Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnej usłudze streamingowej, kanale nadającym taką jakość  włączenie tytułu  z 4K/ HDR nie powoduje lekkiego przyciemnienia obrazu, a tak się dzieje gdy włączam C+ 4K.

Chyba nie o to chodzi z tym HDR ;-) ?

Czystość  obrazu i ostrość  jest fantastyczna..a reszta mogłaby być faktycznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę. Nie ściemniam. Mam profesjonalnie skalibrowany tv. I faktycznie na tym HDMI musiałem ustawić poziom gamma na plus 1 żeby było jaśniej. Ale przy wyłączonym HDR HLG nie ma efektu. 

Edytowane przez Kummer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć, czemu dokumenty w kolekcji internetowej Canal+ 4K wyglądają genialnie, a na żywo w przekazie satelitarnym, oczywiście  dotyczy to meczów, często jest skopany obraz. Obydwa przekazy są w HLG i w kolekcjach BBC czy Canal+4K wyglądają o niebo lepiej niż na transmisjach sportowych na satelitarnym Canal+ 4K. Z czego to wynika? Dlatego strasznie mi się nie podoba, że w nowym firmware nie ma tej kolekcji internetowej w 4k. 

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@odja filmy, których jest jak na lekarstwo na VOD też mają bardzo dobrą jakość.

Pamiętam, gdy obejrzałem "1917"- naprawdę 1 liga.

Sport..to już inna bajka, potwierdzam.

 

2 godziny temu, odja napisał:

 Dlatego strasznie mi się nie podoba, że w nowym firmware nie ma tej kolekcji internetowej w 4k. 

Dlatego dziwi mnie marudzenie niektórych o nową aktualizację... 🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od dłuższego czasu i zastanawiam się na jakiś telewizorach Wy oglądacie ten kanał lub ewentualnie jak macie ustawione TV dla kanałów HD. Na moim LG OLED CX bez kalibracji obraz jest bardzo dobry, nie mam się do czego przyczepić. Trudno mieć uwagi, że miejscami obraz jest ciemny skoro na szerokich planach widać ze cześć płyty jest w słońcu, a część w cieniu.
Oglądam ten kanał w trybie standard HDR, na kanałach HD używam trybu sport ale po znacznych modyfikacjach bo na standardowych ustawieniach była taka żarówa, że nie dało się tego oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam transmisje w 4K od 2018 roku, widziałem sporo materiałów z streamingu i na płytach BD 4K więc mam jakiś punkt odniesienia .. opad szczęki mam już dawno za sobą ..

Widziałem tez dokładnie te same materiały na różnych TV 4K i wiem jak drastyczne mogą być różnice ..

W takiej dyskusji chyba warto napisać na jakim TV sie ogląda. To tak jakby narzekać na jakość dźwięku Dolby Atmos słuchając tego na tanim soundbar bez porównania z dobrym zestawem kina domowego …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2022 o 14:39, Jacoch68 napisał:


W takiej dyskusji chyba warto napisać na jakim TV sie ogląda. To tak jakby narzekać na jakość dźwięku Dolby Atmos słuchając tego na tanim soundbar bez porównania z dobrym zestawem kina domowego …

Zgadzam się w 100%. U mnie obraz żyleta i dźwięk 5.1 super. Mam nadzieje że Canal+ będzie współpracował z Viaplay tak jak to robi z Eleven i nie stracimy tych pięknych jakościowo transmisji z Premier League

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie tutaj pisałem na jakim tv oglądam, tak samo o tym, że jak przełącze na Viasat Ultra HD to nawet nie ma czego porównywać w stosunku do Canal+4K. Od samego początku wiadomo że Canal+ nie potrafi poprawnie ustawić przekazu 4K

@Kummer nikt tutaj nie mówi o złej jakości obrazu a o nieprawidłowej palecie barw to raz, a dwa że w Viaplay wybrane mecze tak samo jak w Canal+ będą w 4K



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory nie maja znaczenia wiekszego. Przeciez skopaną przestrzeń kolorow widac na każdym. Udowadnianie że jest ok to tylko utwierdzanie tych "amatorow" zeby tego nie poprawiac.
Testowałem na LG, Sony i Samsungu - wszedzie tak samo. Dodatkowo ten sam mecz na sracjach zachodnich i obraz petarda.
Czy jutro El clasico jest tez na C+4k? Jeśli tak bedzie mozna porównać z Eleven 4k.

Z drugiej strony podczas ostatnich ME w piłce nożnej w pierwszy dzien tez nadawali skopany obraz ale ludzie mieli porownanie z TVP 4K i na drugi dzień ustawili prawidlowo kolory co tylko potwierdza ze to wina technikow Canal+!

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cidik napisał:

Dziś Canal+ zszedł poniżej poziomu żenady. Meczu ligi angielskiej wogóle nie da się oglądać. Kolory nie dość że wyblakłe, to obraz tak ciemny że nic nie widać

U mnie sytuacja wygląda tak na meczu ligi angielskiej. Na części boiska która jest w słońcu obraz super, a na części w cieniu ciemny i nic nie widać :D

Edytowane przez andjaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...