Skocz do zawartości

Co lepsze N czy Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wolę n-ke dlatego, że nie jest droga, ma dobrze poukładane pakiety, dobre dekodery a po dołączeniu TV4 jeszcze bardziej ją lubię :lol: . Co dziwne KAŻDY z mojej rodziny mówi że w Cyfrze Plus nie ma NIC :lol: i jest strasznie drogo (według mnie nie jest aż tak źle :roll: ).

 

N w wielu przypadkach jest drozsza od Cyfry w zaleznosci od pakietu i jego zawartosci np:

Pakiet Komfortowy na 13 miesiecy z znizka 50% na 9 miesiecy to 9x31,95 + 4x63,90 - srednia cena za abonament = 41 zl

Jakikolwiek pakiet w N na 13 miesiecy za cene 48 zl - srednia cena 48 zl :)

 

trzeba uwzgeldniac jakosc oferty programowej do jego ceny i tu N rowniez wypada blado.

Plus to klient np promocji swiatecznej mogl liczyc na najdluzszy okres darmowego dostepu i opcji dodatkowych , dostajac gratis TV i Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N w wielu przypadkach jest drozsza od Cyfry w zaleznosci od pakietu i jego zawartosci np:

Pakiet Komfortowy na 13 miesiecy z znizka 50% na 9 miesiecy to 9x31,95 + 4x63,90 - srednia cena za abonament = 41 zl

Jakikolwiek pakiet w N na 13 miesiecy za cene 48 zl - srednia cena 48 zł

 

Dodaj opłate za dekoder 10 zł w cyfrze i 48 zł aktywacja w n i średnio jest po ok. 51zł w cyfrze i n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedluzylem umowe z Cyfra na 24 miesiace za pelny pakiet 109 zl . Dekoder kupilem wlasny do ktorego wrzucilem modul cam polsatu. Telewizje N mam do czerwca i szczerze zastanawiam sie czy ja zostawic. Napewno na + jest dekoder i jego mozliwosci. Jednak w tej sytuacji z programow ktora ma N a nie posiada cyfra + polsat pozostaje mi 2x nfilm hd nsport NG Wild HD MGM Davinci ( nie wiem czy dobrze napisalem ) i oczywiscie TVN HD i TVP HD. Jest jeszcze sporo czasu wiec trzeba bedzie sie zastanowic. Obecnie w promocji pelny pakiet n 99zl i jest to oplacalne biora pod uwage opcje dodatkowe VOD (seriale + picture box + nfilm vod ). Tylko czy oplaca sie placic az tyle za tych kilka programow ktore wymienilem wyzej? Poczekam zobacze co sie zmieni w temacie programow ktore posiada N , a moze doczekam sie ze beda albo w polsacie albo cyfrze.

 

Jesli chodzi o wybor N czy Cyfra - to raczej ja sklanialbym sie do cyfry . N ma przewage sprzetowa i opcje dodatkowe w postaci VOD.

 

Jesli mialbym komus polecic ze wzgledu na ilosc opcji HD to zdecydowanie polecilbym N ale tylko ze wzgledu na opcje HD . 48 zl w obecnej promocji to dobra cena. Szczegolnie dla osob ktore chca nacieszyc oczy tak zwanym HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o opcje dodatkowie takie jak VOD lub Multiroom , to Cyfra wrecz wyprzedza w nich N, raz ze w VOD sa nowsze filmy i hity kinowe, a Multiroom byl w promocji swiatecznej oferowany za darmo. Owszem, N ma wiecej kanalow HD ( 10 + 4 dodatkowo platne) ale Cyfra ( ktora ma 6 + 5 w pakietach premium) przez lwia czesc umowy nie pobiera za nie oplaty. Wiec cenowo i ofertowo jak najbardziej C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby w premierach VOD filmy były nowsze w Cyfrze, a cena ta sama więc remis. Jeżeli zaś chodzi o seriale to n bije Cyfrę gdzie za odcinek płacisz 6 zł. W n możesz mieć np. nSeriale w pakiecie z nFilmem za 30 zł więc w sumie 5 odcinków jednego serialu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bije. Mam obie platformy. Na cyfrze są najnowsze odcinki seriali zaraz po premierze w stanach, na N-ce starocie sprzed kilku miesięcy ( np. dopiero teraz dexter 4x7, a juz dawno ta seria w stanach sie skonczyla. Dlatego cala kolekcja seriali n-ki jest bezuzyteczna, albo przeznaczona dla ludzi bez dostepu do netu, bo sorry, ale ja nie zamierzam czekac 3 mieisace zeby obejrzec odcinek serialu, ktory mam w sieci od razu po emisji w USA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desperate Houswife - tu i tu dostępne tydzień po premierze: w NSeriale abo w Cyfrze 6 zł/.odc. Zakładając 4 odc miesięcznie to jest koszt 24 zł, przy abo normalnym w nSeriale 30 zł gdzie masz dodatkowo kilka "staroci"

