Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się,że Karol przyznałeś to,że takowe są realia i jest to pole do interpretacji i nie zawsze wygrywa ten lepiej przygotowany. Oczywiście to nie temat,ale dlaczego wygrał Solorz,tego też można się domyślać. Można to zaakceptować,ja jakoś nie potrafię sie z tym pogodzić,dla mnie zawsze powinien wygrywać najlepszy, taka sportowa zasada,a ja czuję się kibicem(sportowcem nie dane było mi zostać) i osobą wyznawającym piękne idee Coubertina.

Wiking pewnie by tak było jak piszesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
nie zawsze wygrywa ten lepiej przygotowany

Do tych najlepiej przygotowanych na pewno nie zaliczała się Fundacja Lux Veritatis.

 

Oczywiście to nie temat,ale dlaczego wygrał Solorz,tego też można się domyślać.

A co Solorz-Żak wygrał?

 

Można to zaakceptować,ja jakoś nie potrafię sie z tym pogodzić,dla mnie zawsze powinien wygrywać najlepszy, taka sportowa zasada

Wygrali lepsi, a Fundacja Lux Veritatis nie może pogodzić się z tym i wyszukuje, co chwilę różne haki na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, co kojarzy mi się z sytuacją polityczną u naszych wschodnich sąsiadów. :)

 

Wiking pewnie by tak było jak piszesz:)

Dziękuję, że przyznajesz mi rację. Dobrze wiedzieć jacy naprawdę są zwolennicy TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To ma to wiele wspólnego z tematem TV Trwam. :) Ale jeżeli już przy tym jesteśmy to należy zaznaczyć, że pan Jacek, forumowy przedstawiciel ATM, chwalił się, że to on stoi za zniszczeniem Polonii 1. Pan Jacek, który obecnie serwuje nam wspaniały kanał, który jest dla nas zbawieniem, a nazywa się ATM Rozrywka TV. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dyskusja jest jałowa, gdy nawet hasła rewolucji francuskiej, nie są dla jej uczestników zrozumiałe. :)

 

A chcę przypomnieć, że to właśnie one hasła zrodziły liberalizm i wszelako pojętą lewicowość.

 

Fakt faktem, że pierwotny liberalizm, który był ideą utopijną, ale mającą znamiona dla niektórych piękna, ma się tak, do obecnie panującego neoliberalizmu, jak pięść do nosa, bo ten nowy kierunek pozostawia za sobą jedynie zgliszcza, jak niegdyś tatarskie ordy, ale to zupełnie osobna sprawa.

 

Kolesiostwo, to nic nowego dla kacyków tego systemu, więc cóż się dziwić, że taki, czy inny, w sposób niezrozumiały dla większości, pozyskuje dobra, których nie powinien był pozyskać?

 

Chory system, to i chore decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dworak nie jest przewodniczącym KRRiT na tyle długo, byś mógł oceniać w jaki sposób "rozdaje" koncesje telewizyjne. Zacznijmy od tego, że KRRiT jako kluczowy dla nadawców organ zawsze musi wykazać się stronniczością, bo nie tylko takie jest prawo ale także polskie realia. W pierwszym procesie koncesyjnym, gdy doszło do walki pomiędzy Solorzem a Grauso KRRiT postawiła na małą telewizję bez gwarantowanej przyszłości wyrzucając z eteru przygotowaną merytorycznie i technicznie sieć Polonii 1, przez co załatwiła tysiącom jej pracowników zwolnienie z pracy. Czy to nie było zamierzone działanie? Uwierzono w dilera samochodów mającego małe studio w Holandii a nie w prężnie działającą strukturę, która biła na łeb TVP.

 

Wspomniałem o tym dlatego, że ustawodawca nigdy nie przewidział dokładnych kryteriów koncesjonowania, bo ostatecznie nie da się ich doprecyzować, dlatego dano też duże pole do popisu Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Człowiek a nie prawo chyba najlepiej oceni, który z nadawców najlepiej będzie pasował do DVB-T. I obojętnie jaka decyzja KRRiT podczas wyboru nadawcy zostałaby podjęta - zarówno tak i nie byłoby okazaniem stronniczości ze strony tegoż organu i kogoś by skrzywdziło. Mimo to w moim przekonaniu decyzję KRRiT należy uszanować, bo niewiele brakuje żeby Rydzyk złożył odwołanie do samego Boga.

 

EDIT: W sumie to już się do niego odwołuje: http://media2.pl/media/93870-Wyprosza-m ... wideo.html

 

No to jeśli Polsatowi się udało, to czemu nie TV Trwam? FLV wszakże nie ma tylko małego studia w Holandii, a TV Trwam może nadawać reklamy, a gdyby nadawali w NTc, to zainteresowanie reklamodawców byłoby większe, niż dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
a TV Trwam może nadawać reklamy, a gdyby nadawali w NTc, to zainteresowanie reklamodawców byłoby większe, niż dotychczas.

