Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mawiała Stanisława Ryster - "wyśmienita odpowiedź" Pawełku.

 

Dziwne, że admini nie reagują na notoryczne nabijanie postów przez ciebie, Karolku, w tym temacie. Bo tych ironicznych wypowiedzi inaczej nie można nazwać, niczego wartościowego nie wnoszą.

 

Jak wejdą do NTC ciekawe jaka będzie oglądalmość :)

 

Najpierw by musieli podpisać umowę z Nielsenem, żeby w ogóle mierzył im oglądalność w tv cyfrowej. Później można pomyśleć o jakichś określonych wartościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierz Wiking 2 mln podpisów, zorganizuj kilkusettysięczną demonstrację to zobaczysz jakie to proste. Robi się to, kiedy nóz na gardle, a nie profilaktycznie.

Dla zwykłego ludzia jest to niewykonalne. Dla RM, które ma struktury w całym kraju, Dla PiS które ma wszędzie biura, dla GP i ruchu 10 kwietnia, czy jak tam się to nazywa to pikuś. Przypuszczam że spora grupa z manifestujących nie zapłaciła za transport ani grosza a pewnie jeszcze dostali coś do żarcia. Dla większości to była wycieczka, rozrywka, ucieczka od codzienności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jedno wyklucza drugie? :) Mogę się założyć o butelkę dobrego alkoholu że większość z tych ludzi w ciągu ostatnich 20 lat nie była dalej od miejsca zamieszkania niż 50 km. Tak samo jest z manifestacjami związkowców. Większość z protestujących nie ma pojęcia o co walczy. Była okazja do darmowej, bo sponsorowanej z pieniędzy ZZ, wycieczki do stolicy to pojechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Be89, nisko oceniasz gros społeczeństwa, a to nieelegancko.

 

Śmiem twierdzić, że w dobie wszechobecnych mediów, każdy, nawet średnio rozgarnięty obywatel, wie co w trawie piszczy i jest na tyle asertywny, by potrafić powiedzieć NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ceni względem siebie, naprawdę ja nie mam zdrowia na takie manifestacje i by jechać pół Polski albo i z zagranicy by następnie w 100 000 tłumie iść w skwarze słońca przez kilka godzin. Dziękuję za taką rozrywkę . Warto zauważyć,że większość manifestacji ma charakter lokalny,tylko w ten weekend będzie takich marszów czy manifestacji 7 w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, ale:

 

Śmiem twierdzić, że w dobie wszechobecnych mediów, każdy, nawet średnio rozgarnięty obywatel, wie co w trawie piszczy i jest na tyle asertywny, by potrafić powiedzieć NIE.

 

Wykonywanie "poleceń" Jedynego Słusznego Radia nazywać "asertywnością"? No tego to jeszcze nie grali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@AtoMan, nic niestety nie rozumiesz.

 

W demokracji KAŻDY, kto w ten sposób nie łamie prawa, powinien mieć prawo do swobodnej wypowiedzi.

 

Również Ci, których tylko z trudem znosisz.

 

Nazywamy to TOLERANCJĄ (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ty nie rozumiesz - prawo ma. Ale ja mam prawo go skrytykować i nazwać rzeczy po imieniu. Bo protesty nie były o przyznanie koncesji - tylko W OBRONIE Telewizji Trwam. I takie protesty również odbywały się za granicą, m.in. w Kanadzie - czujesz to? Polonia Kanadyjska chce TV Trwam w naziemnym multipleksie w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@AtoMan, Polaków za granicą (czytaj: z polskim obywatelstwem), jest bez liku, tak w przywołanej przez Ciebie Kanadzie, jak i po drugiej stronie wielkich jezior.

 

Mają oni takie samo prawo wyrażać swoje sympatie, jak każdy, kto fizycznie zamieszkuje obszar RP.

 

Tak więc Polonia korzysta czynnie ze swoich praw obywatelskich i jest o dziwo bardziej społecznie aktywna, niż Polacy mieszkający tu i teraz.

 

Co dość ciekawe, Polonia ma również większe pojęcie o demokratycznych wolnościach, niż My tutaj, dlatego wcale się nie dziwię, że oburzają się, gdy próbuje się demokrację zamordyzować, czego jak widzę nawet nie czujesz.

 

Okazuje się bowiem, że można lekceważyć głos ponad dwu milionów Polaków i to nie tylko w sprawie TT, ale w sprawach ZZ, czyli dotyczących niemal wszystkich ludzi pracy, a to już nie przelewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ślepe wykonywanie rozkazów ojczulka z Torunia to "asertywność", a wszyscy inni to "zamordyści". Zaraz się okaże, że jestem [beep]iem, żydem i komuchem.