Flashopint - 2 seria w nSeriale, okazała się połączona z 3 co skutkowało tym, że częśc (bodajże 4 odc) były u nas ok. tygodnia przed premierą w Stanach.

Dexter 4 - premiera w US 27.09, a n 6.11 czyli nie 3 miesiące a trochę ponad 1 msc (seria nie zakończyła się w stanach "dawno" bo 13 grudnia czyli 12 dni temu)

 

Owszem zdarzają się też wpadki jak Housem V. Btw aktualnie w nSeriale jest 7 seriali, w Cyfrze 2. I nie każdy ściąga seriale z netu, mimo że ma dobre łącze :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko desperatki w n-ce leca na biezaco. Ponadto w cyfrze sa 3 seriale i wszystkie w HD i w 5.1. Natomiast te w N-ce na moim TV wygladaja jak z VHS-u...Ja widze tylko 6 seriali, nie siedem. Z numeracja flashpointu pokrecili zupelnie laczac sezony, tak wiec ja sie pogubilem , bo akurat tego serialu nie ogladam na biezaco. U nich niby odcinek 18 II serii jest ostatni, a w sieci wynika zupelnie cos innego, nawet przy polaczeniu 2i3 sezonu cos tych odcinkow za malo. Co do Innych: z Herosami sa kilka miesiecy w poslizgu, z californication- 6 odcinkow do tylu, tyle samo z dexterem, z mentalista tez juz powaznie do tylu, housa zawalili zupelnie. No i ta jakosc... W sieci ma te seriale w HD, a na n-ce to marnej jakosci , i nawet bez dzwieku 5.1... Jestem strasznie zawiedziony, jak mialem n-ke 2 lata temu to dawali w HD i duzo szybciej... co do lacza: na zwyklym serial sciaga sie w jedna noc w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszym przekretem N jest opcja nFilm HD 1 i 2 oraz vod nfilm. O ile na Kanalach tych w tak zwanym HD mozna cos zobaczyc to juz w opcji VOD wszystkie pozycje sa w SD. Dlaczego ? Przeciez to te same filmy ktore maja leciec pozniej na nfilmach. Ja sie czuje oszukany. Pisalem juz w innym temacie za nfilmy 9,9zl jeszcze mozna zaplacic ale 20 zl to napewno nie. To nawet nie ma porownania do HBO czy Canal + zeby podobna cena byla. Inna sprawa ktora mnie bardzo zastanawia w jaki sposob moja kablowka ( ktora musze miec ze wzgledu na internet ) , moze zaoferowac HBO i HBO 2 w cenie 5 zl miesiecznie ? Wszystkie platformy maja cene od 20 zl w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Nawet na ale kino lecą nowsze filmy niż na n-filmach. Zrobili 2 kanaly filmowe majac prawa do 6-ciu hitow. To chyba jakis zart... To nie jest kanal premium , to ... On nawet do piet nie dosiega canal+ czy HBO, choc HBO nienawidze tez, bo ignoruje widzow lubiacych napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z żadnego VOD nie zamierzam korzystać. Ceny na N i Cyfrze są przerażające w porównaniu z możliwościami internetu. Ale na dobre produkcje jestem w stanie czekać bo przecież nie muszę wszystkiego co nowe od razu ściągać i oglądać.

Co do oferty sportowej to N niewiele ustępuje Cyfrze jeżeli bierzemy pod uwagę całą oferte a nie kanały z grupy ITI i Canal+.

