Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że dyskutując o tym czy TV TRWAM powinna dostać miejsce w DVB-t zapominamy o bardzo ważnej kwestii. Widzami tej telewizji w głównej mierze są osoby starsze, mieszkańcy wsi i małych miast. A to właśnie do tych osób najtrudniej dotrzeć z informacją o telewizji cyfrowej i o konieczności zakupu tunera STB lub telewizora z MPEG4. Jeżeli TV TRWAM dostałaby by miejsce na muxie to na pewno wszyscy widzowie zakupili by potrzebny sprzęt do odbioru telewizji cyfrowej.

Więc reasumując, jeżeli KRRiT dałaby im miejsce w DVB-t to skorzystała by na tym najbardziej i oszczędziła miliony wydane na informowanie o naziemnej telewizji cyfrowej. Reklamy, które pojawiają się w telewizji i tak nic nie dają, są nie ciekawe i ciężko się z nich czegoś dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to było kiedyś poruszane. Sprzedaż odbiorników ruszyłaby z kopyta, już Rydzyk by o to zadbał. Sami ludzie by już teraz kupowali odbiorniki (bo Trwam nie ma w analogu) a nie czekali na "pomoc" państwa, kosztowną, a wg mnie niepotrzebną. Byłby to swego rodzaju motor napędowy NTC, oczywiście w ograniczonym zakresie.

Ale cóż, polityka ważniejsza niż wszystko inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wydaje mi się, że dyskutując o tym czy TV TRWAM powinna dostać miejsce w DVB-t zapominamy o bardzo ważnej kwestii. Widzami tej telewizji w głównej mierze są osoby starsze, mieszkańcy wsi i małych miast. A to właśnie do tych osób najtrudniej dotrzeć z informacją o telewizji cyfrowej i o konieczności zakupu tunera STB lub telewizora z MPEG4.

Tak składa się ,że zaliczam się do jednej z grup, które wymieniłeś i jakoś do mnie dotarła informacja o telewizji cyfrowej. Inni, moi pobratymcy, także wiedzą o telewizji cyfrowej, a większość z nich, niestety, nie jest widzami TV Trwam. Poza tym były prowadzone badania, oczywiście kłamliwe :P, które pokazują, że ponad 80% polskiego społeczeństwa wie o cyfryzacji, a były przeprowadzone już jakiś czas temu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A na jakiej podstawie tak sądzisz? Możesz przedstawić źródło, które potwierdzi Twoją tezę? Bo ja 80% nie wziąłem z kosmosu tylko z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A widzisz drogi kolego @wislok. Jesteś w błędzie, gdyż ponad 74% polskiego społeczeństwa wie, co należy zrobić, aby odbierać Naziemną Telewizję Cyfrową. Oczywiście, nie został o to zapytanie każdy Polak, a zostały przeprowadzone badania na określonej próbie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Wiking, na co Ty chcesz dowodów, na to że grupa wiekowa 50+ ma więcej pieniędzy, niż ludzie młodsi?

 

A może na to, że dla producentów bardziej interesujący są ludzie, którzy mają pieniądze i mogą je wydać, niż ci, którzy o dobrobycie mogą sobie jedynie pomarzyć? :)

 

Innymi słowy, chciałbyś dowodów na to, że w dzień jest jasno, a w nocy ciemno, co może raczej rodzic wesołość, bo jest kompletnie bez sensu.

 

A co do tak zwanych badań opinii publicznej, czy tam telemetrii, to nagina się je tak, jak to komuś wygodniej i nigdy nie były one wiarygodne, chyba że są przeprowadzane na dużej, reprezentatywnej dla całego społeczeństwa grupie badanych, ankietowanych wprost, a nie poprzez nieistniejące urządzenia telemetryczne.

 

I nic nie pomoże tu zaklinanie rzeczywistości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego, powtórzę, że jak na razie to Ty domagasz się dowodów pomimo tego, że sam ich nie przedstawiasz. Jeżeli chodzi o starsze osoby to jak na razie słyszę, że będąc na rencie czy emeryturze nie stać ich na wykup leków, opłacenie rachunków, itd., itp.

I chyba nie chcesz mi wmówić, że przeciętny widz TV Trwam to 55 latek, który ma na koncie miliony złotych, a od podcierania tyłka ma ludzi na trzy zmiany? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ależ tak, proszę Cię o dowody, ponieważ prawisz takie herezje, że jedynie przedstawienie jakichś twardych dowodów na ich poparcie mogłoby coś zmienić w obrazie rzeczywistości, którą uparcie usiłujesz zaklinać. :)

 

Natomiast to co ja mówię jest oczywiste i nie wymaga udowadniania.