 

Polonia ma niewielkie pojęcie o tym, co się dzieje w kraju. Widać to wyraźnie po ich sympatiach politycznych. Ludzie tam protestowali zapewne sądząc, że TV Trwam coś zagraża - podczas gdy ma się dobrze i wiadomo już, że podawane wyniki oglądalności nie są miarodajne. To w końcu jest źle czy nie jest? Zdecydujcie się. Tylko tym razem mówcie, jak jest naprawdę, a nie, że "coś chcą zabrać", gdy tak naprawdę nie chcą dać czegoś, co się nie należy - a się NIE należy, TV Trwam nie spełniła wymogów formalnych i sama jest sobie winna.

 

Nie wiem, co masz na myśli mówiąc "ZZ", ani kim są mityczni "ludzie pracy", bo rozumiem, że bezrobotnych i studentów z kolei lekceważyć można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@AtoMan, przy prezentowanej przez Ciebie aspołecznej postawie, wcale się nie dziwię, że nie wiesz co się wokół Ciebie dzieje i czym są Związki Zawodowe.

 

Telewizja Trwam jest mi zupełnie obojętna, ale gdy lekceważy się ponad 2 mln jej zwolenników, to już nie jest mi wszystko jedno.

 

Demokracja i jej wolności są dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moja postawa jest aspołeczna bo jestem przeciwny manipulowaniu starszymi ludźmi. Piękna logika. Dla twojej wiadomości: "ZZ" może znaczyć bardzo wiele... zresztą protesty związkowców zwykle mają na celu wywalczenie czegoś dla związkowców, ale to nie temat na takie dyskusje.

 

Swoim ujadaniem (delikatnie mówiąc) wyraźnie pokazujesz, że nie do końca jest ci obojętna, skoro bronisz jej wbrew logice i faktom. Powtarzam - NIC jej nie zagraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie masz pojęcia o czym mówisz.

 

Satelitarnie może nadawać każdy, nawet Ty i KRRiT wydaje koncesje na takie nadawanie z automatu, ale naziemne muxy nie są własnością KRRiT, tylko wszystkich Polaków i skoro tak, to powinno się miejsce na nich dzielić sprawiedliwie.

 

A co mamy, to każdy widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelitarnie może nadawać każdy, nawet Ty i KRRiT wydaje koncesje na takie nadawanie z automatu

 

Ładny mi automat - bite kilka miesięcy czekania. Cieszą mnie jednak słowa pana Dworaka, wypowiedziane ostatnio w Sejmie podczas przedstawiania sprawozdania z działalności KRRiT za ostatni rok, że KRRiT jest za tym, aby uproszczono i przyśpieszono procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ich sympatiach właśnie widać że mają pojęcie o tym, co się dzieje w kraju

 

No właśnie nie bardzo. Bazują tylko na ograniczonym przekazie medialnym, a nie na doświadczeniach empirycznych.

 

naziemne muxy nie są własnością KRRiT, tylko wszystkich Polaków i skoro tak, to powinno się miejsce na nich dzielić sprawiedliwie.

 

W jakim sensie "wszystkich Polaków"? Nie, są tylko bezpłatnie dostępne. Gdyby miały być własnością publiczną, to wybór kanałów powinien wyglądać inaczej: chętni nadawcy zgłaszają chęć akcesu + dokumenty, po pozytywnej weryfikacji przeprowadza się ogólnopolskie głosowanie i zwycięzcy (biorąc pod uwagę różnorodność tematyki) dostają miejsca.

 

A co mamy, to każdy widzi.

 

No, za dobrze to nie jest, ale to nie znaczy, że Trwam miała dostać koncesję kosztem innych wbrew zasadom, nawet niejasnym i mętnym. Cytując Stanisława Anioła "Nie po to wydawałem takie zarządzenie, żeby je teraz obchodzić" ;)

 

Może poczekajmy na rozwiązanie obecnego konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że admini nie reagują na notoryczne nabijanie postów przez ciebie, Karolku, w tym temacie. Bo tych ironicznych wypowiedzi inaczej nie można nazwać, niczego wartościowego nie wnoszą.

Na szczęśćie nie jesteś administratorem :) Jeśli Ci się nie podobają moje posty, zawsze możesz je zgłaszać. Grunt, że twoje zawsze są pisane z sensem i podpierane są godziwymi faktami.

 

Najpierw by musieli podpisać umowę z Nielsenem, żeby w ogóle mierzył im oglądalność w tv cyfrowej. Później można pomyśleć o jakichś określonych wartościach.

Nielsen z racji tego, że w ogóle zajmuje się telemetrią, ma dane na temat oglądalności TV Trwam. Jednak tego w żaden sposób nie raportuje, stąd co jakiś czas pojawiają się nieoficjalne informacje o balansujących na granicach błędu statystycznego osiągach stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że spora grupa z manifestujących nie zapłaciła za transport ani grosza a pewnie jeszcze dostali coś do żarcia. Dla większości to była wycieczka, rozrywka, ucieczka od codzienności.