Przecież N ma Sportkuby (pozdrowienia dla janusza080) i ESPN. Tego Cyfra nie ma. Akurat róznica jest niewielka. Tylko ta piłka się na Cyfrze wybija ale to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba obiektywnie podejsc do tematu mam jedna i druga platforme wiec swoje zdanie moge miec. Oczywiscie kazdy moze miec odmienna opinie. Jak zagladam na forum enki to mnie krew zalewa sami fanatycy zero krytyki tylko ciagle bronienie i wychwalanie enki jakby im placili za takie opinie. To naprawde nie w tym rzecz zeby zawsze chwalic bo akurat ta platforme posiadam. Trzeba i chwalic i krytykowac jesli cos jest niedopracowane. Na konferencji N zapowiadali multiroom ale do dzis nie widac go i nawet do konca nie wiadomo jak bedzie to funkcjonowalo. Oczywisci fanatycy N upieraja sie na podstawie grafiki przedstawionej na konferencji ze BIALY dekoder polaczony z TURBO kablem ethernetowym nie bedzie potrzebowal oddzielnej instalacji antenowej bo turbo bedzie mu przesylal sygnal z satelity :) OK oby tak bylo ale wydaje mi sie to tylko wielkim pragnieniem. Rozumiem ze beda przekazywane uprawnienia z karty do bialego i ze bedzie mozna korzystac z dysku i nagran vod przez ethernet ale czy napewno takze zastapi antene ?? Ja poczekam az multiroom w N sie pojawi i wtedy albo przyznam sie do bledu albo zobacze co powiedza fanatycy. Watpie by potrafili podjac wtedy sensowna dyskusje. Zaslepieni ludzie sa zarowno w jednej jaki drugiej platformie. I w tej trzecie CP takze ich nie brakuje. Do kazdego tematu co jest lepsze trzeba podejsc z wielkim przymrużeniem oka. Kazdemu moze podobac sie cos innego. Kazdy moze wyrazic swoje zdanie co mu sie podoba , a co nie. Tylko bez fanatyzmu. Z tym tematem jest troszke jak z pytaniem o to ktory kanal sportowy jest najlepszy :) Ktos kto oglada siatkowke powie ze Polsat Sport. Ktos majacy inne zainteresowania jak pilka nozna powie ze c+ sport. Tylko ze nie da sie powiedziec ten jest najlepszy ten najgroszy bo rynek praw sportowych jest tak podzielony, ze dla pasjonata sportu niestety posiadanie wszystkich kanalow sportowych staje sie nonsensem. Kazdy program ma cos do zaoferowania . Jesli nie bedzie mial co pokazac to rynek szybko to z weryfikuje i po kanalach nie bedzie sladu. Juz teraz w czerwcu obserwowalismy jak kilka programow zostalo zlikwidowanych przez bledne zalozenie "wylacznosci" na jednej platformie. Moze jednak o to chodzilo zeby nowymi nazwami kanalow zwabic klienta wiedzac ze po pewnym czasie i tak beda one nierentowne i trzeba bedzie sie ich pozbyc. Wcale by mnie nie zdziwiło jesli to z gory bylo zaplanowane. Czesc strategi marketingowej majacej na celu pozyskanie nowe klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam obie platformy z pakietem maksymalnym. I nie jestem fanatykiem jednej czy drugiej. Chce po prostu od czasu do czasu zobaczyc dobry film czy mecz, albo zuzel. W n-ce wieczorami nie ma kanalu, na ktorym moglbym zobaczyc jakas nowosc. Sa same starocie, zostaje HBO, ale tam leca filmy tylko z lektorem, dla mnie to opcja nie do przyjecia. Dlatego cenie canal +, bo staraja sie zawsze jakas w miare dobra premiere zapewnic. Choc coraz czesciej siegaja po filmy klasy B. Co do VOd: Poza premierami w obuplatformach to pomylka: HBO digital to szajs, nie sciaga sie zawsze polowa pozycji i nie wiem dlaczego, a te ktore sie sciagna, sa beznadziejnej jakosci i z lektorem. A seriale po 5 zl za odcinek? to chyba tylko dla desperata bez netu. W N-ce zas wszystkie 3 pakiety VOD sa do niczego. Serialowa zeszla na psy, pozycje w marnej jakosci i coraz pozniej, w dodatku bez 5.1. Kolekcja N-film, to jakies starocie, a ta tzrecia to 16 filmow w sd i tylko z lektorem...

