Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

bardzo proszę o pomoc z następującym problemem. Po powrocie z zagranicy zrobiłem upgrade na Humax iCord HD FW 1.00.19 i koniecznie działa z:

Slot 1 - Aston SECA ver. 2.18 - Cyfra+ HDCYFRA+

Slot 2 - CryptoWorks - CS Link

 

i nie gryzą się tak jak wcześniej.

 

Ale przy okazji straciłem wszystkie HD programy z oferty Cyfry. Otóż najpierw zmieniałem ustawienia i wykasowałem listę programów. Potem naczytałem z satelity i wszystko jest za wyjątkiem tego najważniejszego Canal+ HD, Canal Sport+ HD itd. Próbowałem wiele razy dodać Canal+ HD prez 11278 V, 275000, 3/4, DVB-S2 i podobnie, ale nic to nie dało - icord nie znajduje żadnych kanali na tych danych...

 

Czy wpisuję dobrzę? A może mógł by mi ktoś przesłać plik, że bym sobie wgrał? Bardzo będę wdzięczny za każda pomoc.

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam od wczoraj, tzn od kiedy mam NG Wild HD taki problem: Po wejściu na ten kanał zaczynają się wyświetlać napisy po... szwedzku.

Odpowiednim przyciskiem w dolnej części pilota uruchamiam menu napisów (pojawia się wybór: szwedzki, duński i jeszcze jakiś), daję "napisy wył" i OK. Napisów nie ma. Ale za 10 minut napisy potrafią się nagle pojawić, choć nie zawsze. Ale na pewno pojawią się, gdy przełączę na chwilę na inny kanał po czym wrócę na National Geografic Wild HD. Oczywiście szwedzkie, żadne inne ;-). Nie wiem, czy jest na to rada, żeby Icord zapamiętał moje ustawienie napisów na tym kanale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekHD

 

Tunery sprzedawane na Ebay jako "PDR iCord" wersja SKY ( przewaznie 250GB ) to tunery ktore maja bardzo ograniczona

funkcjonalnosc! Np. karta sieciowa jest zablokowana, itp.

 

Chcac kupic iCorda na Ebay to patrz na model PVR ( np.kazdy iCord 500 GB to model PVR )

 

Pozdr / Andre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczace dekodowania nagranego filmu.

 

"Oglądaniem nagrania z włączoną opcją DEKODUJ. Ja sobie z tym radzę włączając dekodowanie wieczorem i uruchamiając TIMER do wyłączenia tunera po zdekodowaniu. To samo możemy zrobić rano idąc do pracy. I mamy zdekodowane 2 filmy na dobę. Jak dla mnie to wystarczy z dużym zapasem."

 

Kiedy i gdzie aktywujemy funkcje TIMER do wyłączenia tunera po zdekodowaniu filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że możesz to zrobić w ten sposób.Chcesz zdekodować film kładąc się spać jak to kolega napisał patrzysz ile trwał film do zdekodowania. Niech to powiedzmy będzie 80 dajesz dekoduj i ustawiasz sleep na 90. Film będzie trwał dłużej to na 120.Druga opcja menu>preferencje>ustawienie czasu> wyłączanie i ustawiasz o której konkretnie godzinie ma się wyłączyć tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blady114

 

Dzieki. Zauwazylem opcje Timer to w tamtym tygodniu. Mam aczkolwiek inne pytanko:

Moj iCord jest podlaczony poprzez kabel HDMI do Philipsa 46PFL9704H/12

Przy odbiorze sygnalu SD z satelity iCord pokazuje rozdzielczość 1080i , gdy jednak naciskam przycisk I to rozdzielczość jaka jest wyswietlana w

ramce informacyjnej na TV to 576i , czy tak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze sygnalu SD z satelity iCord pokazuje rozdzielczość 1080i , gdy jednak naciskam przycisk I to rozdzielczość jaka jest wyswietlana w

ramce informacyjnej na TV to 576i , czy tak powinno byc?

 

iCord nadaje sygnal do TV w 1080i, a odbiera z satelity w 576i... tzn podbija Ci SD do sztucznego 'HD', dostosowuje sygnal do parametrow wej. TV;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales, nie wazne jaki masz telewizor skoro nadawca nadaje SD, to iCord sztucznie Ci podbija do rozdzielczosci z jaka aktualnie wspolpracuje z TV... to tak jakby silnik z Fiata126p przelozyc do Ferrari i dziwic sie dlaczego nie ma takich osiagow jak Ferrari....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli ze ekran LCD Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080p jest ograniczeniem w tym przypadku? Chyba jednak nie.