Tutaj sie zgodzę, sam widziałem jak wygląda zbieranie podpisów i wyjazd takiej grupy. Nie wiem kto ludziom podsuwa te sterowane roboty, ale tacy zbierający zwykle łżą jak psy: że Trwam coś zagraża i że nie będzie już Trwam i tego typu bzdury. Próba dyskusji z gościem i babką (że Trwam przecież nadaje z satelity i że koncesji nikt nie zabierze etc.) skończyła się tak, że zaczęli przekrzykiwać siebie nawzajem nie dopuszczając mnie w ogóle do słowa i ogólnie mówiąc "w drzwiach kościoła" zostałem prawie że antychrystem. Nie żartuje, [beep]rkommando w czystej postaci.

 

Wnioski są takie: mącą ludziom w głowach, nie mówią prawdy lub mówią półprawdami i ogólnikami, co innego mówią a co innego się podpisuje. A spęd ludności której chyba zafundowano wyjazd wyglądał bardziej komicznie niż niejedna wycieczka wychowanków domu spokojnej starości. Nie żebym miał coś przeciw - ale oprócz babć ciągnących swoich schorowanych staruszków to były aktywistki jakichśtam zakonów, kółek różańcowych itd. Co chcę powiedzieć: ci ludzie NIE MIELI W OGÓLE POJĘCIA o co walczą. Ich wrednie okłamano. A każdy mający pojęcie te podpisy i wyjazdy OLAŁ - i dlatego na tych wiecach jest tyle babć, dziadków i kościelnych aktywistek - którym "nie wypada" odmówić innej aktywistce podpisu - bo przecież "ku dobremu" ten podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AtoMan, Polaków za granicą (czytaj: z polskim obywatelstwem)

 

Być Polakiem to nie tylko polskie obywatelstwo. Trzeba mieć POLSKĄ KREW. Obywatelstwo to zwykłe dokumenty które tak na prawdę nie ukazują twojej narodowości. Polakiem jest każdy kto ma rodziców Polaków a to że ma się np. niemieckie obywatelstwo nie oznacza że jesteś Niemcem. Jesteś, owszem ale tylko na papierze bo krwiście jesteś POLAKIEM! To tak jakby nazwać Żyda z polskim obywatelstwem Polakiem pomimo tego że nie umie nawet po polsku mówić, no ale ma obywatelstwo to znaczy że Polak z krwi i kości - niektórzy mają takie chore mniemanie. Tak samo wielu Polaków w UK (większość ich to kryminały z Polski i nieudacznicy) jak ma brytyjskie obywatelstwo mówi o sobie jako „British’’ ale jak już w Polsce nazwą murzyna Polakiem bo ma polskie obywatelstwo to oburzają się że on nie jest Polak i niech wraca do siebie... Widzicie tu jakąkolwiek logike? Mam rodzine w USA którzy nie mają polskiego obywatelstwa, więc według ciebie nie są Polakami tylko Amerykaninami? Uważają Polskę za swój dom, pielęgnują tradycje i kulture ale nie są Polakami bo nie mają jakiegoś bezsensownego świstka?Czy ci wszyscy Polacy „abroad’’ nie są Polakami tylko dlatego że nie mają naszego obywatelstwa? Korzenie się nie liczą tylko jakiś głupi papierek? Are you [beep]ing kidding me?!

 

Co do TV Trwam, nadal popieram aby tą chorą propagandę dali do NTC. Ludzie tego chcą, chcą ogłupiać siebie i swoich bliskich rydzykową propagandą - proszę bardzo, jest demokracja o którą nasi ojcowie walczyli więc każdy może robić ze sobą co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że spora grupa z manifestujących nie zapłaciła za transport ani grosza a pewnie jeszcze dostali coś do żarcia. Dla większości to była wycieczka, rozrywka, ucieczka od codzienności.

Tutaj sie zgodzę, sam widziałem jak wygląda zbieranie podpisów i wyjazd takiej grupy. Nie wiem kto ludziom podsuwa te sterowane roboty, ale tacy zbierający zwykle łżą jak psy: że Trwam coś zagraża i że nie będzie już Trwam i tego typu bzdury. Próba dyskusji z gościem i babką (że Trwam przecież nadaje z satelity i że koncesji nikt nie zabierze etc.) skończyła się tak, że zaczęli przekrzykiwać siebie nawzajem nie dopuszczając mnie w ogóle do słowa i ogólnie mówiąc "w drzwiach kościoła" zostałem prawie że antychrystem. Nie żartuje, [beep]rkommando w czystej postaci.