Co do sportu: Ja licze tylko to, co w danej platformie jest na wylacznosc. A tutaj w N-ce poza liga mistrzow juz nic nie zostalo. Na sport klubach laca jakies egzotyczne ligi. Natomiast canal + z kilkoma meczami najlepszych lig europejskich w wekend, z zuzlowym grand prix i NBA kladzie n-ke na kolana...

Reasumujac: predzej czy pozniej n-ka i cyfra musza dokonac fuzji, bo walcza o tego samego klienta, i kiedys stana pod murem, bo nowych chetnych juz nie bedzie, a z polowiczna oferta nie beda w stanie walczyc np. z CP czy kablowkami.

 

Ps: A najlepszym przegieciem jest to tzw forum n-ki, niby po to, zeby ulatwic zycie abonentom, a w zreczywistosci po to, by oni dyskutowali glownie tam, dzikei czemu mozna usunac zawsze szybko niewygodne watki. No i oczywiscie na tamtym forum czuwa z 50 oplacanych userow, ktorzy kazda dyskusje nie po mysli n-ki okrecaja w odpowiednia strone. Zaiste szatanskie posuniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego na forum Nki w ogóle się nie pojawiam, bo po co tracić nerwy na trolli, którzy zawsze i wszędzie mają rację, a ci, którzy nie zgadzają się z ich opinią są mieszani z błotem. Wyraziłem kiedyś opinię o ramówce Nfilmów, to momentalnie rzuciła się na mnie banda frustratów, którzy maja ewidentnie klapki na oczach, i widzą tylko jedną i słuszną platformę. Jak jesteś posłuszny, i wchodzisz bez wazeliny Izoldzie, i innym forumowiczom, wychwalając Nkę pod niebiosa, jest wszystko ok. Spróbuj się przeciwstawić, wyrażając się negatywnie o ramówce bądź poczynaniach platformy to nie dość, że polecą inwektywy pod twoim adresem, to czeka cię ostrzeżenie od moderatora, bądź ban. Na forum C+ jeszcze z takim zachowaniem się nie spotkałem. Lecą żółte kartki, usuwane są tematy, ale tylko wtedy gdy poruszany jest wątek Cyfry+. Każdy kto choć trochę przebywał na forum C+, wie że tego tematu się nie porusza, gdyż "TO NIE JEST FORUM CYFRY+". Ogólnie jest znacznie lepiej niż u konkurencji, a i forumowicze są znacznie milsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oferty sportowej to N niewiele ustępuje Cyfrze jeżeli bierzemy pod uwagę całą oferte a nie kanały z grupy ITI i Canal+.

Przecież N ma Sportkuby (pozdrowienia dla janusza080) i ESPN. Tego Cyfra nie ma. Akurat róznica jest niewielka. Tylko ta piłka się na Cyfrze wybija ale to wszystko.

 

No widzisz, biorąc pod uwagę Canal+ Cyfra wygrywa, co? Chociażby ze względu, iż na Canal+ sport (2) możemy oglądać takie sporty jak żużel (grand-prix i drużynowy puchar świata), lekkoatletykę (golden ligue), rugby, boks zawodowy i od tego roku także jeździectwo. I co najważniejsze Cyfra wygrywa przede wszystkim piłką nożną, którą można podziwiać już na poziomie wszystkich 5 lig, a nie tylko ligi mistrzów, jak jest w N-ce... Sam wybrałem Cyfrę i jestem bardzo zadowolony! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko.

