Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę by była to kwota,która zadowoli Sportfive,po drugie TV Trwam nie jest stacją ogólnodostępną i tak samo jak Polsat Sport czy inna stacja nie spełnia wymogów prawnych,po trzecie to kaczka posła Jaworskiego by zaistnieć w mediach.

 

To jak milion euro za jeden mecz ich nie zadowoliłby to jaka kwota by ich zadowoliła? 2,3, 4 miliony? Nie przesadzaj już. TVP dałoby za ten mecz 250 tyś, więc kalkulacja jest jasna. Skoro mogło być w PPV, to będzie mogło być i w TV Trwam. No, ale bardzo możliwe, że jednak TVP wyłoży kasę na cały pakiet.

 

Edit: Żadna "kaczka posła Jaworskiego" - jak informuje Press.pl Sportfive do piątku 21 września rozmawia tylko z TVP. Jeśli do tego czasu nie dojdą do porozumienia to rozpoczynają rozmowy z innymi, m.in. TV Trwam. TV Trwam, jak informuje szef Sportfive "wyraziła chęć pokazywania meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, nie tylko spotkania Polska - Anglia". Źródło: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... acji-w-TVP

Tu masz odpowiedź jaka kwota mogła by zadowolić Sportfive : http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/el ... omosc.html

Podobno sam mecz Polska-Anglia został sprzedany do Anglii za kwotę ,którą ta spółka żąda za cały pakiet meczów. Bądźmy poważni TV Trwam nie ma takich pieniędzy, równie dobrze to ja mógłbym wyrazić zainteresowanie kupnem tego meczu. Kluczowa sprawa,że TV Trwam nie spełnia warunków ustawowych i w ogóle nie należy z nią siadać do rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż dobrze życzę tej stacji myślę ,że to trochę "pod publikę" ,w Polsacie na bank tego nie puszczą (jedynie ppv) Kmita wyraźnie powiedział ,że Polsat nie jest zainteresowany kupnem ,ze wszystkich doniesień wynika,że Sportfive na tym meczu chce sobie straty odrobić ,według wyliczeń są jakieś 8mln "w plecy"

To jakoś się kupy nie trzyma - załóżmy nawet że Trwam kupi ten mecz za 1mln euro (ok.4 mln zł) ile mogą wycisnąć z reklam ? 1 -1,5mln max .czyli by byli 2,5mln do tyłu ...chyba że chodzi o reklamę stacji ,ale to bardzo drogo ,można też to wykorzystać do walki politycznej ale ile można na tym ugrać ?

 

Nie wiem jak Trwam miałaby przy takim zasięgu ugrać tyle z reklam. Jeśli chcą to kupić dla reklamy swojej stacji, czy do walki o miejsce w MUX, to jest to prosta droga do bankructwa. Szczególnie, że S5 proponuje ceny zaporowe, i tak jak sugeruje artykuł powyżej, może im chodzić jedynie o PPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie obstawiam że ktoś przyparty do muru kupi to "dobrowolnie" . Wszelkie inne rozwiązania są niekorzystne dla władzy. Nie pozwolą kupić meczu telewizji Trwam z powodu "wymogów ustawowych" - klęska pijarowa, a ileż będzie protestów. Kupi Trwam - jeszcze gorzej :lol2:

Edit: @iko, na razie bankrutuje pewna potężna gazeta i telewizja, może ludziom potrzeba teraz czegoś innego i Trwam nie zbankrutuje? Ostrożnie z wyrokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Trwam a ppv jest taka ,że do odbioru tej pierwszej wystarczy dowolny dekoder (nawet FTA) w przypadku ppv w grę wchodzą JEDYNIE dekodery Polsatu .....chyba że do gry włączy się też enka i cyfra .

Ile reklamodawcy mogą zyskać na ppv? ,weźmy choćby producenta dekoderów do dvb-t (sponsora reprezentacji ) kto ogląda te reklamy - posiadacze Polsatu i kablówek którzy nie są zainteresowani kupnem dekoderów ,czyli nie ta grupa docelowa .I najważniejsze jeżeli mecz Anglii będzie prawdopodobnie transmitował nadawca publiczny czyli BBC który jest niekodowany więc część kibiców Polski na pewno z tego skorzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest tak że dostęp mieli jedynie posiadacze dekoderów Polsatu ,a jak widać nikt żadnej kary nie poniósł KRRiTV jak zwykle wydała oświadczenie którym nikt i tak się nie przejmuje

Kary nie ma, bo postępowanie zakończyć ma się za jakieś trzy miesiące. Takie rzeczy trwają, zwłaszcza, że nadawcy muszą przedstawić swoje stanowiska, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi się z nimi zapoznać, itp., itd. :) I na koniec okaże się czy transmisja w PPV była niezgodna z zapisami w ustawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy poważni TV Trwam nie ma takich pieniędzy, równie dobrze to ja mógłbym wyrazić zainteresowanie kupnem tego meczu.