 

Wnioski są takie: mącą ludziom w głowach, nie mówią prawdy lub mówią półprawdami i ogólnikami, co innego mówią a co innego się podpisuje. A spęd ludności której chyba zafundowano wyjazd wyglądał bardziej komicznie niż niejedna wycieczka wychowanków domu spokojnej starości. Nie żebym miał coś przeciw - ale oprócz babć ciągnących swoich schorowanych staruszków to były aktywistki jakichśtam zakonów, kółek różańcowych itd. Co chcę powiedzieć: ci ludzie NIE MIELI W OGÓLE POJĘCIA o co walczą. Ich wrednie okłamano. A każdy mający pojęcie te podpisy i wyjazdy OLAŁ - i dlatego na tych wiecach jest tyle babć, dziadków i kościelnych aktywistek - którym "nie wypada" odmówić innej aktywistce podpisu - bo przecież "ku dobremu" ten podpis.

U mnie się to odbyło zupełnie inaczej. Był najpierw spotkanie, na którym wyjaśniono w jakim celu przyjechano,powiedziano o Multipleksie i Naziemnej telewizji Cyfrowej i później każdy chętny podchodził i podpisywał- nie było żadnych starć,agresji, krzyków.

Naprawdę to nie jest uczciwe stawianie sprawy,że Ci co podpisywali nie wiedzieli co podpisywali i w ogóle są wykonywcami poleceń.

Co do TV Trwam to oni stoją na stanowisku,że NTC jest poważnym zagrożeniem w dłuższej perspektywie dla rynku płatnej telewizji satelitarnej i sieci kablowych,które będą stopniowo traciły abonentów , są tu podane przykłady innych krajów ,gdzie odnotowuje się pierwsze spadki ,zamiast wzrostów . W związku z tym TV Trwam będzie miała mniejsze środki z obecnych źródeł dystrybucji swojego kanału,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski są takie: mącą ludziom w głowach, nie mówią prawdy lub mówią półprawdami i ogólnikami, co innego mówią a co innego się podpisuje. A spęd ludności której chyba zafundowano wyjazd wyglądał bardziej komicznie niż niejedna wycieczka wychowanków domu spokojnej starości. Nie żebym miał coś przeciw - ale oprócz babć ciągnących swoich schorowanych staruszków to były aktywistki jakichśtam zakonów, kółek różańcowych itd. Co chcę powiedzieć: ci ludzie NIE MIELI W OGÓLE POJĘCIA o co walczą. Ich wrednie okłamano. A każdy mający pojęcie te podpisy i wyjazdy OLAŁ - i dlatego na tych wiecach jest tyle babć, dziadków i kościelnych aktywistek - którym "nie wypada" odmówić innej aktywistce podpisu - bo przecież "ku dobremu" ten podpis.

 

Nie jestem ani starszą babcią, ani aktywistką z jakiegoś zakonu, a byłem na prawie wszystkich ogólnopolskich marszach i widziałem, jacy ludzie tam byli - pełna różnorodność wiekowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Co dość ciekawe, Polonia ma również większe pojęcie o demokratycznych wolnościach, niż My tutaj, dlatego wcale się nie dziwię, że oburzają się, gdy próbuje się demokrację zamordyzować, czego jak widzę nawet nie czujesz.

Wydaje mi się, że domaganie się miejsca na multipleksie dla nadawcy, który nie spełnił jednego z wymogów, niewiele ma wspólnego z demokracją, bo demokracja to nie tylko głos ludu, ale także prawo. :)

 

Okazuje się bowiem, że można lekceważyć głos ponad dwu milionów Polaków i to nie tylko w sprawie TT, ale w sprawach ZZ, czyli dotyczących niemal wszystkich ludzi pracy, a to już nie przelewki.

W którym momencie te dwa miliony głosów zostały zlekceważone? :)

 

Satelitarnie może nadawać każdy, nawet Ty i KRRiT wydaje koncesje na takie nadawanie z automatu, ale naziemne muxy nie są własnością KRRiT, tylko wszystkich Polaków i skoro tak, to powinno się miejsce na nich dzielić sprawiedliwie.

No i dzieli się je sprawiedliwie. Dostaje je ten, kto jest w stanie udokumentować, że stać go na obecność na takim muxie. :)

 

Co do TV Trwam to oni stoją na stanowisku,że NTC jest poważnym zagrożeniem w dłuższej perspektywie dla rynku płatnej telewizji satelitarnej i sieci kablowych,które będą stopniowo traciły abonentów , są tu podane przykłady innych krajów ,gdzie odnotowuje się pierwsze spadki ,zamiast wzrostów . W związku z tym TV Trwam będzie miała mniejsze środki z obecnych źródeł dystrybucji swojego kanału,

No, ale mówiąc brzydko telewizja Trwam oddaje się kablówkom za darmo, więc jak mogą mieć mniejsze środki, skoro obecnie nie mają żadnych środków z tego tytułu? Chyba, że coś źle zrozumiałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...