Problemem TV Trwam, jeśli chodzi o reklamy, nie tyle jest zasięg, bo zawsze mogą przenieść się na HotBird (dlaczego do tej pory tego nie zrobili?), a widownia tego kanału czyli w większości są to ciągle osoby powyżej 50 roku życia, a więc niedocelowy target dla reklamodawców.

Za przykład może posłużyć serial Plebania, który pomimo sporej oglądalności został zdjęty z anteny TVP 1, gdyż jego widownia była bardzo podobna do tej TV Trwam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I co z tego? W żaden sposób nie przekłada się to na strukturę widzów TV Trwam. Nadal w większości są to osoby powyżej 50 roku życia czyli grupa nieatrakcyjna dla reklamodawców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... widownia tego kanału czyli w większości są to ciągle osoby powyżej 50 roku życia, a więc niedocelowy target dla reklamodawców.

 

FLV nie ma reklamodawców z innych powodów, niż nie ten przedział wiekowy, w który oni celują, bo tak między nami mówiąc przedział z powyżej 50 roku życia jest tak samo, a nawet w pewnych fragmentach rynku bardziej podatny, niż młodszy przedział wiekowy.

 

Weź wszystkie reklamy leków, past protezowych, czy innych urządzeń do masażu.

 

FLV jest zwyczajnie przez reklamodawców bojkotowana i nie ma co do tego krzty wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mówiłem o najatrakcyjniejszej grupie, tylko o najbardziej podatnej i warto rozróżniać słowa, bo mają znacznie dość istotne.

 

Zresztą, skoro nie chcesz kierować się w rozmowie rozsądkiem, to chociaż weź pod uwagę statystykę, gdzie możesz sam policzyć ile fizycznie reklam jest kierowanych do osób z przedziału powyżej 50 roku życia, a jest tego wcale niemało.

 

Jakoś dziwnie żadna z tych reklam nie trafia do RM, ani TV TRWAM, może wyjaśnisz mi dlaczego, skoro Ty nie dopatrujesz się tu bojkotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
FLV jest zwyczajnie przez reklamodawców bojkotowana i nie ma co do tego krzty wątpliwości.

To po co im miejsce na cyfrowym multipleksie skoro i tak są bojkotowani przez reklamodawców? Do tej pory jednym z argumentów (choć niechętnie poruszanym, żeby nie było, że są nadawcą komercyjnym) była chęć przyciągnięcia reklamodawców o czym powyżej wspominał kolega @pavl6.

 

Nie mówiłem o najatrakcyjniejszej grupie, tylko o najbardziej podatnej i warto rozróżniać słowa, bo mają znacznie dość istotne.

Ale jest tak, jako mówi kolega @Pawop czyli dla reklamodawców jest atrakcyjna inna grupa czyli osoby poniżej 50 roku życia.

PS. W tym zdaniu, może nie świadomie, ale przyznałeś po części rację oponentom Ojca Tadeusz Rydzyka, którzy zarzucają mu między innymi wykorzystywanie tej podatności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ATM Rozrywka to śmieć to sprawa do dyskusji. Mało prawdopodobne by wystartowali w wakacje z ramówką. Dla mnie TV trwam to większy śmieć bo niby kanał religijny ale za dużo tam polityki. Myślę że koncesje na DVB-T TV Trwam i tak dostanie. Szerze mówiąc nie wiem po co TVP - MUX 1 do 2014 roku od września już bym im kazał się wynieść (co oni takiego nadają TVP Polonia dla polaków zagranica po co? TVP1, TVP2, TVP Info 2x, TVP Kultura, TVP Historia) i dac TV Trwam, Orange Sport i TVN Meteo ba jeszcze Tele 5 by weszła bo 8 kanałów powinno być a nawet według mnie 10 by spokojnie mogło być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcale nie jestem taki stary, wiem, że na Astrze nie wyłączą, ale w ramach pluralizmu w mediach stacja taka ja TV Trwam powinna być w DVB-T. Ponadto Mr.Rakieta, jak Ty będziesz w wieku starszym, to może będziesz jeszcze miał gorsze myślenie niż ci, którzy dziś już w takim wieku są! Przemyśl to sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ale w ramach pluralizmu w mediach stacja taka ja TV Trwam powinna być w DVB-T

Konkurs na pierwszym multipleks polegał na tym, że najpierw nadawca był oceniany pod kątem finansowym, a dopiero później oceniana była oferta kanału. Niestety Fundacja Lux Veritatis nie przeszła weryfikacji finansowej, więc nie było możliwości, aby ocenić ofertą TV Trwam. Można powiedzieć, że oferta Fundacji Lux Veritatis przepadła w przedbiegach. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w ramach pluralizmu w mediach stacja taka ja TV Trwam powinna być w DVB-T