 

Albo jesteś niepoważny, albo masz na swoim koncie przynajmniej kilka milionów złotych, skoro uważasz, że mógłbyś na równi z TV Trwam wystąpić o prawa do transmisji tego meczu.

 

 

PS: W "Informacjach Dnia" oficjalnie potwierdzono, że TV Trwam będzie się ubiegać o przeprowadzenie transmisji. Prowadzący podkreślił, że to ważne wydarzenie społeczne i TV Trwam chce umożliwić kibicom bezpłatny dostęp do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec okaże się czy transmisja w PPV była niezgodna z zapisami w ustawie.

I nałożą symboliczną karę albo Solorz się będzie odwoływał do 10 instancji, bo od orzekania o zgodności z ustawą są sądy a nie rada. Taki sąd wiadomo, ma telefon, Solorz też ma, więc... Zreszą po co przeciągać to co nieuniknione, można od razu zadzwonić do rady. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy poważni TV Trwam nie ma takich pieniędzy, równie dobrze to ja mógłbym wyrazić zainteresowanie kupnem tego meczu.

 

Albo jesteś niepoważny, albo masz na swoim koncie przynajmniej kilka milionów złotych, skoro uważasz, że mógłbyś na równi z TV Trwam wystąpić o prawa do transmisji tego meczu.

 

 

PS: W "Informacjach Dnia" oficjalnie potwierdzono, że TV Trwam będzie się ubiegać o przeprowadzenie transmisji. Prowadzący podkreślił, że to ważne wydarzenie społeczne i TV Trwam chce umożliwić kibicom bezpłatny dostęp do niego.

Paxl6 zarówno TV Trwam jak i mnie nie stać na zakup tego meczu-to nas łączy. :) A to ,że ja mam mniej pieniędzy od TRWAM jest w tej chwili nie ważne.

Aniu mecze można było obejrzeć także za pomocą IPLI, sam szef Sportfive mówi,że dostęp do meczu z Anglikami poprzez PPV byłby jesszcze większy bo doszły by aplikacje na telefony komórkowe czy tablety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pavl6" - nie wierz w to ,gdyby to kosztowało 3mln euro ,to TVP by to już dawno kupiła .Boniek mówił o 250 tyś za jeden mecz (czyli ok.1mln zł ) przy 24 meczach daje to 24 mln zł ,sam Sportfive twierdził, że właśnie tyle chciał za cały pakiet ,Braun mówi że to nie prawda bo chcieli 50 mln.

 

Fajnie jakby Trwam to pokazało bo przełamało by to monopol prywatnych nadawców ,jeżeli Trwam by się sprawdziło kto wie czy inni właściciele praw nie chcieliby też współpracować z tą stacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty piszesz? Jaki monopol prywatnych nadawców? Przecież towarzyskie i eliminacyjne mecze reprezentacji Polski do tej pory można było oglądać tylko w Telewizji Polskiej (poza małym epizodem dla Wizji Sport).

I najważniejsza sprawa - Fundacja Lux Veritatis to także prywatny nadawca, więc ciężko byłoby o to, aby przełamała monopol prywatnych nadawców, gdyby nawet istniał, a nie istnieje o czym wspomniałem powyżej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o. Rydzykowi że TV Trwam będzie prawdopodobnie transmitować mecz Polska - Anglia, zrobił się szum na ten temat i TVP znalazła się pod scianą, teraz przystępuje do negocjacji. Widocznie że tak krytykujecie Tv Trwam, to tym razem należy podziękować za dobrą akcję medialną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że za cały pakiet Sportfive żąda 3 mln euro. Jeżeli dla TV Trwam nie jest problemem 1 mln, to jak ich nie stać? Nie rób z siebie bogacza, a z ludzi głupców.