 

http://www.consumer.philips.com/c/telew ... 12/prd/pl/

 

Używając twojego sformułowania "ograniczaniem jest" to co przychodzi z satelity. Jeśli nadawca nadaje obraz o rozdzielczości 576i czyli starodawny PAL to tuner w oknie info pokaże ci parametry nadawane przez nadawcę. Jeśli nadawca nada sygnał SD będzie to 576 jeśli nada HD (czyli na kanałach HD) zobaczysz w oknie info rzeczywistą rozdzielczość sygnału przychodzącego z satelity. iCord ma wbudowany dość dobry upscalling i na wyjściu HDMI po ustawieniu tego w menu z każdego kanału zrobi 1080. Tyle że oczywiście upscalowane SD nigdy nie będzie takie jak oryginalne HD.

Dlaczego nadawcy nadają SD ? Bo taniej, bo większość ludzi nadal ma tunery odbierające tylko SD, bo nie wszystko nawet w oryginale powstało z rozdzielczością HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem teraz na etapie wyboru nowego tunera (głównie potrzebny większy dysk) i digicorder hd s2 aktualnie wisi na allegro (jakby ktoś chciał, to polecam, upss :oops: to chyba jawnoreklama...). iCord jest poważnym kandydatem na nowy sprzęt, ale mam mieszane informacje na temat działania Cyfra+ (Aston) i CAM Polsatu jednocześnie. Na innym forum ktoś napisał, że w konfiguracji Górny slot CP i Dolny slot C+ ( Aston 2,23 ) - Soft 1.00.19 żadnych problemów, ale gdy zadałem pytanie do jednego sklepu, to uczciwie mi gość napisał, że podobno jest jakieś zacinanie na kanałach AXN.

Jak to w końcu jest?

Inna alternatywą, którą rozważam jest http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... -pvr-500gb lub http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... -pvr-500gb, choć być może nie jest to temat na dyskusję akurat w tym wątku. Ogólnie chodzi mi tylko bezproblemowe używanie w tym samym czasie C+ i Polsatu oraz dużą swobodę nagrywania i oglądania w tym samym czasie. iCord ma ciągle drobny zgryz polskimi znakami, topfield chyba pod tym kątem nie ma żadnych problemów z tego co wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od 13:00 na icordzie odbieram wszystkie programy cyfry bez karty i nawet modułu Aston w slocie, tuner sygnalizuje brak kodowania (na liście nie wyświetla się ikonka z systemem kodowania). Za to niestety nie ma fonii na programach HD. Czy u Państwa też taka "dziwność" występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei od wczoraj mam problemy z odbiorem kanałów CP, a żeby było śmiesznie to bez problemu odbieram kanały paczki HBO oraz kanały HD. Ponawiałem sygnał, powracałem do ustawień fabrycznych, zmieniałem sloty modułu i dalej nie wiem co jest grane. Na info linii twierdzą, że sygnał jest do mnie wysyłany :-( Nie wiem czy to czasem nie jest wina modułu CAM CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam iCorda 500Gb (FW 1.00.19) z modułem Aston 2.23. Zakupiłem Konwerter Maximum Monoblock quad V-24 HDTV 0,2dB. Mam teraz podpięty dekoder w ten sposób, że do wejścia LNB 1 podłączyłem jeden przewód z sygnałem z Astry i HB, a do LNB 2 drugi identyczny. Poradźcie proszę co mam teraz ustawić i jak poprawnie przeskanować niebo aby tuner widział sygnał na dwóch głowicach z obu satelit? Moje poprzednie doświadczenia to ferdek 8800 HD więc jak widzicie różnica zasadnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego tunera ale to musi być proste, jak w każdym innym tunerze twin: ustawienia Anteny i uaktywnij sygnał DiseqC + wskaż satelity.

--------------------------------------

3.5 Antenna Setting

Antenna Setting allows you to confi gure the antenna setting parameters.

1. Satellite: Select the satellite and press the OK button.

2. LNB Frequency: Select the required LNB frequency and press the OK button.

3. 22kHz Tone: Select Enable or Disable and press the OK button.

4. DiSEqC Input: Select the required DiSEqC input and press the OK button.

5. LNB Power: Select the required LNB power. When selecting High, a warning message will appear; select OK and press the OK button.

6. Select Next and press the OK button to proceed.

7. Select Add another satellite dish and press the OK button to add another satellite. You can add up to

four satellites.

8. Select Search and press the OK button

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...