Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie chodzi o pismo, w którym jest odmowa koncesji. O ile dobrze pamiętam, to KRRiT pytała w pismach, a raczej dopytywała o finanse. Dlaczego KRRiT np. nie chce wpuścić NIKu, żeby sprawdził cały ten proces? Albo dlaczego nie chce pokazać jakie kryteria były w całym procesie i czy wszystkie podmioty domagające się o koncesje miały te same kryteria czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co w tym złego, że ZPR jest związane z lewicą? Ten spot to propaganda jak zwykle. Jeśli LV jest taka bogata, to czemu TV Trwam nadaje na "egzotycznym" dla Polaków satelicie, zatrudnia wolontariuszy i nie potrafi podnieść bitrate TV Trwam w przekazie satelitarnym? Przecież pieniądze powinny się tam wylewać zakonnikom z kieszeni. Poza tym styl w jakim przygotowano spot, jest w moim przekonaniu żałosny. Jak zwykle nagonka i najazdy po nazwisku. Poza tym w konkursie przegrały także firmy o dużo lepszych wynikach finansowych niż LV i jakoś nie robią z tego powodu cyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry klip. Jakoś przeciwnicy TV TRWAM w DVB-T jak Karol nie potrafią się odnieść do danych ekonomicznych ,które wskazują,że coś jest tu nie tak. A ciągle słyszymy,że wszględy finansowe stoją na przeszkodzie,to jak te dane mają się do tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie byłem zwolennikiem TV Trwam na MUXie pierwszym, lecz widząc to co oni wyprawiają, to mnie mocno dziwi.

Po pierwsze, od kiedy prowadzone były procesy koncesyjne, to powiedziane było o nowych kanałach na multiplexach. MUX1 tylko dla nowych nadawców (co prawda wyszło trochę ATM i Stavka).

Po drugie, jeśli Lux Veritatis byłaby firmą, koncesje dostałaby bez problemu. Jest fundacją - jej finanse są mocno nie trwałe, a w razie upadku nie ma od kogo egzekwować długów i innych...

Po trzecie: tu jakiś pierwszy lepszy link o sprawie pasuje: http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/rydzyk-potrzasku

Chce cokolwiek, porównując w wcześniej zamieszczonym przez @pavl6 filmiku jaki on nie jest bogaty (najpierw według innych mediów, potem porównanie) - to po co powyższe apele!

Po czwarte: Chce mieć zasięg - niech idzie na Hot Birda.

 

Myślę, że przerobie lekko mój post pod kierunkiem, i wyślę do RM i Trwam. Ze swoimi danymi.

Jak są "bojownikami o wolność i demokrację", to na pewno odpowiedzą, jeśli nie - to będzie tylko o nich świadczyć.

Poproszę, to może na antenie wyemitują :]

 

Po za tym, to nie jest miejsce na taki OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry klip. Jakoś przeciwnicy TV TRWAM w DVB-T jak Karol nie potrafią się odnieść do danych ekonomicznych ,które wskazują,że coś jest tu nie tak. A ciągle słyszymy,że wszględy finansowe stoją na przeszkodzie,to jak te dane mają się do tego??

To są dane za rok 2010, gdy kanały jeszcze nie nadawały, a spółki typu Lemon Records czy Eska TV były jeszcze dość świeże. Tylko popatrzmy na to kto stoi za tymi nadawcami i wtedy będziemy mogli porozmawiać o kondycji finansowej spółek:

 

http://www.securities.com/Public/compan ... 09795.html - wyniki ZPR za 2010 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6, tyle że Warszawska Prowincja Redemptorystów nie ma fizycznie nic wspólnego z FLV, poza tym, że na czele FLV stoją dwaj redemptoryści, ale nie, jako reprezentanci zakonu, tylko jako osoby prywatne i że WPR pożyczyła FLV pieniądze.

 

FLV, to prywatne dzieło o.T.Rydzyka i o.J.Króla, więc nie przesłaniajmy rzeczywistości zakonem, bo to zwyczajnie nieprzyzwoite.

 

Zresztą, atmosfera wokół FLV zrobiła się tak gorąca, że za chwilę niewiele osób, którzy coś w Polsce znaczą, będzie chciało być z nią kojarzonych.

 

Mam takie wrażenie, że o.T.Rydzykowi nie uda się mimo wysiłków, pokonać oporu niechętnej mu materii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie może i prywatne, ale zarówno Komisja Episkopatu Polski, jak i Warszawska Prowincja Redemptorystów bronią tego dzieła jak wszystko, co katolickie. Według prawa państwowego może i WPR nie ma nic wspólnego z FLV, ale każdy szeregowy zakonnik, czy to o. Rydzyk, czy to o. Król, czy to o. Andrukiewicz musi być podporządkowany decyzjom WPR, a WPR decyzjom jeszcze wyższego szczebla, itd.

 

Co do oporu materii - jak nie teraz, to po wyborach. Tyle, że wtedy być może trzeba będzie kogoś wyrzucić z NTC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavl6 nikogo nie wyrzucą z multipleksu.Obejrzyj sobie pierwszą dyskusję o TV Trwam i tam był gościem Marek Chojnowski(podajże) ze stowarzyszenia "Wolności Słowa",któremu sąd prawomocnym wyrokiem przyznał rację,że powinien otrzymać koncesję na nadawanie naziemne. Ale co z tego?? Częstotliwości były już zajęte,więc wyrok w zasadzie martwy.

