Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie osiagna poziomu TVN24.

 

Ja tam nie życzę żadnej telewizji, by osiągnęła poziom TVN24.

 

Nie wiem kiedy doczekamy się polskiej TV informacyjnej, która będzie podawała fakty bez manipulowania i promowania swojego światopoglądu. TVN24 zdecydowanie przegina w jedną stronę, a TV TRWAM w drugą. Dopóki ludzie będą na ślepo kupować co się mówi w TV, dopóty sytuacja się nie zmieni. Dla mnie polskie kanały informacyjne to tuba propagandowa, a nie źródło ciekawych informacji.

 

Co do całej jatki związanej z NTC, to zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby nadawanie FTA na Hot Birdzie. Na pewno zdobyliby część widzów z platform cyfrowych, a przestawienie anteny (nawet przy pomocy instalatora) jest na pewno tańsze i prostsze niż kupowanie tunerów DVB-T/nowych telewizorów (zakładam, że większa część elektoratu tego kanału ma dość stare TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Czy jest w ogóle na świecie taka telewizja informacyjna?

Na pewno takiej nie ma. Jedyna rzecz o jaką należy walczyć – w przenośni oczywiście – to w edukację samodzielnego myślenia i z tych zagadkowych informacji wybierać to, co rzeczywiście może być prawdą. Prawdą uprawdopodobnioną. Wszak prawdy jako takiej też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... Czy jest w ogóle na świecie taka telewizja informacyjna?

 

JEST, np. Al Jazeera English, który to kanał możesz oglądać choćby z pozycji HB 11,034V .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Katarska Al Jazeera uchodzi na całym świecie za najbardziej obiektywne źródło informacji, ale w tym wątku nie mówimy tylko o bezstronności i uwielbieniu dla prawdy, tylko o konkretnym medium, czyli o TV Trwam, któremu rzuca się z Polsce kłody pod nogi.

 

Demokratyczne podejście do mediów, daje równe szanse wszystkim podmiotom, a kiedy się tak z jakichś powodów nie dzieje, to rodzą się pytania, które domagają się odpowiedzi.

 

Stąd te 111 stron.

 

Zresztą, gdyby nie powszechna niechęć do uczenia się języków obcych, to założę się że większa część społeczeństwa przesiadłaby się na Al Jazeerę, tak jak robi to niemal cały świat.

 

Problem tylko w tym, że Al Jazeera nie zajmuje się problemami stricte lokalnymi, więc takie media jak np. TVN24, czy TV Trwam, nadal będą miały swoich odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al Jazeera English w polskich mediach a nawet europejskich traktuję się jako telewizję właśnie mało obiektywną....np. w tvn24 mówi się z sarkazmem "a tę inf. podała AL Jazeera wiadomo zawsze obiektywna"-Kuźniar. Zarzuca się jej że jest sponsorowana przez ludzi pływających w "ropie", a także za powiązania ze światem islamskim-który ją sponsoruję. Ne zmienia to faktu, iż jest ona rzetelna i często ją oglądam.

A wracając do TRWAM uważam, że nie jest to stacja rzetelna ani obiektywna. Jednak przedstawia wartości religijne i państwowo-patriotyczne. Zarzuca się że sprzyja jednej partii Prawicowej (obecnie wg. mnie rozdarta jest między PiSem a Solidarną Polską). Ale wobec tego komu ma sprzyjać? Wyrażając informacje nie może sprzyjać lewicy czy nawet na lewo skręcającej platformie, która nie będzie przed księżmi chodziła na kolanach. Więc TRWAM z góry powinna wspierać partie prawicowe, ale tu wg mnie wszystkie, by nie kojarzyć się wyłącznie z elektoratem Pisowskim. Widocznie popieranie największej konserwatywnej partii najbardziej się opłaca...oprócz tego że Ojciec Tadeusz Rydzyk jest księdzem to jest i świetnym biznesmenem, na pewno skorzysta z tego jak do władzy dojdzie PiS (np. pieniądze na te źródła geotermalne i inne plany Tadka :) Często porównuję ks. Sowę dyrektora religii tv. z Rydzykiem i stwierdzam jedno- są podobni. Oboje chcą być na świeczniku i mają zapał do biznesu, tylko Sowa popiera libero a Rydzyk konserwę i wobec tego Sowa ma więcej przyjaciół niż wrogów. Nie uważam go za lepszego od Rydzyka, ale wzbudza mniej kontrowersji. Choć śmieszy mnie opowiadanie o jego applowkich sprzętach na łamach gazety LOGO czy STUFF.