 

Grupa wiekowa 50+ jest po prostu bardziej majętna od ludzi młodszych i są to niekoniecznie krezusi, choć są i tacy, ale ludzie, którzy przez lata uzbierali na swoją stabilną finansową sytuację.

 

Jak sądzisz więc, kto jest, biorąc na logikę, grupą bardziej interesującą dla producentów, ci co mają pieniądze, czy tak zwani gołopupcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli wmawiasz sobie, że masz rację to faktycznie to co mówisz musi być dla ciebie oczywistym i nie musisz tego udowadniać. ;)

A co do logiki to nie ja stwierdziłem, że dla reklamodawców target 50+ jest mniej atrakcyjny niż 50- tylko sami reklamodawcy, więc niby dlaczego mam wmawiać sobie, że reklamodawcy nie mają racji? Nie jestem specem od sprzedaży reklam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 proc. społeczeństwa może i wie o cyfryzacji z tym, że większość społeczeństwa to analfabeci funkcjonalni, co pokazały inne badania... I co z tej ich "wiedzy" ma wyniknąć?

Kiedyś kupowali radio 88-108 bo nazywało się to radio maryja (sam widziałem na straganach takie nazwy radioodbiorników). Tak samo byłoby z odbiornikami NTC. Nazwaliby je odbiornikami TV Trwam i interes by się kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze na chwilę wrócę do reklam, gdyż zacząłem przeglądać cenniki reklam i okazuje się, że emisja reklam w TV Trwam jest bardzo droga. Porównałem ceny reklam w TV Trwam z cenami reklam w TV Puls i okazuje się, że 30 sekundowy spot w godzinach od 8:00 do 12:59 (od poniedziałku do piątku) na antenie TV Trwam kosztuje 600 zł, natomiast na antenie TV Puls w podobnym przedziale czasowym (od poniedziałku do piątku) cena za emisję reklam waha się od 250 do 800 zł (przeważające ceny od 250 do 400 zł). W przypadku jednej jak i drugiej stacji ceny nie zawierają podatku VAT.

Być może w cenniku tkwi przyczyna "dyskryminacji" TV Trwam poza strukturą widowni? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Wiking, zmiana avatara na bardziej przyjazny jednak nic Ci nie pomogła. Gdzie widzisz tą wielką przepaść między 600 zł a 250-800zł? Poza tym rano w dni robocze Trwam może mieć akurat większą widownię, no bo sam mówiłeś, babcie, emeryci itd. Gdzie tu sensacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

FLV nigdy nie była tania.

 

Bo to i zestawy satelitarne miały jakieś nadmuchane ceny i ich wydawnictwa są wyceniane w stosunku do innych (katolickich), o wiele za wysoko, więc nie będę też oceniał ich apetytów w wypadku potencjalnych reklamodawców.

 

Rzucę tylko garść faktów, a właściwie cenników, a kto zainteresowany, to niech sobie w nich podłubie i wyciągnie stosowne wnioski.

 

http://www.tv-trwam.pl/reklama/cennik.xlsx (TV TRWAM)

http://tvpuls.pl/reklama (niestety nie znalazłem cennika) (PULS)

http://telewizja.tvn.pl/grupatvn/advertising (cały zestaw cenników) (TVN)

http://brtvp.pl/pobierz_cennik/3 (TVP)

http://owip.redefine.pl/media/BAhbBlsHO ... c_2012.xls (POLSAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
http://tvpuls.pl/reklama (niestety nie znalazłem cennika) (PULS)

http://telewizja.tvn.pl/grupatvn/advertising (cały zestaw cenników) (TVN)

Cennik dla TV Puls dostępny jest pod tym samym linkiem co dla TVNów. :) Ale na wszelki wypadek podaję bezpośredni link:

http://gfx.tvn.pl/downloadsFile/00/80/80/cennik_puls_08.2012.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncesja na nadawanie satelitarne TV Trwam została przedłużona do roku 2023r., więc wbrew przypuszczeniom @Niosącego światło stacja nie przsestanie nadawać w 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oby było tak, jak mówisz.

 

@wisłok, bardzo Cie proszę o zamieszczanie linków do tak ważnych informacji, bo np. ja, nadal nie wyszukałem w tej sprawie nic wiążącego (inna sprawa, że się wcale o to nie starałem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja chcę w multipleksie Orange Sport i co z tego? :P

I to pokazuje, że jeżeli w papierach jest wszystko w porządku to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie jest, aż taka zła, jak ją niektórzy pragną pisać. :)

Jeden z wielu etapów niszczenia TV Trwam nie powiódł się. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...