okazji ten PS HD też mogliby wcisnąć wkońcu za PS i PS Extra :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak CP upchnie te BBC na liście kanałów :roll: w okolicach TVN Style i Zone Club żadnego wolnego numeru dla BBC Lifestyle :wink: dla BBC Knowledge znalazłoby się miejsce przed Discovery nr 51 albo ewentualnie między Travel CH. a Zone Reality nr 57, BBC Entertainment przed E! nr 34, natomiast BBC CBabies musieliby dodać przed CN nr 37 (w co wątpię :wink:) :roll: moim zdaniem nie obejdzie się bez przesunięć w układzie kanałów (przynajmniej korygujących układ tak, aby dodać BBC Lifestyle i CBabies tam gdzie jest ich miejsce w tym szeregu kanałów CP :lol:) :D:wink: no i przy okazji ten PS HD też mogliby wcisnąć wkońcu za PS i PS Extra :idea:

 

Podobno ma być reorganizacja kanałów :roll: Ale ja mam swoje typy takie:

 

31. Kino Polska - filmowy

34. BBC Entertainment

35. E! - rozrywkowy

37. BBC CBeebies

38. Cartoon Network/TCM - dla dzieci/filmowy

...

49. TVP Polonia - ogólny

51. BBC Knowledge

52. Discovery - dokumentalny

...

59. TVN Turbo - motoryzacyjny

60. BBC Lifestyle

61. Wedding TV - tematyka ślubna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą zrobić mały re-upload listy kanałów bo teraz po mału robi się straszny syfff... Np: Polsat Sport HD, dla czego jest na 5 pozycji a nie np: 11 po Polsacie Sport?? Jak by mieli włączyć HBO MAXPAk to też nie wiadomo gdzie bo nie ma miejsca np chyba że przez obecnym E ale raczej kanały Pemium powinny być przed Cinemaxami:P

Więc zmiana listy jest mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...