Mam wszystkie trzy platformy. Z Cyfrą+ jestem od jej samego początku jednak jak dla mnie najgorszą chodż nie do końca ofertę posiada Cyfrowy Polsat ( programy dla dzieci pobijają wszystkie inne platformy ). N ma jak dla Mnie bardzo żle skonstruowane pakiety ( jak dla abonenta ) Najlepszą ofertę posiada Cyfra+ ( prócz bajek ). Uważam iż nowe tuner Pace PVR HD 500 GB jak tylko dostaną właściwe oprogramowanie będą najlepszym tunerem. Pracuję w miejscu w którym znajduję się punkt "N" i zauważyłem jedną rzecz, średnio 10 klientów dziennie wymienia tuner "N" bo coś się w nim psuje. Nie ważne jaki to tuner ale z rozmowy z pracownikiem wychodzie na to iż TURBO to jest jedna wielka porażka której tyle samo wraca jak i się sprzedaje. Pragnę podkreślić iż posiadam trzy operty platform i proszę nie klasyfikować jako maniaka jednej z nich ale w mojej ocenie Cyfra+ jest najlepsza chodż do ideału dużo jej jeszcze brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac: predzej czy pozniej n-ka i cyfra musza dokonac fuzji, bo walcza o tego samego klienta, i kiedys stana pod murem, bo nowych chetnych juz nie bedzie, a z polowiczna oferta nie beda w stanie walczyc np. z CP czy kablowkami.

Taka opcja nie wchodzi w grę. Poza tym taka fuzja N-ki z Cyfrą była by dla nas(abonentów) ciosem w plecy. To tak jak z operatorami komórkowymi, im jest ich więcej tym konkurencja jest większa i by pozyskiwać/zatrzymywać klientów ciągle spadają ceny rozmów jak i usług dodatkowych, kolejne sieci wprowadzają nowinki techniczne itp. Gdyby w tym momencie na Polskim rynku działały tylko np. Era i Orange ceny wszystkich usług począwszy od rozmów aż po dostęp do sieci były by dużo wyższe.

Taka fuzja po pewnym czasie doprowadziła by do ruiny CP i zaczęło by się dyktowanie cen przez monopolistę bo kablówki to jednak trochę inny kaliber i punkt docelowy.

Tak więc im więcej operatorów tym lepiej dla nas- mamy duży wybór, wiele promocji, operatorzy ciągle muszą o nas walczyć co podnosi ogólną jakość usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP sobie poradzi bo swoja oferte kieruja troszke do innego odbiorcy. Mam znajomych ktorzy bez polsatu kazda oferte uwazaja za wybrakowana. 3 mln klientow mowi za siebie i o ich byt bym sie nie martwil po ewentualnej fuzji n i cyfry +. Napewno nie jutro i nie za rok ale kiedys bedzie musialo dojsc do jakiegos polaczenia. Czy to akurat bedzie n z cyfra czy n z polsatem czas pokaże. Prosze nie zapominac ze TP ma takze swoja platforme w prawdzie nie jest moze ona tak bogata ale byc moze sie rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No widzisz, biorąc pod uwagę Canal+ Cyfra wygrywa, co? Chociażby ze względu, iż na Canal+ sport (2) możemy oglądać takie sporty jak żużel (grand-prix i drużynowy puchar świata), lekkoatletykę (golden ligue), rugby, boks zawodowy i od tego roku także jeździectwo. I co najważniejsze Cyfra wygrywa przede wszystkim piłką nożną, którą można podziwiać już na poziomie wszystkich 5 lig, a nie tylko ligi mistrzów, jak jest w N-ce... Sam wybrałem Cyfrę i jestem bardzo zadowolony! :brawo:

 

 

Cyfra już nie ma golden ligue bo przestała istnieć. Rugby jest też na Sportklubach, chyba liga angielska. Boks zawodowy no nazwijmy że jest to coś na wzór boksu zawodowego. Jeździectwo no tu Canal+ zaskoczył ale mnie to nieinteresuje.Mam Cyfre i nie zamierzam tak szybko rezygnować ale pisałem o porównaniu całej oferty N i Cyfry. I tu dużej róznicy nie widze. Wystarczy przejrzeć prawa Sportklubów i ESPN. Są nawet na forum ludzie wolący ligę brazylijską czy argentyńską od angielskiej czy hiszpańskiej.

Ale jak będziemy porównywać kanały firmowane przez Cyfre i ITI to tu N przegrywa . Tylko dekodery mają jakieś takie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...