Karol mówisz,że za tymi podmiotami stoją poważne spółki. Przypominam,że za TTV w momencie starania się o koncesję nie stała Grupa ITI. Zresztą ja uważam,że to jest wszystko biznes,przecież ITI czy Solorz też nie byli tym kim są teraz i nie byli by gdyby nie to,że dostali koncesję na nadawanie naziemne. Teraz mamy podobny proces,choć tutaj mogę się zgodzić,że jego znaczenie jest inne niż wtedy bo się zmieniła sytuacja rynkowa. Ale mimo wszystko istotne, o czym świadczy jak zależy głównym graczom na tym aby tam być, Solorz ma 5 kanałów ,a ITI -3.Swoje zastrzeżenia co do przejrzystości procesu koncesyjnego w ramach DVB-T zgłosiła między innymi Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Powiem,że trudno mi ją uznawać za organizację partyjną.

Tymczasem TV Trwam przedstawiła kolejny spot :

Spot nie jest do końca prawdziwy,szkoda. Niestety mam wrażenie,że więcej argumentów demagogicznych niż merytorycznych,a i sama TV TRWAM nie jest do końca przejrzysta,o czym świadczą kłopoty z znalezieniem chociażby statutu FLV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy piątek początek batalii sądowej to chyba jedyny sposób na wyjaśnienie tej całej sytuacji ,z drugiej strony zobaczcie jaką ramówkę ma Trwam a jaką ATM Rozrywka,można nie lubić tej Telewizji Trwam, ale programowo są o niebo lepsi.Gdyby Ojciec Dyrektor "walił głupa" w taki sposób jak ATM Rozrywka z planszami testowymi i kolejnymi deklaracjami o rozpoczęciu właściwej emisji to już by dawno Trwam stracił koncesję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przechodzą sami siebie. Demonstracje, podpisy, uchwały, apele nazywają "niedopuszczalnymi naciskami na konstytucyjne organa". Holland, Kora, Mleczko. Czy oni wiedzą w ogóle co to demokracja? Niech oni lepiej robią filmy, śpiewają, rysują a nie politykują. I tak się dziwię że Polacy zachowują się nader spokojnie jak na los jaki jest im gotowany. W bogatszych krajach nieraz bardziej wrze.

Ciekawe jakie naciski są dopuszczalne. Pewnie tylko modlitwy do Bozi ale takie, by nikt ich nie usłyszał poza adresatem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja polega na możliwości wyrażania swoich poglądów i możliwości zgromadzeń ,nie widzę nic w tym dziwnego .Czy podczas tych demonstracji Trwam są wszczynane burdy ? ,czy jest niszczone mienie społeczne? Ci co teraz tak to krytykują już zapomnieli jak to 25-30 lat temu brali sami udział w takich zbiegowiskach ,wieszali symbole narodowe na płotach ,słupach i w milicję rzucali kamieniami ..."dziwił się kocioł kotłowi ,a sam osmolony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W związku z tym, że Sąd Administracyjny wydał wyrok w sprawie TV Trwam w Naziemnej Telewizji Cyfrowej postanowiłem wrócić do tematu TV Trwam. Mam tylko nadzieję, że kolego moderator @bogdan425 już nie będzie dyskutował poprzez usuwanie wypowiedzi, które mu nie pasują.

Wracając do wyroku Sądu Administracyjnego to wyrok jest niekorzystny dla TV Trwam.

Po szczegóły odsyłam na stronę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji:

http://www.krrit.gov.pl/dla-mediow-i-analitykow/aktualnosci/news,689,sad-oddalil-skarge-lux-veritatis-i-mediasat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A Wam widzę, ktoś mający autorytet, dużymi literami powinien powiedzieć, że sprawa jest z góry przegrana?

 

Ciągle wierzycie w sprawiedliwość? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskierkę nadzeji daje skarga kasacyjna do NSA którą prawdopodobnie Trwam złoży ,chociaż nie sądzę aby wyrok się zmienił .Tak naprawdę przegranym nie jest Trwam tylko wszyscy .Wybór był ,wybrano jak wybrano ,gdyby jeszcze stacje nadawały programy zgodnie z warunkami otrzymanej koncesji żal byłby mniejszy .Pozostaje nadzieja ,że podczas kolejnego konkursu wybór nastąpi według innych kryteriów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam idzie już na otwartą wojnę z KRRIT i PO. Ich trzeci film ma już naprawdę charakter wyłącznie polityczny i powiem,że tego by się partia opozycyjna nie powstydziła. Moim zdaniem nie ma szans na dostanie się na multipleks po tym co robią.Ale z pewnymi tezami trudno się nie zgodzić. Chodzi mi tu o fragment ood 4 minuty 25s do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki temu spotowi dowiedziałem się, że w Naziemnej Telewizji Cyfrowej dostępny jest TVN 24. :) Jest to jeden z wielu błędów jaki można zobaczyć w tym spocie. :) Gdy walczy się o swoje warto by było przedstawiać faktyczne fakty. :)

W tej chwili to Fundacji Lux Veritatis pozostaje drugi konkurs na pierwszy multipleks. Mam nadzieję, że tym razem Fundacja będzie transparentna i przedstawi wszystkie dokumenty o jakie poprosi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, gdyż jest to w interesie TV Trwam. Transparentność Fundacja Lux Veritatis da jej miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...