Gdzieś czytałem?? A ja gdzie indziej czytałem,ze chodzi o kwoty od 300 tys. euro do 1mln za mecz,czyli co najmniej dwadzieścia parę milionów,a prezes TVP mówi o kwocie dwukrotnie wyższej. Pavl6 to Ty nie rób z nas idiotów,sport to jest droga sprawa,stąd te kłopoty z emisją meczów polskich drużyn ,zakupu ligi włoskiej czy innych praw.To nie przypadek,ze sport ląduje w kanałach kodowanych czy w PPV ,a coraz mniej go w TV otwartej.Polecam : http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... entymentow

Telewizje ogółlnodostępne wolą wyprodukować show,które będzie miało porównywalną widownię,dużo z reklam ,a będzie tańsze.

Nie robię z siebie bogacza,jakbyś nie zauważył nutki sarkazmu w tym moim stwierdzeniu... Oczywiście,że nie mogę konkurować z TRWAM ,bo .. nie mam telewizji i nie mam pieniędzy takich. Uważam ,że TV Trwam też nie ma takich pieniędzy by zakupić te prawa(choć ma ich zdecydowanie więcej niż ja). Inna sprawa,że ta cała dyskusja jest bezprzedmiotowa bo TV Trwam nie jest telewizją ogólnodostępną. Lepiej dla kibiców było by gdyby ten mecz pokazał np. Polsat Sport,który jest najszerzej dostępnym polskim kanałem sportowym(nie liczę Eurosportu) niż gdyby miała to zrobić TV TRWAM. Jednak wiadomo,że Polsat Sport nie może pokazać tego meczu podobnie jak TV TRWAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza gazeta "Fakt" podaje znowu ,że owszem trwają rozmową pomiędzy TVP a Sportfive i są wyjątkowo trudne ,bowiem Sportfive wcale nie jest zdeterminowane aby mecze poszły w kanale otwartym i cały czas się upiera nad ppv w przypadku meczu Polski z Anglią

Z kolei poseł Jaworki twierdz,i że Trwam chce wyręczyć publiczne media i tą kwotę czyli 1mln euro zbiorą od reklamodawców

 

Sportfive ostro gra ,ja na miejscu prezesa TVP bym ich całkiem odprawiła niech puszczą mecz w ppv zobaczymy czy 2 mln widzów wykupi dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że to całkiem chytry pomysł Rydzyka z tym meczem, żeby zerwać "łatkę" przyczepioną do "Tv Trwam", a jednocześnie bardzo MOCNY argument w ewentualnych rozmowach, co do znalezienia miejsca dla "Tv Trwam" na "Hot Birdzie", no i ma się rozumieć w walce o miejsce w "DVB-T".

 

Z drugiej strony to będzie też test dla "Sportfive", bo jeśli mimo propozycji nie podejmą rozmów z "Tv Trwam", to wyjdą na firmę, która celowo ogranicza dostęp do oferowanych przez siebie praw, tylko do kluczowych uczestników rynku, a wtedy całkiem stracą reputację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednocześnie bardzo MOCNY argument w ewentualnych rozmowach, co do znalezienia miejsca dla "Tv Trwam" na "Hot Birdzie", no i ma się rozumieć w walce o miejsce w "DVB-T"

 

a co to za mocny argument? że jak niby pokażą mecz to mają być uprzywilejowani w walce o miejsce na multipleksie? To może od razu zróbmy tak, że na multipleks wchodzi telewizja, która wyłoży ten 1 mln euro i po co nam konkursy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co sam Dworak może zrobić, jest tylko członkiem (i przewodniczącym) kolegialnego konstytucyjnego organu jakim jest KRRiT. Nie są to jacyś ludzie z łapanki, wybrani zostali przez Prezydenta, Sejm i Senat o tym zapominać nie można no chyba, że szukamy spisku, ustawki i negujemy całkowicie wybraną władzę ustawodawczą i wykonawczą. Organy państwa działają na podstawie i w granicach prawa. Nawet jakby TV TRWAM pokazała mecze reprezentacji i dodatkowo skoki narciarskie, to jeśli nie zmieni się ich sytuacja prawna odnośnie wniosku o miejsce na multipleksie to raczej i marsze nie pomogą. Może czasami warto się zastanowić i przyjąć, że jednak może faktycznie mieli błędy we wniosku, które to ich wyeliminowały z walki o miejsce.

Swoja drogą wielu konstytucjonalistów i karnistów zastanawiało się dlaczego KRRiT ma umocowanie konstytucyjne a Prokuratura nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...