Skocz do zawartości

Spółdzielnia


Heeruur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś poszedłem do w spółdzielni po odbiór decyzji i sie okazało że najprawdopodobniej będzie negatywna poniewarz niedawno był ocieplany blok. I jest gwarancja na ściany i dach.

 

Czy spotkaliście się z podobną sytuacją?

 

Czy spółdzielnia może zabronić zakładania anteny?

 

Czy da się w tedy coś zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak byś mi podał gdzie go znalazłeś to by było bardzo dobrze.

 

Tak myślałem ze już niedługo sobie założę i będę oglądał FTA i CP a tu taki psikus

i jestem chyba zmuszony przy kablówce zostać w której niema ani jednego kanału niemieckiego.

Z tym będzie kłopot, bo to było kilka ładnych lat temu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami właściciele osiedli mieszkaniowych posiadają niepisaną umowę która zabrania mieszkańcom montowania anten na korzyść sieci kablowych które nieoficjalnie płaca za to:) Wtedy mieszkaniec jest można powiedzieć zmuszony do korzystania z oferty sieci kablowej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sieci kablowych to pewnie tak jak u mnie bo nieoczekiwanie wszystkim w moim bloku wlaczono kablowke UPC zamiast anteny zbiorczej. Co do ocieplenia bloku to nie spodkalem sie z czyms takim gdyz mialem CP jeszcze przed ociepleniem mojego bloku a ponim zalozylem ja ponownie i nikt do tej pory sie za przeproszenie o nia nie plul. sasiad pietro nizej ma C+ i tez ja zalozyl bez problemu. Wiec idz to rzecznika praw konsumenta i wyjasnij sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, trochę dziwne tłumaczenie zarządu spółdzielni. Mam znajomego, który też mieszka w bloku z tzw. "płyty". Antena była przymocowana do ściany, przy ocieplaniu musiała zostać ściągnięta. Jednak spółdzielnia nie okazała żadnego sprzeciwu, by znajomy mógł ponownie zainstalować swoją antenę satelitarną w tym samym miejscu.

 

Bardzo się dziwię tym, jak postępują spółdzielnie ze swoimi mieszkańcami. Przecież ta instalacja nie zajmie całej powierzchni ściany w bloku, w razie zaistniałych błędów w wykonaniu na pewno znajdzie się miejsce na oględziny przez odpowiednie władze. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe ile jest takich osób jak autor tego wątku.

Akurat on zgłosił się z tym problemem, szukał odpowiedzi, ale 95% przyjmie tą bajeczkę do wiadomości i zrezygnuje z platformy na rzecz kablówki

 

Ja nie chciałbym rezygnować z anteny satelitarnej. Bo zależy mi na kanałach których w kablówce niestety niema.

 

Czasami właściciele osiedli mieszkaniowych posiadają niepisaną umowę która zabrania mieszkańcom montowania anten na korzyść sieci kablowych które nieoficjalnie płaca za to:) Wtedy mieszkaniec jest można powiedzieć zmuszony do korzystania z oferty sieci kablowej:P

 

U mnie na osiedlu i w bloku ludzie posiadają Anteny Satelitarne. Tylko założone przed ociepleniem bloku. I nie mogą im odebrać pozwoleń wcześniej wydanych.

 

 

 

No właśnie, trochę dziwne tłumaczenie zarządu spółdzielni. Mam znajomego, który też mieszka w bloku z tzw. "płyty". Antena była przymocowana do ściany, przy ocieplaniu musiała zostać ściągnięta. Jednak spółdzielnia nie okazała żadnego sprzeciwu, by znajomy mógł ponownie zainstalować swoją antenę satelitarną w tym samym miejscu.

 

Bardzo się dziwię tym, jak postępują spółdzielnie ze swoimi mieszkańcami. Przecież ta instalacja nie zajmie całej powierzchni ściany w bloku, w razie zaistniałych błędów w wykonaniu na pewno znajdzie się miejsce na oględziny przez odpowiednie władze.

 

Nie chcą stracić 15 letniej gwarancji na ocieplenie. Ale u mnie w bloku ponad 100 rodzin mieszka takich bloków jak mój jest chyba 4-5 niedawno ocieplonych. Biorąc pod uwagę że technologia się rozwija kanały HD itd to przecież jak mogą zabraniać zakładania na blisko 15 lat.

 

Dowiedz się czy możesz tą antenę przymocować do dachu wieżowca. Bo niektóre społdzielnie karzą tylko montować na dachy. Drugim sposobem to pójść do Federacji Konsumenta.

 

Na dachu również nie da rady bo dach też jest pod gwarancją.

 

To wtedy nie pozostaje nic innego jak napisać do UOKiK i Federacji Konsumentów.

 

Jeśli się definitywnie nie zgodzą to tam będę pewnie szukał jakiejś pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko- masz problem :cry: jedyne co mógł bym Ci podpowiedzieć ( poza sugestiami kolegów o wizycie u rzecznika konsumentów ) to spróbuj postarać się o zezwolenie na montaż anteny do komina wentylacyjnego- ( widziałem tak zamontowane) dachu nie uszkodzisz elewacji również a antenę zamontujesz :P , choć znów mogą być pretensje że w czasie montażu będziesz łaził po dachu, który w/g nawiedzonych możesz uszkodzić :!: ( kominiarz ma zapewne śmigłowiec i po tym cudownym dachu w czasie pracy nie chodzi :wink: )

 

Mimo wszystko życzę powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skontaktować się z firmą, która ocieplała budynek i po prostu zapytaj się czy możesz zainstalować antenę. Czy taka instalacja spowoduje utratę gwarancji na wykonane ocieplenie budynku. Może wystarczy po instalacji jakoś zabezpieczyć miejsce montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden no może dwa mocniejsze wiaterki i antena w oknie sąsiada będzie :P drewniane okno nie utrzyma anteny, pewnie jeszcze nie tylko antena, ale okno mogłoby wylecieć, a widziałeś kiedy żeby ktoś miał "w oknie" zamotowaną antenę :?: Poza tym drewno jest za cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to głupi pomysł, ale może się przydać Twisted Evil Jeżeli masz jeszcze stare drewniane/metalowe okna to może jakoś do tego drewna przymocować antenę choć wątpnie czy dobrze by się trzymała...

 

Mam plastikowe okna. A jak miałem stare to były w takim stanie że by poleciały razem z anteną podczas burzy. Okna i tak wychodzą na północ.

 

Mówiąc krótko- masz problem Crying or Very sad jedyne co mógł bym Ci podpowiedzieć ( poza sugestiami kolegów o wizycie u rzecznika konsumentów ) to spróbuj postarać się o zezwolenie na montaż anteny do komina wentylacyjnego- ( widziałem tak zamontowane) dachu nie uszkodzisz elewacji również a antenę zamontujesz Razz ,

 

Podobno komin też jest jakaś papą zabezpieczony.

 

Poczekam na definitywna odpowiedz spółdzielnie i zobaczę w tedy co zrobię. Powiem wam co mi napisali bo to ciekawa sprawa ale dla mnie wcale nieśmieszna heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do firmy udzielającej gwarancji i zapytaj "ile chca zarobic"

Niech sami zamontuja i dadza gwarancje. Z tego co wiem spółdzielnia

nie może odmówic moze jedynie narzucic wymagania. Na dobra sprawe jak przyniesiesz papier ze skutki montazu i ewentualne szkody pokrywasz

to argument spoldzielnii nie ma znaczenia.

 

Krotkofalowcy przerabiaja te tematy non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...