Kończąc uważam, że TRWAM powinno znaleźć się na multipleksie. Teraz na pewno dopilnują wszystkich formalności aby KRRiT się do nich nie przyczepiło :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cóż w tym dziwnego, że media lewicowo-liberalne, których jest w Europie i Polsce 99%, krytykują takie stacje jak Al Jazeera, czy TV Trwam? :)

 

Wszak, to większość ma podobno patent na rację, bo jak mówią pokrętni, nawet: "Vox populi, vox Dei" :D , co mnie zawsze tak rozwala, że turlam się ze śmiechu po podłodze. :)

 

A prawda jest tylko jedna i nie zagłuszą jej nawet najbardziej rozwrzeszczani populiści z TVN24, czy tak zwanej "gazety".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

KRRIT ujawniła pisma nawołujące TV TRWAM do wyrażenie zgody na odtajnienie uzasadnienia KRRIT w sprawie nieprzyznania miejsca na multipleksie. W tej sytuacji nic nie tłumaczy TV Trwam dlaczego takowej nie wyraziła,gdybyśmy mieli to uzasadnienie wtedy być może ta dyskusja wyglądała by inaczej. 25.05 rozprawa w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzicie, problem w tym, że wszystkie potencjalne autorytety wytarzano w błocie, więc ogół ma problemy z ustaleniem, komu właściwie można by zaufać.

 

Wiarygodność TV Trwam podważają lewicowo-liberalne media, robiąc to z taką zajadłością, że podkopuje to zaufanie do nich samych. :)

 

Czyli de facto strzał we własną stopę.

 

Skoro więc takie skompromitowane media próbują budować zaufanie do jakichś instytucji, choćby do KRRiT, to takie działania są skazane na absolutne fiasko.

 

Nie można zaufać kłamcy, nawet kiedy mówi prawdę, ot taki paradoks. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

pavl6 to polecam Ci wywiad J.Pospieszalskiego dla Onetu: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... omosc.html

w którym mówi,że żadnych pism od KRRIT nie było i że Dworak kłamie. Więc jak może twierdzić,ze były odpowiedzi jak twierdził,że w ogóle pism nie ma?? Niestety,ale tym razem to J.Pospieszalski-dziennikarz,którego szanuję się skompromitował. Zresztą powiem,że ten wywiad bardzo mnie zdumiał także w innych kwestiachj,ale to nie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to:

KRRiT, 30 marca 2011, poprosiła Fundację o uzupełnienie danych i dostała pięć dni później odpowiedź z informacjami, które żądała. I koniec. Jan Dworak najprawdopodobniej kłamie, mówiąc o tym, że wysyłał kolejne listy z zapytaniami dot. finansów do Fundacji Lux Veritatis. Fundacja nie dostała żadnych następnych zapytań z KRRiT. Przewodniczący Dworak twierdzi, że wysłał jeszcze 2 listy. Od tygodnia próbuję wydobyć od KRRiT kopie tych dokumentów, albo ślady, że ta korespondencja została wysłana. Okazuje się, że Krajowa Rada nie ma tych dokumentów, albo nie potrafi ich znaleźć.

 

To chyba nie jest Pospieszalskiego wina, że nie mógł tych listów od KRRiT wydobyć? Rozumiem, że te listy, które teraz opublikowała to są te kolejne, po odpowiedzi FLV na pierwszy list (nie miałem niestety jeszcze czasu się z nimi zapoznać)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavl6 Pospieszalski to po listy powinien iść do Rydzyka a nie do KRRiTV, bo Tv Trwam jako jedyna z 18 wnioskodawców zażądała utajnienia dokumentacji z procesu koncesyjnego!!! Jakby Rydzyk przychylił się do dwukrotnej prośby Dworaka i odtajnił złożone dokumenty, to może wiedzielibyśmy więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Co stoi FLV na przeszkodzie wydać oświadczenie,że zgadzają się na ujawnienie uzasadnienia decyzji KRRIT odmawiającej TV TRWAM miejsca na multipleksie?? Niech roześlą takie oświadczenie do mediów,umieszczą na stronie i wyślą do KRRIT. To jest taka zabawa w kotka i myszkę. I tutaj się szafujemy,że my nie dostaliśmy jakiś pism,my wysłaliśmy.. To komedia.. Ci skrywają jakieś odpowiedzi.. Bądźmy poważni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...