Konkurs na pierwszym multipleks polegał na tym, że najpierw nadawca był oceniany pod kątem finansowym, a dopiero później oceniana była oferta kanału. Niestety Fundacja Lux Veritatis nie przeszła weryfikacji finansowej, więc nie było możliwości, aby ocenić ofertą TV Trwam. Można powiedzieć, że oferta Fundacji Lux Veritatis przepadła w przedbiegach. :(

 

A jakie były kryteria oceny finansowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A między innymi takie, że na prośbę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uzupełniamy dokumentację, a dokładniej mówiąc przedstawiamy pełną dokumentacje, a nie jedno zdanie, pożyczki od Redemptorystów. Trudno kogoś ocenić jeżeli nie przedstawia dokumentacji.

Nawet na jednej z komisji sejmowych była taka scena - na zarzuty Fundacji przewodniczący Dworak odpowiedział Ojcowi Tadeuszowi Rydzykowi, że nie przedstawili pełnej dokumentacji finansowej. Wiesz jaka była reakcja Ojca Tadeusz Rydzyka? Żadna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs na pierwszym multipleks polegał na tym, że najpierw nadawca był oceniany pod kątem finansowym, a dopiero później oceniana była oferta kanału. Niestety Fundacja Lux Veritatis nie przeszła weryfikacji finansowej, więc nie było możliwości, aby ocenić ofertą TV Trwam. Można powiedzieć, że oferta Fundacji Lux Veritatis przepadła w przedbiegach. :(

 

A skąd takie info że akurat tak było , bo ja nigdzie ,na żadnej stronie z końcówką .gov nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwam jest "bojkotowana" przez reklamodawców z tych samych powodów co Gazeta Polska i opozycyjne portale internetowe. Poza SKOKiem nikt się tam nie angażuje. Prawdziwą przyczyną jest zastraszanie (były opisane przykłady) i koniunkturalizm czyli płynięcie z prądem i niechęć narażania się władzy przez firmy. A ta niechęć nie jest bez przyczyny - oni najlepiej wiedzą jaki "przyjemny" klimat dla wolnego słowa jest obecnie. Wprost odór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą kluczową kwestią jest grupa docelowa stacji oraz ta, do której ona istotnie dociera. Myślę, że nie jest to zbyt atrakcyjny target dla reklamodawców. Prócz tego, że niewiele produktów można zaoferować osobom starszym, to w trzeba wziąć pod uwagę niechęć firm do identyfikowania się z marką TV Trwam ze względu na jej kontrowersyjność. Druga sprawa to zasięg oraz wymierzona oglądalność, która nie dość, że niska, to ciągle spada w dół. No i trzecia sprawa: tematyka - trudno się wypromować w telewizji religijnej. Kiedyś nie mogła sobie poradzić z tym TV Puls, dziś Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się tu zgodzić że grupa docelowa tej stacji nie jest atrakcyjna dla reklamodawców. Wczoraj przechodząc po kanałach było (o dziwo!) w tej nie atrakcyjnej stacji ogłoszenie płatne Orange z Panią Krystyną Loska. Więc jak widać Orange chcąc uchronić się przed spadkiem liczby abonentów gotowe było zamieścić płatną informację w tej nieatrakcyjnej stacji.

 

Czy niewiele produktów można zaoferować osobom starszym? Mam wątpliwości bo ile różnych preparatów medycznych można chociażby reklamować, np. pastylki, syropy itp. Zauważmy też różne firmy, które chodzą po różnych klubach dla seniorów by wcisnąć im swój produkt czy to patelnie czy "cudowne" materace czy jakieś kremy odmładzające. Więc jak widać ta grupa - może dość często naiwna ale jest atrakcyjna dla pewnej części reklamodawców.

 

Dlatego sądzę, że ta grupa wiekowa ma potencjał i dzisiaj nie jest odpowiednio wykorzystywana. Zauważmy że obecnie na świecie tworzy się stacje dla tej grupy docelowej - ludzi w średnim i starszym wieku.

 

Odnosząc się do oglądalności - zauważmy hipotetycznie, że jakby Trwam była dostępna naziemnie to oglądalność była by większa - nie mówię tu, że miałaby nie wiadomo jaką oglądalność ale powiedzmy tu szczerze, że swoich odbiorców by miała.

 

Co do tematyki stacji to jest to stacja społeczno-religijna tak więc są na nie tylko programy religijne ale jak można zauważyć występują w większości programy informacyjne, publicystyczne czy też magazyny reporterskie czy motoryzacyjne. Programy religijne nie stanowią w tej stacji dużej części. Tak więc nie porównujmy tu dawnego Pulsu czy też Telewizji Niepokalanów z dzisiejszą Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...